Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Specjalizacje, a P3...
Autor Wiadomość
Dorota i Wojtek 



Stopień: Instruktorzy GUE
Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Lut 2003
Posty: 1986
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-06-2003, 16:21   Specjalizacje, a P3...

Pytanie kierujemy generalnie do instruktorów CMAS:
czy kursy specjalizacyjne zrobione w innych niż CMAS organizacjach mogą się liczyć do "zrobienia" P3 ?

:wave:
 
 
pitt 


Wiek: 53
Dołączył: 25 Lut 2003
Posty: 111
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-06-2003, 17:12   info

Cześć w dziale zaproszenia post szkolenie P3 znajdziecie krótkie info w tejs sprawie nie wiem gdzie jest opublikowanie porozumienie.
może zobj lub tom01 będą wiedzieć spróbójcie na priw. :lol:
 
 
Radegast
[Usunięty]

Wysłany: 07-06-2003, 17:38   

Samo porozumienie jest de facto jedynie orientacyjnym porównaniem stopni w obu oragnizacjach. Co więcej nie obliguje instruktorów do honorowania posiadanych przez studenta stopni z drugiej organizacji w przypadku transferu.

:arrow: Tu był temat poruszony: http://forum.jds.pl/viewtopic.php4?t=1312
:arrow: A tu jest dokument porozumienia (strona CMAS): http://www.cmas2000.org/d...doc2.asp?id=309
 
 
Dorota i Wojtek 



Stopień: Instruktorzy GUE
Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Lut 2003
Posty: 1986
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-06-2003, 19:29   

Treść porozumienia niewiele tu wnosi - nasze pytanie nie bez powodu kierowaliśmy do instruktorów CMAS.

Aby nie komplikować bardziej sprawy zapytamy inaczej:

Nurek P2 ma wymaganą ilość nurkowań i dodatkowych specjalizacji aby przystąpić do kursu P3. Jedną ze specjalizacji (wrakową, nitrox itp.) zrobił w innej niż CMAS organizacji. Czy nurek może u Ciebie rozpocząć kurs P3?

O odpowiedź prosimy instruktora CMAS.


:wave:
 
 
Dorota i Wojtek 



Stopień: Instruktorzy GUE
Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Lut 2003
Posty: 1986
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-06-2003, 21:49   

Spotkaliśmy się z opinią, że generalnie zależy to od instruktora, ale Ci nie chcą sami podejmować takich decyzji !?
Wysłaliśmy zapytanie do KDP i... nic...

Latem spotkamy się z wieloma znajomymi z najprzeróżniejszych organizacji nurkowych - niektórzy z nich chcieliby zrobić z nami kursy specjalizacyjne. Organizacja w której się szkolą, nie ma dla nas większego znaczenia - nie chcemy natomiast narażać nikogo na niepotrzebne koszty - "zrobiłem kurs, a nikt nie chce mi go uznać". W takiej sytuacji wolimy kursu nie robić.

W dalszym ciągu nie wiemy co odpowiedzieć naszym przyjaciołom szkolącym się w CMAS'sie.

Jeszcze raz prosimy o pomoc...

:wave:
 
 
Dorota i Wojtek 



Stopień: Instruktorzy GUE
Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Lut 2003
Posty: 1986
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-06-2003, 17:31   

... no i wyjaśniło się: do P3 liczą się wyłącznie specjalizacje zrobione w ramach szkolenia KDP CMAS...

:wave:
 
 
ed 


Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 27 Mar 2003
Posty: 351
Skąd: Lodz
Wysłany: 25-06-2003, 22:13   

No to jest ping pong. Dzwonilem do KDP i powieziano mi ze w sumie to nie ma problemow tylko musza zobaczyc papiery, by miec pewnosc ze kurs sie rzeczywiscie odbyl. A na sam koniec pan powiedzial mi ze to i tak zalezy od instruktora.

Mam podobny problem dlatego czekam na dalsze odpowiedzi instruktorow.

pozdrowienia

ed
 
 
 
ukusek 



Stopień: Aowd + deep i suchi
Wiek: 46
Dołączył: 31 Mar 2003
Posty: 356
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 03-09-2003, 18:42   

Oto mail jaki otrzymałem z zarządu głównego KDP/CMAS występując z zapytaniem czy jest możliwe zaliczenia kursu wrakowego zrobionego w Egipcie do P3 w Polsce. Jako że jest to nieaoutoryzowana odpowiedź dlatego usunąłem elementy identyfikujace autora :-D

Niestety nie.
Stopień KDP/CMAS WM1 jest jest tzw.stopniem narodowym ( nie ma odpowiednika w CMAS i w innych organizacjach) i szkolenie, przez wzgląd na bezpieczeństwo, prowadzone jest według autorskiego programu KDP opracowanego dla warunków Morza Bałtyckiego tzn.mała i zmienna przezroczystość, brak światła naturalnego, prądy, nieoznakowane sieci, polskie przepisy porządkowe, itp - a więc dla nurkowań znacznie trudniejszych od wykonywanych w Egipcie. Poza tym programy szkoleń innych organizacji w zakresie nurkowań wrakowych (jeżeli są) znacznie się różnią między sobą , a ich realizacja szczególnie w centrach w Egipcie jest " bardzo zróżnicowana i dowolna".


Czyli przepadają nawet stopnie zrobione w egipskim CMAS !!
 
 
 
Dorota i Wojtek 



Stopień: Instruktorzy GUE
Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Lut 2003
Posty: 1986
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-09-2003, 12:27   

Chcieliśmy wnieść małą poprawkę - do naszych powyższych wypowiedzi:
użyliśmy w nich kilkakrotnie zamiennie CMAS i KDP CMAS - jak się okazuje nie do końca taka wymiana jest właściwa...

Mieliśmy ostatnio spotkanie na morzu z grupą nurków z Francji i Niemiec (duża wyprawa klubowa CMAS) - okazało się, że ich instruktorzy i oni sami, nie mieli żadnych wątpliwości co do "zaliczeń" specjalizacji przy podnoszeniu kwalifikacji do stopnia CMAS***.

Ich zdaniem każdy dobrze poprowadzony trening wpływa na podnoszenie kwalifikacji nurka - ewentualne rozbierzności programowe określili jako rzecz "całkowicie drugoplanową", szczgóły szkolenia można ustalić na poziomie instruktorów prowadzących, ale nie powinno to rzutować na decyzję kursanta o chęci wzięcia udziału w takim czy innym szkoleniu .

Nikt na trzech łodziach (grupa ok 60 nurków) nie miał wątpliwości co do tego, że nie ma na świecie organizacji mającej "wyłączność" na szkolenie nurków. Każdy z nas ma pełne prawo wyboru co do tego gdzie i jak chce się szkolić...

Organizacja w organizacji - to naszym zdaniem trochę dziwna sytuacja...
 
 
MaciejKa
[Usunięty]

Wysłany: 04-09-2003, 13:06   

ukusek napisał/a:
Czyli przepadają nawet stopnie zrobione w egipskim CMAS !!


Akurat WM1 jest faktycznie do[ specyficznym szkoleniem - robilem specjalizacje wrakowa PADI (w Polsce) i WM1 i musze stwierdzic, ze to faktycznie dwa zupelnie rozne i nieporownywalne szkolenia. Ciekawe, co szanowne KDP odpowiedzialoby na pytanie o kurs nitroksowy lub nurkowania w suchych skafandrach?

Pozdr,
MaciejKa
 
 
Kuba 



Stopień: Wodnik Szuwarek
Kraj:
Bangladesh

Wiek: 47
Dołączył: 23 Mar 2003
Posty: 635
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-09-2003, 13:25   

a moglbys opisac te roznice miedzy WM1 a PADI?
albo nawet zamiescic caly opis kursu WM1 (cwiczenia i umiejetnosci zdobywane)
Kuba
 
 
bd* 



Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Sty 2002
Posty: 336
Skąd: Warszawa/Nadarzyn
Wysłany: 04-09-2003, 13:51   

Stara zasada , że jezeli nie wiadomo o co chodzi , to na pewno chodzi o pieniadze .
W Polsce pieniądz niekrórym przesłania swiat .
I zawsze scenariusz jest taki sam niezależnie od organizacji i tematu .
Zapłać za coś jeszcze i to tylko dla swojego dobrda .
Jestem przekonany że można walczyć tą samą bronią .
Scenarjusz widzę taki na przykład :
" Mam stpopień nurkowy taki a taki i potrzebny staż , chciałbym zgodnie z ducham porozumienia uczetniczyć w kursie ( lepiej działa zapłacić za kurs ) na sopień taki a taki czy w Waszym Centrum jest to możliwe ? I czy mam wystarczjące kwalifikacje ?
Niewiele cenrtów odmówi , już to przetestowałem .
Nawet Ci najbardziej zagorzali przeciwnicy innych organizacji miękną .
 
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 04-09-2003, 14:02   

Dorota i Wojtek napisał/a:
Mieliśmy ostatnio spotkanie na morzu z grupą nurków z Francji i Niemiec (duża wyprawa klubowa CMAS) - okazało się, że ich instruktorzy i oni sami, nie mieli żadnych wątpliwości co do "zaliczeń" specjalizacji przy podnoszeniu kwalifikacji do stopnia CMAS***.


VDST-CMAS ustosunkowalo sie do tego:
http://www.web-konkret.de...valenzliste.pdf

http://www.web-konkret.de...mschreibung.PDF

http://www.web-konkret.de...wnload/DTSA.pdf

Jesli chodzi o KDP: w osobnym watku dowiedzielismy sie wlasnie, ze "wolnosc Tomku w swoim domku" i kursy nie sa normalizowane: kazdy instruktor robi co chce :(
 
 
Zboj 


Stopień: CMAS
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 23 Mar 2003
Posty: 149
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-09-2003, 18:24   

martin napisał/a:
Jesli chodzi o KDP: w osobnym watku dowiedzielismy sie wlasnie, ze "wolnosc Tomku w swoim domku" i kursy nie sa normalizowane: kazdy instruktor robi co chce :(

Jeśli zajrzysz ponownie do tego wątku to okaże się iż tak nie jest ;)

A że niektórzy instruktorzy nie przestrzegają programu - to już inna historia.
 
 
MARO 

Stopień: nurek prysznicowy
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Cze 2003
Posty: 29
Skąd: wawa
Wysłany: 06-09-2003, 00:15   

Specjalizacje PADI nie są uznawane w CMAS.

Marek "maro" Staszczyk
PADI - MSDT
CMAS - M2

P.S. Nawet moje specjalizacje Instruktorskie PADI nie są uznawane w CMAS. Musiałem robić raz jeszcze. A EFR jest uznawany tylko jeżeli był zrobiony przez KOMH. Tzw "atofizjologia. Z tego co wiem na świecie ta specjalizacja jest zarezerwowana dla ośrodków medycyny hiberbarycznej.
pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed