Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zniszczony Megalodon
Autor Wiadomość
klon 



Stopień: ntmx instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 932
Skąd: Poznań
Wysłany: 07-11-2011, 14:04   

D@rek napisał/a:
przez was przypaliły mi się ziemniaki


uwielbiam przypalone ziemniaki... gotowałeś czy smażyłeś...?

sorki za OT, ale mi smaka narobiłeś... ;-)
 
 
nurkowacz 



Stopień: OC/CCR Instruktor
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 404
Skąd: Białystok
Wysłany: 07-11-2011, 14:44   

D@rek napisał/a:
przypaliły mi się ziemniaki i co ja powiem synom jak wrócą ze szkoły cholera.


sorry Darek. Nie mogłem zostawić tego samemu sobie. Ktoś wypisuje publicznie jakieś herezje na mój temat, a potem chce, żebym się napił piwa.
 
 
Diving Extreme 

Stopień: IT TDI
Kraj:
Poland

Wiek: 57
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-11-2011, 15:06   

Panie Radku poniżej publiczna wypowiedź pod moim adresem z 20 czerwca 2010:
,,Chyba cos sie Panu pomyli o.
Co do szkole ... Mnie szlak trafia r wnie jak s ysze o szkoleniach u
Pana , kt re trwaja 2 godziny dla czlowieka, kt ry pierwszy raz widzi
ccr na oczy.
Radek''
Może to inny Radek. Napisałem wtedy, że Pana pozwę i niestety nie zrobiłem tego.
Niestety po tym wpisie liczba szkolonych zmniejszyła się.
Pozdrawiam
Adam Wysoczański
 
 
nurkowacz 



Stopień: OC/CCR Instruktor
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 404
Skąd: Białystok
Wysłany: 07-11-2011, 16:07   

Widzę, że zaczynasz temat, a potem go zmieniasz szukając nowego. Może jednak odpowiesz mi na pytanie i napiszesz kto roznosi takie plotki na mój temat, , które ty publicznie powtarzasz?

Diving Extreme napisał/a:
Panie Radku poniżej publiczna wypowiedź pod moim adresem z 20 czerwca 2010:


Ależ jak zwykle pamietam moja wypowiedź. I co w związku z tym? Chcesz znowu do niej wrócic?

[quote="Diving Extreme"]Może to inny Radek. Napisałem wtedy, że Pana pozwę i niestety nie zrobiłem tego.

A ja pisałem, ze prosze bardzo i wiesz dlaczego byłem pewien swojego.

Widzę, że szukasz jeleni których bezpodstawnie mozesz pooskarżać i myslisz, że wszyscy będa przytakiwac. Niestety nie należe do tego typu osób.

Więc czekam na kolejne zarzuty. Może dowiem sie jeszcze czegoś ciekawego...

Teraz to Twoja wina , że zasmiecamy forum :-)
 
 
Diving Extreme 

Stopień: IT TDI
Kraj:
Poland

Wiek: 57
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-11-2011, 16:28   

Jak ktoś by mi zarzucał, że nie posiadam doświadczenia na Inspiration Vision to ja bym np pokazał numer rebreathera a każdy Vision ma Logbook i w ten sposób zakończyłbym głupią dyskusję. Tylko niestety miałbym problem w sytuacji braku takiego rebreathera :)
Pozdrawiam
Adam Wysoczański
 
 
nurkowacz 



Stopień: OC/CCR Instruktor
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 404
Skąd: Białystok
Wysłany: 07-11-2011, 17:59   

Diving Extreme napisał/a:
Jak ktoś by mi zarzucał, że nie posiadam doświadczenia na Inspiration Vision to ja bym np pokazał numer rebreathera a każdy Vision ma Logbook i w ten sposób zakończyłbym głupią dyskusję. Tylko niestety miałbym problem w sytuacji braku takiego rebreathera


Ja w dalszym ciągu nie mam vision na stanie. Malo tego jak kupie vision to pewnie sprzedam classica. Jakbys nie wiedział to nie muszę go mieć na wlasnośc ( narazie mnie na to nie stać ), a powinienem mieć w tej sytuacji stały dostęp do takiego reba i ja taki dostep mam, nawet nie jeden. Akurat dla Ciebie nie mam zamiaru nic udowadniac, poniewaz nie jesteś dla mnie żadnym autorytetem. Dzieki Tobie musialem udowodnic to APDiving, jak widzisz weryfikacja wyszła pozytywnie.

Ja odpowiadam na Twoje posty jak widzisz, a Ty w dalszym ciągu zmieniasz tematy. To chyba mówi samo za siebie.

[ Dodano: 07-11-2011, 18:10 ]
Kula napisał/a:
Strzał CO2 - no cóż wszyscy tego się obawiamy, mamy odpowiednie procedury aby temu zapobiec, testujemy, i uklepujemy i co tam jeszcze


Czytalem gdzies o jakimś problemie z CO2 spowodowanym skokiem do wody z gazem w CL. Podobno w trakcie skoku i uderzenia o wodę gaz w CL uszkodził zawory kierunkowe w pętli. Gość zamiast oddychać gazem oczyszczonym z CO2 dostawał gaz, który właśnie wypuścił z płuc do pętli. NIe pamietam o jaki reb chodziło.
 
 
D@rek 



Stopień: instruktor SDI/TDI
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 1037
Skąd: Piotrków T
Wysłany: 07-11-2011, 18:22   

Kula napisał/a:
Nie ma możliwości utraty zasilania komputera i selonoidu, są tam 3 zupełnie nie zależne baterie do których nie ma dostępu.

Jak to nie ma dostępu, tzn. że co nie wymieniasz ich w ogóle tak jak w digitalu czy też nie ma dostępu pod wodą ?
Kula napisał/a:
Więc jezeli mamy HUDa, lub jeden dowolny z handsetów to urządzenie jest w stanie wyjśc bezpiecznie z dowolnego nurkowania

Ok HUD pokazuje wszystko oprócz przystanków deco tak ja w Inspiration ? Deco masz tak jak
na OC albo z drugiego kompa albo z pały.
HUD - jego sekwencje są skomplikowane w Sentinelu z tego co pamiętam to jakieś proste było ?
A jak jest z informacją z drugiej lampki tej na plecach dla partnera.
Ostatnio zmieniony przez D@rek 07-11-2011, 18:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nurkowacz 



Stopień: OC/CCR Instruktor
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 404
Skąd: Białystok
Wysłany: 07-11-2011, 18:29   

D@rek napisał/a:
HUD - jego sekwencje są skomplikowane w Sentinelu z tego co pamiętam to jakieś proste było ?


Darek nie są. Trzeba to porostu zobaczyć. Jak sie kiedys spotkamy to Ci pokażę jak to jest w HH.

Kula jak możesz to napisz cos o Sentinelu, jak działa solenoid, jak jest skonstruowana elektronika i jak pracuje HUD. W którym miejscu jest wtrysk tlenu, za czy przed pochłaniaczem?
 
 
D@rek 



Stopień: instruktor SDI/TDI
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 1037
Skąd: Piotrków T
Wysłany: 07-11-2011, 18:29   

nurkowacz napisał/a:
Podobno w trakcie skoku i uderzenia o wodę gaz w CL uszkodził zawory kierunkowe w pętli

Dobry przykład, oglądałem BOVa Golem Gear tam były solidne gumowe zaworki kierunkowe ale zwróciłem uwagę na brak w środku takiej prostej plastikowej kratki blokującej wywinięcie się płatka gumy, i to właśnie mogło być przyczyną zajścia które opisujesz.
 
 
PawelW 



Stopień: CCR/OC TMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1343
Skąd: Pniewy
Wysłany: 07-11-2011, 18:30   

Kula dzięki za opis , masz moze jakies fotki , santinela to prosze zapodaj , szczerze to widziałem go raz w życiu , ale wtedy jakoś nie miałem szczescia go pomacać :)

Dobrym pomysłem jest po opisywac swoje reby , D@rek zacznij od BI klasyka nurkowania CCR ... :)

[ Dodano: 07-11-2011, 18:35 ]
nurkowacz napisał/a:
Czytalem gdzies o jakimś problemie z CO2 spowodowanym skokiem do wody z gazem w CL.


zdarza sie i taa głupota jak ktos skacze z zamkniętym ustnikem czy otwartym BOV na OC
 
 
D@rek 



Stopień: instruktor SDI/TDI
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 1037
Skąd: Piotrków T
Wysłany: 07-11-2011, 19:00   

PawelW napisał/a:
Dobrym pomysłem jest po opisywac swoje reby , D@rek zacznij od BI klasyka nurkowania CCR ...

Ja mam opisany na pokrywie wielkie litery D@rek i www.glon.pl he he
 
 
PawelW 



Stopień: CCR/OC TMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1343
Skąd: Pniewy
Wysłany: 07-11-2011, 19:37   

D@rek napisał/a:
Ja mam opisany na pokrywie wielkie litery D@rek i www.glon.pl he he


czujne oko D@rka nie przegapi literówki , wiesz o co chodzi i dawaj czadu jak to jest z Vision :D
 
 
D@rek 



Stopień: instruktor SDI/TDI
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 1037
Skąd: Piotrków T
Wysłany: 07-11-2011, 22:13   

PawelW napisał/a:
wiesz o co chodzi i dawaj czadu jak to jest z Vision

opisów wujek google ma tyle że nie warto klawiatury dotykać :)
najciekawsza i w miarę bezstronna recenzja http://www.rebreatherworl...on-reviews.html
ze wszystkim się zgadzam choć uprząż oryginalną wywaliłem natychmiast, w związku z SKS mój wzrok irytuje pod wodą ekran wyświetlacza mało czytelny.Być może przyzwyczaiłem się do oled HW.
 
 
PawelW 



Stopień: CCR/OC TMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1343
Skąd: Pniewy
Wysłany: 08-11-2011, 11:41   

Leszek Szmaciński napisał/a:
Więc idąc twoją myślą poczytaj sobie :)


daj spokój z tym forum DW, gdzie papieros i reb na plecach to nie nurek :) sorry ze tak ci chamsko odpisałem miałem pewnie jakiś zły dzień , nie jestem instruktorem ,wiec nie znam sie i nie wolno mnie pisać :P
 
 
Kula 



Stopień: nur bałtycki
Kraj:
Eritrea

Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 337
Skąd: z morskiej głębiny
Wysłany: 08-11-2011, 12:09   

PawelW,
Cytat:
Czytalem gdzies o jakimś problemie z CO2 spowodowanym skokiem do wody z gazem w CL. Podobno w trakcie skoku i uderzenia o wodę gaz w CL uszkodził zawory kierunkowe w pętli. Gość zamiast oddychać gazem oczyszczonym z CO2 dostawał gaz, który właśnie wypuścił z płuc do pętli. NIe pamietam o jaki reb chodziło.

Chodziło o inspo z tego co pamiętam i przyczyną rzeczywiście był zamknięty BOV, mimo wszystko OPV powinno zadziałać - nie zadziałało.

Znów jest to problem CCR z OSCL nie dotyczy BMCL bo tam płuco jest schowane w obudowie i ona przyjmie impakt uderzenia - testowałem na sobie.

D@rek,
Cytat:
Dobry przykład, oglądałem BOVa Golem Gear tam były solidne gumowe zaworki kierunkowe ale zwróciłem uwagę na brak w środku takiej prostej plastikowej kratki blokującej wywinięcie się płatka gumy, i to właśnie mogło być przyczyną zajścia które opisujesz


Tyle ze solidne gumowe płaty są ciężkie i znacznie zwiększają opory oddechowe, mało kto zdaje sobie sprawę że ok 60% oporów jest generowanych przez ustnik. Kratka powinna być.

D@rek,
Cytat:
Jak to nie ma dostępu, tzn. że co nie wymieniasz ich w ogóle tak jak w digitalu czy też nie ma dostępu pod wodą ?


Tak nie wymieniasz, to jest integralna część rebreathera i jeden z jego najdroższych elementów, żywotność jest oszacowana na bodajże 15 lat, ładujesz i nurkujesz nic więcej. Mogą to wymienić w serwisie. Ale tak naprawdę nie wymieniają tylko dają ten kawałek reba nowy - nie opłaca się.

D@rek,
Cytat:
Ok HUD pokazuje wszystko oprócz przystanków deco tak ja w Inspiration ? Deco masz tak jak
na OC albo z drugiego kompa albo z pały.


HUD pokazuje wszystko łącznie z DECO. oraz zbliżaniem się do przystanku i np za wczesnym opuszczeniem go. Ideologia jest taka aby można było wykonać bezpieczny powrot do domu na samym HUD np bez maski. Są tam 4 kolorowe lampki. Zielona niebieska czerwona i biała. Zielona cały czas - wszystko ok. zielona z niebieską na przemian wolno - SP ponizej zadanego w bezpiecznej granicy, szybko - powyzej zadanego w bezpiecznej granicy, czerwona i buzzer - Off the loop,
biała wolno - zblizasz się do deco, biała ciągle - jesteś na przystanku, biała szybko - pomijasz przystanek.
PawelW,
Cytat:
Kula jak możesz to napisz cos o Sentinelu, jak działa solenoid, jak jest skonstruowana elektronika i jak pracuje HUD. W którym miejscu jest wtrysk tlenu, za czy przed pochłaniaczem?


Dużo jest na www.rebreathers.pl kiedyś miałem wenę i opisywałem kolejne rebreathery którym się przyglądałem zanim wybrałem Sentinela a ze trwało to 2 lata to troche towaru przewaliłem.

Elektronika to rozbudowany system zalany w korpusie urządzenia, podłączone do tego mózgu są interfejs - wyglądem i obsługą przypominający VRX/VR3, oraz 2 HUDy jeden dla nurka drugi na plecach umieszczony dla partnera/instruktora. Zupełnie nie zależnie na dodatkowym obiegu jest tzw. Passive. czyli analizator tlenu podłączony niezależnie do czujników, żadnej logiki prosty backup pokazuje odczyty z celi. Przecięcie któregokolwiek z kabli nie spowoduje zalania urządzenia ani handsetu - niestety sprawdziłem.

Selonoid jest nisko ciśnieniowy (nie wiem dokładnie ile) ale jest skonstruowany tak ze w razie awarii zatnie się w pozycji zamkniętej...tyle ze nigdy w żadnym Sentinelu ani Oroborosie się nie zaciął - przynajmniej z tege co wiem.

Tlen do selonoidu jest doprowadzony cienkimi stalowymi rurkami, opisywałem juz to wcześniej, wtrysk jest zaraz za wydechowym wężem, przed scrubberem i przeciwpłucem.
JEST TYLKO JEDNO.

Selonoid i jego poporawna praca jest również sprawdzana przez elektornikę choć nie tak dobrze jak w Oroborosie. Ale jeżeli selenoid zacznie za często strzelać lub się nie zamknie tak jak przewiduje to komp w zależności od sytuacji, dostaniemy alarm, na długo zanim gaz w pętli przestanie być oddychalny (?) ładne słowo nie ?
Ostatnio zmieniony przez Kula 08-11-2011, 12:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
PawelW 



Stopień: CCR/OC TMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1343
Skąd: Pniewy
Wysłany: 08-11-2011, 13:07   

Kula napisał/a:
Znów jest to problem CCR z OSCL nie dotyczy BMCL bo tam płuco jest schowane w obudowie i ona przyjmie impakt uderzenia - testowałem na sobie.


no tak,ale ta skrzynka jeden sie pozbyłem aby mieć reab strip i na wszelki wypadek zrobic z niego SM :)
 
 
Kula 



Stopień: nur bałtycki
Kraj:
Eritrea

Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 337
Skąd: z morskiej głębiny
Wysłany: 08-11-2011, 13:56   

PawelW,
Cytat:
ale ta skrzynka jeden sie pozbyłem aby mieć reab strip i na wszelki wypadek zrobic z niego SM


Na desce kreślarskiej jest sidemount z Sentinela, prototym pokazywał Kev. i no własnie...nie pamiętam gdzie.

Tyle ze z SM raczej nie skaczesz z dużych wysokości do wody...a jak już musisz to może warto nie skakać na CL.
 
 
 
D@rek 



Stopień: instruktor SDI/TDI
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 1037
Skąd: Piotrków T
Wysłany: 08-11-2011, 21:24   

Kula napisał/a:
biała ciągle - jesteś na przystanku, biała szybko - pomijasz przystanek.

i co use table jak w Vr 3 ? Co masz za algorytm?
PawelW napisał/a:
no tak,ale ta skrzynka jeden sie pozbyłem aby mieć reab strip i na wszelki wypadek zrobic z niego SM

z tamtej żółtej bez problemu można zrobić i SM i strip to i pewnie z tej czarnej da radę ale
po co ?
 
 
PawelW 



Stopień: CCR/OC TMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1343
Skąd: Pniewy
Wysłany: 08-11-2011, 22:13   

D@rek napisał/a:
z tamtej żółtej bez problemu można zrobić i SM i strip to i pewnie z tej czarnej da radę ale
po co ?


właśnie !!! jak sie nie ma argumentów to sie pisze SM :D
 
 
Kula 



Stopień: nur bałtycki
Kraj:
Eritrea

Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 337
Skąd: z morskiej głębiny
Wysłany: 09-11-2011, 09:43   

D@rek,
Cytat:
i co use table jak w Vr 3 ? Co masz za algorytm?


Mam Bh+Pyle, i VGM, dostępny za opłatą jest VPM jak by ktoś chciał, tyle ze jak mawiał pewien instruktor, ja z żelu nie jestem...

Co do USE Tables, generalnie tak, tylko małokto wie co oznacza USE TABLES w VR3 czy VRX. To nie to samo co error w Sunto czy innych kompach. VR dalej liczą dekompresję przeliczają co zostało pominiętę wydłużają kolejne przystanki i generalnie robią co się da żeby dalej było bezpiecznie, w ostatniej kolejności zmniejszają konserwatyzm, jak już się nie da wyliczyć żeby było dobrze. :)

Przynajmniej w teorii
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed