Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Tapatalk
Autor Wiadomość
ptja
[Usunięty]

Wysłany: 19-08-2013, 17:38   

martin napisał/a:
Pysio napisał/a:
/.../przejście z bb2 by Przemo na bb3 /.../

Te parenascie prob ktorych ja bylem swiadkiem koczyly sie mniejszym lub wiekszym fiaskem.


z ciekawości: co było przyczyną fiaska i co nie działało po upgrade (w ogóle forum w nowej wersji się "nie podnosiło" czy jakieś fragmenty szwankowały)?
Z opisów wynika, że teoretycznie upgrade jest prosty (ale wiadomo, jak to jest z połączeniem teorii i praktyki :) )
Ostatnio zmieniony przez ptja 19-08-2013, 17:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 19-08-2013, 18:12   

ptja napisał/a:
co było przyczyną fiaska i co nie działało po upgrade

Przyczyna fiaska byly rozne formaty/ilosc danych w bazie danych.

ptja napisał/a:
co nie działało po upgrade

Objawowo bylo duzo i roznych - ginely posty, rozsypywaly sie watki, posty byly nie czytelne, gubily sie znaki specjalne - ogolnie forum bylo nie do uzytku.
 
 
JacekKG 


Stopień: hydrox
Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 959
Skąd: Blisko brzegu
Wysłany: 19-08-2013, 20:16   

martin napisał/a:
ptja napisał/a:
co było przyczyną fiaska i co nie działało po upgrade

Przyczyna fiaska byly rozne formaty/ilosc danych w bazie danych.

ptja napisał/a:
co nie działało po upgrade

Objawowo bylo duzo i roznych - ginely posty, rozsypywaly sie watki, posty byly nie czytelne, gubily sie znaki specjalne - ogolnie forum bylo nie do uzytku.


Kiepski informatyk?
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 19-08-2013, 20:41   

JacekKG napisał/a:
Kiepski informatyk?


Nie. Po prostu naklad pracy nie jest odpowiedni do oczekiwanego zysku.
 
 
Pysio 

Stopień: Kapral
Kraj:
Poland

Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 182
Skąd: wiesz?
Wysłany: 19-08-2013, 22:30   

Maluchem też można jeździć bo się stosunkowo tanio psuje. Ale czemu już tak mało ludzi porusza się tymi samochodami?

Uważam, że przejście na phpBB3 byłoby dobrym rozwiązaniem. Oczywiście nie jest to banalna sprawa, ale możliwa do wykonania. Mało kto używa już modyfikacji by Przemo. Choć nie ukrywam, że ma wiele możliwości.
W bb3 problem jest tylko z botami, ale na to też jest sposób i nie jest nim bynajmniej reCaptcha.

Martin, uważam, że trochę przesadzasz. Oczywiście, może coś pójść nie tak, ale jeśli wszystko będzie ok, to chyba wszyscy by na tym skorzystali ;) Jedynie kwestia przyzwyczajenia się do nowego skryptu. Nie bardzo wiem, jak część postów mogła zginąć, a część mogła być ok. Coś po prostu mogło być nie do końca dobrze zgrane (ale pamiętaj, że maszyna nigdy się nie myli!).

Uważam, że przydała by się drobna reforma forum, ot choćby restrukturyzacja działów i subfor ;) Z resztą jak widzisz, Martin, wiele osób chciałby skorzystać z aplikacji, które współpracują z bb3. A nie ma takich an skrypt by Przemo.
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 19-08-2013, 22:50   

Pysio napisał/a:


Uważam, że przejście na phpBB3 byłoby dobrym rozwiązaniem..


korzystasz z jakiegoś dużego forum opartego na tym skrypcie ? warunek dużego jest istotny, chodzi o miejsce, gdzie powstaje dziennie duża ilośc postów, nowych wątków, a moderacja nie jest zbyt silna ?

ja mam doświadczenia z 3 forami i widzę, ze w przypadku mniejszych wady tego skryptu nie są tak męczące, natomiast w przypadku dużego korzysta się źle, mówię o zwykłym korzystaniu przy udziale komputera. na tym skrypcie nie ma ponoc możliwości zainstalowania funkcji ignorowania wątków, uznawania poszczególnych za przeczytane, tak więc nie ma podstawowych- dla mnie- narzędzi selekcji tematów na forum. naprawdę źle się korzysta i im większe forum, tym gorzej, a to nie jest najmniejsze.

Natomiast co do zastrzeżeń martina, to mam akurat inne obserwacje, widziałam przesiadkę bardzo duzego forum i poza drobnymi błędami, szybko wyeliminowanymi nie działo się nic, o czym pisze martin.
 
 
Pysio 

Stopień: Kapral
Kraj:
Poland

Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 182
Skąd: wiesz?
Wysłany: 20-08-2013, 08:56   

Ignorowanie wątków:
http://phpbb3.pl/viewtopic.php?f=686&t=13335

Dodatków jest od groma. I cały czas się to mnoży. Można już w kilka sekund, dzięki AutoModowi, zainstalować interesujący Cię dodatek.
Strona główna na WordPressie, to kwestia 1-2 dni w zależności od skomplikowania. Ja całość (forum i stronę, tak by były ze sobą kompatybilne) robiłem w ok tydzień, łącznie z dodaniem artykułów, zdjęć itp.

Oczywiście, nie wszystkie mody działają jak byśmy chcieli, ale większość się jednak nadaje.
Jeśli chcesz to zobacz jak to działa, strona niestety nie jest od kilku tygodni rozwijana ze względu na brak czasu. Ale może zobaczysz jak to działa:
http://jadeszosa.pl Wystarczy raz się zarejestrować by móc pisać i na str. głównej i na forum.


Ja nigdy wątków nie ignorowałem i nie zaznaczałem jako przeczytane, więc nie wiem czy standardowo jest taka opcja. Podejrzewam, że jakby się chwilkę poszperało to mógłbym to znaleźć.

No i to co dla wielu jest istotne- korzystanie z forum na tabletach/ telefonach. Dużo wygodniejsza jest 3-ka.
Jeśli mówisz o dużych forach, zawsze można przejść na vBulletin :) Tyle, że $$$
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 20-08-2013, 09:39   

Pysio napisał/a:
Z resztą jak widzisz, Martin, wiele osób chciałby skorzystać z aplikacji, które współpracują z bb3


Jestem pierwsza osoba, ktora by chciala uzywac tapatalk. Tylko jak pisalem - nie widze mozliwosci bezproblemowego przejscia na BB3.

lozerka napisał/a:
Natomiast co do zastrzeżeń martina, to mam akurat inne obserwacje, widziałam przesiadkę bardzo duzego forum i poza drobnymi błędami, szybko wyeliminowanymi nie działo się nic, o czym pisze martin.


A wiesz ile "manpower" bylo za ta przesiadka?
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 20-08-2013, 13:36   

Pysio, dziękuję Ci bardzo, bardzo :)) Polegałam na słowach admina innego forum, że modyfikacji nie ma - a że domagało się jej wielu uzytkowników i Admin poszukiwał, to nie miałam powodów wątpić. Wprawdzie jest to wersja beta i prace nad nią nie są kontynuowane, a autor nie ręczy, ale chyba warto spróbowac :)

martin napisał/a:


lozerka napisał/a:
Natomiast co do zastrzeżeń martina, to mam akurat inne obserwacje, widziałam przesiadkę bardzo duzego forum i poza drobnymi błędami, szybko wyeliminowanymi nie działo się nic, o czym pisze martin.


A wiesz ile "manpower" bylo za ta przesiadka?


z tego, co wiem, została chyba formalnie zatrudniona jakas osoba, informatyk (? ), sztuk jeden, a potem dalsze modyfikacje i poprawki robił admin, który zbudował forum na phpBB by przemo. na 100% nie ręczę za te infomacje, ale mogę podpytać, mogę też przekazać to, o czym pisałeś i podpytac, czy cokolwiek z tego wystąpiło. Chociaż...zupełnie nie wiem, czemu niby ja wykazuję inicjatywę w tym kierunku, skoro trójka mi kompletnie nie leży ;-) ale zapytam :)
 
 
uuidgen 

Kraj:
Poland

Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 23-08-2013, 23:47   

No bez przesady - napisanie parunastu/parudziesięciu SQLek (całe phpbb3 to 63 tabele) żeby dokonać 'bezbłędnej' konwersji nie powinno kosztowac więcej niż dobra pianka... Dopracowuje się toto na kopi bazy a potem w godzinkę-dwie-trzy zależnie od serwera robi konwersję.

Oczywiście import różnych pluginów w rodzaju galerii to dodatkowa robota ale też bez przesady...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed