Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
nurkowanie w NORWEGII
Autor Wiadomość
Aniołek 



Stopień: Mamka pełną parą:)
Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączyła: 22 Lip 2003
Posty: 318
Skąd: Ustka/Wodnica
Wysłany: 16-01-2006, 10:39   

My byliœmy w Norwegii...niedaleko Bergen, aż dwa razy. Wybieramy się tam również i 3 raz. Robimy to niekomercyjnie... ale dla przyjemnoœci, więc jeœli ktoœ ma ochotę...
Zakwaterowanie w marinie - domek 12 osobowy, do wody mozna było skakać z okna. W samym porcie 20 metrów. ZaletĹĄ tego miejsca było to, że jak była ładna pogoda można było wypłynĹĄć sobie na otwarte morze, a jak wiało można było schować się między małymi wyspami i nurkować we fiordach... Grzyby, jagody, ryby wszystko pod nosem...Żyć, nie umierać! Do naszej dyspozycji były dwie łódki z silnikami 9,9 KM, duża pralnia i coœ w stylu dużej werandy gdzie można było bez problemu wysuszyć sprzęt. Baza niedaleko... służyła pomocĹĄ, pokazała nam gdzie najlepiej nurkować. Nabijanie bytli w podobnym cenach do Polski. Miescowi Norwegowie również słuzyli pomocĹĄ...czasem zabierali nas swoimi Jachtami na dalej oddalone miejsca nurkowe... tylko za nasze towarzystwo :-) pokazywali jak przyżĹĄdza się potrawy z owoców morza :-)
 
 
 
Adam Tuszyński 

Stopień: EAN 50 bublemaker
Kraj:
Mozambique

Wiek: 38
Dołączył: 04 Sie 2005
Posty: 31
Skąd: Będzin
Wysłany: 18-04-2006, 22:19   Majowe nury w Norwegii

Zapowiada się naprawdę dłuuugi majowy weekend :cool: ... więc postanowiłem zaatakować Norwegię :20: ... dzwoniłem do http://www.lofotdykk.no/engelsk/home.htm ale oni niestety mają dwie rosyjskie grupy na początku maja więc odpada... :angry:

Mam więc pytanie - czy na lofotach [w grę wchodzi cała północna Norwegia] jest inna godna uwagi baza? :roll: a może ktoś też palnyje zorganizować wyjazd do kraju wikingów w tym terminie :?:

Mój plan jest taki 27.04.06 o 18 wypływa z gdańska prom do Szwecji... potem jakieś 1500km jazdy i jesteśmy na miejscu . Jadą jak narazie: Ja(Adam) i Krzysiek .Ze względu na koszty przejazdu (ok2600zł w dwie strony w tym ok 1000zł za prom) poszukujemy jeszcze dwóch nurasów :22: . Bierzemy cały sprzęt ze sobą. Przyjazd 07.05.06 . Planowany koszt to ok 3tys zł.

Potrzebujemy tylko namiarów na miejsca/bazy nurkowe w Norwegii [Lofoty , Narvik ew. okolice Bergen ,choć wolałbym północ]. Profil nurkowań to morskie żyjątka plus wraki do 40 m.

Za pomoc z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Adam
 
 
stefan-stefan 

Stopień: brodzÄ�cy
Kraj:
Poland

Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 201
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 19-04-2006, 16:13   

Centra nurkowe w Norwegii
 
 
Aniołek 



Stopień: Mamka pełną parą:)
Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączyła: 22 Lip 2003
Posty: 318
Skąd: Ustka/Wodnica
Wysłany: 19-04-2006, 18:42   

Jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze...
Planujesz płynąć promem do Karlskrony? Bo chyba tak zrozumiałam...i na Lofoty 1500km? Do Bergen jest tyle....ale to nieważne...
Organizuję wyjazd do Norwegii we wrześniu...jesli ktoś jest zainteresowany...tylko troszke nizej. Okolice Bergen. Grupa 12 osobowa. Jeśli ktoś jest chętny albo zbierze swoją grupę mogę załatwić super miejsce. Więcej info na priv. Pozdrawiam
 
 
 
Adam Tuszyński 

Stopień: EAN 50 bublemaker
Kraj:
Mozambique

Wiek: 38
Dołączył: 04 Sie 2005
Posty: 31
Skąd: Będzin
Wysłany: 20-04-2006, 16:33   

LOFOTY - dłuuugi MAJ2006

już postanowione... dogadałem się z lofotdykk i znalazły się wolne miejsca :mrgreen: ... tylko że profil będzie zdecydowanie wrakowy.

MAM DWA MIEJSCA W SAMOCHODZIE! :!: :!: :!:

Szczegóły:
wyjazd rano [ok 10] 27 [czw]. kwietnia . 06
powrót rano 07 maja [niedziela]

dla pradujących :22: : trzeba wziąść tylko 5 dni urlopu a wyjazd jest przewidziany na 11 dni

kaska na osobę:
przejazd ok.700zł [paliwo,prom itp] w dwie strony
pakiet nurkowy [8nurów z szybkiej łodzi ] z mieszkaniem na 6 dni 3900 NOK = ok. 1950zł
przewiduję doatkowe nurkowania z brzegu ...

Cały sprzęt (łącznie z butlami i balastem bierzemy ze sobą) :!:

trasa dojazdu: Katowice , Gdańsk, Nynnaschamn , via północ , Norwegia
drogą 1500tys km w jedną stronę

Wyjazd jest za tydzień więc proszę się b.szybko decydować.
zgłoszenia na maila : kandyd17@tlen.pl

... a i jeszcze jedno ... wyprawa ma charakter no-profit
 
 
bartasPL 

Stopień: P1
Kraj:
Poland

Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-07-2014, 09:34   

Hejka

Znacie jakie dane kontaktowe do osób lub firm organizujących nurkowania w okolicach Bergen??

Z góry dziękuje za informacje, bo w internecie jakaś bieda, udało mi sie znaleźć jedną bazę i to 100 km od samego Bergen a do tego w terminie w którym jadę nie organizują wypłynięć.

Pozdro.
 
 
adison 

Stopień: M1
Kraj:
Poland

Dołączył: 08 Lip 2012
Posty: 3
Skąd: Gdynia
Wysłany: 28-07-2014, 12:48   

Także proszę o informację baz nurkowych w rejonie Bergen, które możecie polecić i podać przybliżone ceny wynajęcia np. butli i cen wypłynięć wrakowych itp. bez noclegu. Z góry dziękuje za info.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed