Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Safari Techniczne Marzec 2015
Autor Wiadomość
seahorse 


Stopień: INST TMX PSAI, CMAS
Kraj:
Poland

Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 11
Skąd: Białystok
Wysłany: 15-10-2014, 19:56   Safari Techniczne Marzec 2015

Organizujemy razem z CCR GO Deep techniczne safari w terminie - 12 - 19 marca 2015
Safari w kierunku Brothers Islands - światowej czołówki na liście miejsc nurkowych. To jedno z miejsc, gdzie rosną szanse na spotkanie z rekinami, murenami, strzępielami i żółwiami. Dodatkowo wraki: 75-metrowego transportowca AIDA oraz 137-metrowego brytyjskiego transportowca NUMIDIA (głębokość 20 do 80 metrów). Po drodze inne, równie piękne, miejsca nurkowe, wraki i rafy.
Mamy potwierdzoną datę, świetną łódź (twinsety, stage, skutery) - domawiamy szczegóły i ostateczne koszty.
WSTĘPNE KOSZTY: 750 euro - koszt safari na łodzi Nouran z noclegami i wyżywieniem; 1300-1500 PLN - bilet lotniczy; 175 euro pakiet techniczny (twinsety, stage, nurkowania ze skuterami). Dodatkowe koszty: 50 euro tzw. opłata parkowa; napiwki dla załogi; 25 $ wiza egipska...
W planie głębokie nurkowania wrakowe oraz płytsze eksploracje (UWAGA! Jedyny wymóg - zabieramy tych, którzy pływają w twinsecie).
https://www.facebook.com/...33695/?source=1
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 15-10-2014, 21:19   

robicie to pierwszy raz czy już organizowaliscie tego typu safarii? pytam bo od dłuzszego czasu szukałem takiej wyprawy i nie udało mi si ęnic znależć oprócz chorej ceny za safari na łódce Tala.

Termin mi nieodpowiada ale jak będziecie robić powtórkę za pół roku czy rok pózniej to jak najbardziej chętnie.

Powodzenia i liczę na jakieś fotki i opis za pół roku. :ping:
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 16-10-2014, 07:10   Re: Safari Techniczne Marzec 2015

seahorse napisał/a:

W planie głębokie nurkowania wrakowe oraz płytsze eksploracje (UWAGA! Jedyny wymóg - zabieramy tych, którzy pływają w twinsecie).


I racja!

Duże SAC. I powietrze się skończy po 20 minutach na 12 metrach w prądzie.
Bo tam są prądy i to SILNE.
 
 
filipesku 



Stopień: szuwarek
Kraj:
Poland

Wiek: 34
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 473
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16-10-2014, 09:40   

Janie zalecam 3 razy dziennie.
 
 
 
seahorse 


Stopień: INST TMX PSAI, CMAS
Kraj:
Poland

Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 11
Skąd: Białystok
Wysłany: 16-10-2014, 22:05   

Safari odbywało sie już wcześniej - właśnie na Tali, ale w chwili obecnej pływa ona w Sudanie.
Przy nastepnej organizacji napewno bedzie info.
Pozdrawiam
 
 
Pawel_B 



Stopień: Instruktor MSDT
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 709
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-10-2014, 22:24   

filipesku napisał/a:
Janie zalecam 3 razy dziennie.
Obrazek


Jesteś mistrz :) .

A w temacie - a opcja na CCR jest? Znaczy się, czy tlen nabijecie na łodzi i czy dostępny jest Sofnolime?

Pozdrawiam, Pawel
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 18-10-2014, 09:22   Re: Safari Techniczne Marzec 2015

Jan Dudzinski napisał/a:
seahorse napisał/a:

W planie głębokie nurkowania wrakowe oraz płytsze eksploracje (UWAGA! Jedyny wymóg - zabieramy tych, którzy pływają w twinsecie).


I racja!

Duże SAC. I powietrze się skończy po 20 minutach na 12 metrach w prądzie.
Bo tam są prądy i to SILNE.


Maść może byc potrzebna organizatorowi.
Ciekawe czy rozważa mozliwość wypadku?

Marzec jest jednym z NAJGORSZYCH miesięcy na safari w tym rejonie.
To OTWARTE MORZE.
Dlatego łodzie są najtańsze w tym czasie (bo kto wie jak jest wybiera INNY okres) co kusi niektórych "organizatorów".

Tam zawsze są silne prądy ale wtedy WYJĄTKOWO.
Było wiele wypadków. Całe grupy dryfowały dniami/nocami w morzu pełnym rekinów.

Tu dla przykładu opis tylko jednego wypadku:

http://www.scubaboard.com...ng-red-sea.html

Poszukacie ? Znajdziecie SPORO wiecej.

Warto wiedzieć iż instruktor OWD PADI aby zostać MASTER SCUBA DIVER TRAINER PADI musi TYLKO ZAPŁACIĆ swojej organizacji za wystawienie plastiku.
Tyle jest warty ten "stopień".
 
 
StarteR 

Stopień: OWD
Kraj:
Belgium

Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 73
Skąd: BXL
Wysłany: 18-10-2014, 11:39   Re: Safari Techniczne Marzec 2015

Jan Dudzinski napisał/a:


Warto wiedzieć iż instruktor OWD PADI aby zostać MASTER SCUBA DIVER TRAINER PADI musi TYLKO ZAPŁACIĆ swojej organizacji za wystawienie plastiku.
Tyle jest warty ten "stopień".


Poważnie ?

A ja myślałem że trzeba mieć na koncie :

Open Water Scuba Instructor PADI.
Posiadać na koncie minimum 25 wystawionych certyfikatów PADI
Posiadać 5 rożnych specjalizacji instruktorskich PADI

I wtedy można przystąpić do kursu MSDT, opłacając kurs

http://www.padi.com/scuba...e2.aspx?id=5562

http://www.padi.com/scuba...-diver-trainer/
 
 
seahorse 


Stopień: INST TMX PSAI, CMAS
Kraj:
Poland

Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 11
Skąd: Białystok
Wysłany: 18-10-2014, 21:25   

Tlen nabijany jest na łodzi oraz oczywiście dostępny jest sofnolime. W chwili obecnej jest jedna osoba, która bedzie na rebie.
Co do bezsensownej dyskusji no prądach, pogodziei zwiazanej z tym ceną pozostawiam bez komentarza.
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 19-10-2014, 08:13   Re: MASTER SCUBA DIVER TRAINER PADI

StarteR napisał/a:
Jan Dudzinski napisał/a:


Warto wiedzieć iż instruktor OWD PADI aby zostać MASTER SCUBA DIVER TRAINER PADI musi TYLKO ZAPŁACIĆ swojej organizacji za wystawienie plastiku.
Tyle jest warty ten "stopień".


Poważnie ?

A ja myślałem że trzeba mieć na koncie :

Open Water Scuba Instructor PADI.
Posiadać na koncie minimum 25 wystawionych certyfikatów PADI
Posiadać 5 rożnych specjalizacji instruktorskich PADI

I wtedy można przystąpić do kursu MSDT, opłacając kurs

http://www.padi.com/scuba...e2.aspx?id=5562

http://www.padi.com/scuba...-diver-trainer/


Witaj a może jako nurek PADI byś przeczytał Standardy PADI i zobaczył jakie są wymagania a nie cytował REKLAMY.
Może jest tu jakiś nurek PADI który je zna i poda?
 
 
StarteR 

Stopień: OWD
Kraj:
Belgium

Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 73
Skąd: BXL
Wysłany: 19-10-2014, 12:56   Re: MASTER SCUBA DIVER TRAINER PADI

Jan Dudzinski napisał/a:
StarteR napisał/a:
Jan Dudzinski napisał/a:


Warto wiedzieć iż instruktor OWD PADI aby zostać MASTER SCUBA DIVER TRAINER PADI musi TYLKO ZAPŁACIĆ swojej organizacji za wystawienie plastiku.
Tyle jest warty ten "stopień".


Poważnie ?

A ja myślałem że trzeba mieć na koncie :

Open Water Scuba Instructor PADI.
Posiadać na koncie minimum 25 wystawionych certyfikatów PADI
Posiadać 5 rożnych specjalizacji instruktorskich PADI

I wtedy można przystąpić do kursu MSDT, opłacając kurs

http://www.padi.com/scuba...e2.aspx?id=5562

http://www.padi.com/scuba...-diver-trainer/


Witaj a może jako nurek PADI byś przeczytał Standardy PADI i zobaczył jakie są wymagania a nie cytował REKLAMY.
Może jest tu jakiś nurek PADI który je zna i poda?


Witaj Janie,

Szukałem i podałem to co jest powyżej ze strony PADI,

Później zacząłem szukać dalej i natrafiłem na to :

https://www.divessi.com/p...hp?uid=MTE2Mw==

i na to

http://www.cdws.travel/diving/black-list

Pozdrawiam.
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 19-10-2014, 20:02   Re: Safari Techniczne Marzec 2015

Jan Dudzinski napisał/a:


Warto wiedzieć iż instruktor OWD PADI aby zostać MASTER SCUBA DIVER TRAINER PADI musi TYLKO ZAPŁACIĆ swojej organizacji za wystawienie plastiku.
Tyle jest warty ten "stopień".


A co ma piernik do wiatraka, przecież nikt w tym temacie nie pisał ani słowa na temat żadnej organizacji i żadnych instruktorów.
Panie Dudziński - jesteś chory psychicznie na punkcie Padi - żal ci dupę ściska że robią lepsze i więcej szkoleń niż ty?
Człowieku przeczytaj większość swoich postów - jeden wielki bełkot chorego psychicznie frustrata.
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 22-10-2014, 04:29   Re: TRZY nurkowania na PIĘĆ metrów i JEDNO na sześć PADI OWD

TYMOTEUSZ napisał/a:
Padi - żal ci dupę ściska że robią lepsze i więcej szkoleń


Bez znieważania nie jesteś w stanie się wysłowić?
Cóż takie wychowanie dostałeś w domu.

Już zapomniałeś jak w wątku PADI vs SSI "Który kurs lepszy w Egipcie" założonym przez Ajgora ty i inne osoby z plastikiem PADI w tym instruktorzy z centrów Szkolących instruktorów PADI - ponad 14000 odsłon pluli się iż nie prawdą jest iż:

zgodnie z wymaganiami PADI wystarczą po basenie TRZY nurkowania na PIĘĆ metrów i JEDNO na sześć aby uzyskać pełny certyfikat OWD?

Czy taki "kurs" można uznać za dobry?

ILE JESZCZE NIŻSZE MUSZĄ BYĆ WYMAGANIA ABY UZNAĆ TO ZA SPRZEDAŻ PLASTIKÓW?

Jakie są wymagania na MSDT też nie potrafisz zacytować (jak i inni)
Tylko zamiast rzetelnej wiedzy obelgi.

Czy MASOWE, TYSIĄCAMI ŁAMANIE STANDARDÓW PADI przy tzw. INTRO (kto był w Egipcie to wie o co chodzi - trzy minuty objaśnienia i "lipton" wędruje do wody na kilka minut) wykonywane przez Divemasterów i Instruktorów PADI co niby jest DSD nie świadczy jak NAJGORZEJ o PADI i jej 'profesjonalistach'?

Widział/słyszał ktoś o jakimś 'profesjonaliście" zawieszonym przez PADI za chamskie łamanie tych Standardów PADI?

Wcześniej DSD mogli wykonywać TYLKO instruktorzy PADI.
Ale ponieważ było to TYSIĄCAMI łamane przez Divemasterów, co zrobiło PADI?
Wywaliło niebezpieczne osoby "na zbity pysk"?
NIE! Przyznało im uprawnienia!

Na liście, gdzie indziej nurkowie PADI "mocni w buzi".
Ale jest oferta "zanurkuj za darmo".
I co? WSZYSCY z PADI w tym Divemasterzy, TECH wolą PŁACIĆ za nurkowania niż wykazać się podstawową wiedzą z zakresu OWD.

Co za nędza...

[ Dodano: 22-10-2014, 07:10 ]
StarteR napisał/a:


Później zacząłem szukać dalej i natrafiłem na to :

https://www.divessi.com/p...hp?uid=MTE2Mw==

i na to

http://www.cdws.travel/diving/black-list

Pozdrawiam.



Witaj,
pytanie dotyczyło czegś ZUPEŁNIE innego ale przyjemnie iż zauważyłeś iż jestem:

Jedymym polskim instruktorem w historii, który uzuskał ten zaszczytny tytuł z tak olbrzymią liczbą nurkowań.

Jestem wśród posiadaczy tego zaszczytnego tytułu takich jak mn. Jacques Cousteau, Umberto Pelizzari, Dick Rutkowski, Hal Watts, Tom Mount oraz inni.

Miło być w takim gronie.


Co do drugiego linku dobrze iż zauważyłeś iż znajduje się na tej "liście" największe Centrum Nurkowe dla Polaków w Sharm: Diving Pro www.divingpro.eu wraz z jej właścicielem Jackiem Ambroziakiem.
Centum te współpracuje od lat z Alfastar oraz innymi touroperatorami.
Jakoś im ta "lista" nie przeszkadza.

Jest też instruktor arabsko (SINAISCUBA)/polskiej bazy Nautica http://www.nautica.pl Jacek Palme, który też całkiem dobrze sobie tu radzi.

Miłego dnia

[ Dodano: 22-10-2014, 07:22 ]
Pomyłka:

Właścicielem DivingPro jest Jarek Ambroziak.
 
 
Pawel_B 



Stopień: Instruktor MSDT
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 709
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-10-2014, 07:59   

Jan Dudzinski napisał/a:
Jestem wśród posiadaczy tego zaszczytnego tytułu takich jak mn. Jacques Cousteau, Umberto Pelizzari, Dick Rutkowski, Hal Watts, Tom Mount oraz inni.


Janie, pochwal się swoimi eksploracjami wraków, nurkowaniem technicznym i CCR, a może rekordy głębokości, prace naukowe (chociaż patenty jak Motti?) czy własne systemy szkoleniowe, napisane książki, badania naukowe? Bardzo chętnie poznam Twoją historię ciesząc się, że mogę w ogóle pisać do tak zacnej osoby :) .

Pozdrawiam, Paweł
 
 
Mazur 

Stopień: DM
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 13
Skąd: krakow
Wysłany: 22-10-2014, 12:29   

Jesli chodzi o baze divingpro właścicielem jest pan Jacek Ambroziak.Pan którego w żadnym wypadku nie polecam zero organizacji,kadra nie wyszkolona maja zawroty głowy nie znaja nurkowisk na łódce panuje dyscyplina wojskowa.Strata czasu i pieniedzy pozdrawiam.
 
 
StarteR 

Stopień: OWD
Kraj:
Belgium

Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 73
Skąd: BXL
Wysłany: 22-10-2014, 14:59   Re: TRZY nurkowania na PIĘĆ metrów i JEDNO na sześć PADI OWD

Jan Dudzinski napisał/a:

Witaj,
pytanie dotyczyło czegś ZUPEŁNIE innego ale przyjemnie iż zauważyłeś iż jestem:

Jedymym polskim instruktorem w historii, który uzuskał ten zaszczytny tytuł z tak olbrzymią liczbą nurkowań.

Jestem wśród posiadaczy tego zaszczytnego tytułu takich jak mn. Jacques Cousteau, Umberto Pelizzari, Dick Rutkowski, Hal Watts, Tom Mount oraz inni.

Miło być w takim gronie.


Co do drugiego linku dobrze iż zauważyłeś iż znajduje się na tej "liście" największe Centrum Nurkowe dla Polaków w Sharm: Diving Pro www.divingpro.eu wraz z jej właścicielem Jackiem Ambroziakiem.
Centum te współpracuje od lat z Alfastar oraz innymi touroperatorami.
Jakoś im ta "lista" nie przeszkadza.

Jest też instruktor arabsko (SINAISCUBA)/polskiej bazy Nautica http://www.nautica.pl Jacek Palme, który też całkiem dobrze sobie tu radzi.

Miłego dnia



Witaj Janie,

Ciesze się że mam sposobność pisać z tak uznanym nurkiem instruktorem i w dodatku jedynym Polakiem z tak wielkimi osiągnięciami ( liczba ) w nurkowaniu.

Ja zwykłem stosować się do powiedzenia: nie liczy się ilość lecz jakość, być może w przyszłości będzie mi dane przejść jakiś kurs pod twoimi skrzydłami i stwierdzić empirycznie wachlarz twoich umiejętności i wiedzy.

Nawiązując do tematu niedotyczącego tego wątku: jakie to PADI jest "be" , niedobre, przekupne ( że za kasę kupuje się certyfikaty ) widzę ze drążysz go od kilku lat i starasz się udowodnić że SSI jest lepsze i zmuszasz innych aby udowadniali co jest lepsze w PADI, może jako kompetentna osoba u źródła z tak wielkimi osiągnięciami przytoczysz nam szczegółowe różnice miedzy nimi, jakie są plusy i minusy każdego z nich jak i ceny ale oczywiście w specjalnie stworzonym do tego temacie.

Myślę, że jeżeli w ten sposób byś przedstawił różnicę pomiędzy PADI a SSI było by to bardziej pożyteczne i może pomogło by początkującym w podjęciu decyzji: "co wybrać, po których szkoleniach będę bardziej doświadczony ? "
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 23-10-2014, 03:45   

Pawel_B napisał/a:
Jan Dudzinski napisał/a:
Jestem wśród posiadaczy tego zaszczytnego tytułu takich jak mn. Jacques Cousteau, Umberto Pelizzari, Dick Rutkowski, Hal Watts, Tom Mount oraz inni.


Janie, ........ Bardzo chętnie poznam Twoją historię ciesząc się, że mogę w ogóle pisać do tak zacnej osoby :) .

Pozdrawiam, Paweł



Pawle,

tu jest część mojej historii:

http://www.ksiega.4free.pl/ksiega.php?uid=350496
 
 
pawlos1976 


Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 501
Skąd: Szczytno
Wysłany: 23-10-2014, 09:26   

Jan Dudzinski napisał/a:
Pawel_B napisał/a:
Jan Dudzinski napisał/a:
Jestem wśród posiadaczy tego zaszczytnego tytułu takich jak mn. Jacques Cousteau, Umberto Pelizzari, Dick Rutkowski, Hal Watts, Tom Mount oraz inni.


Janie, ........ Bardzo chętnie poznam Twoją historię ciesząc się, że mogę w ogóle pisać do tak zacnej osoby :) .

Pozdrawiam, Paweł



Pawle,

tu jest część mojej historii:

http://www.ksiega.4free.pl/ksiega.php?uid=350496


Koledzy prosili o Twoją historię a nie kilka wpisów, a tak na tak wielkiego człowieka tylko 125 wpisów które pewno w połowie sam wpisałeś. Taka Twoja historia urojona :bee; .
PZDR
 
 
piter83 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 40
Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: 24-10-2014, 21:08   

potwierdzam opinię Mazura na temat divingpro. Jest tam słabo.
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 20-11-2014, 10:09   Re: Safari Techniczne Marzec 2015

seahorse napisał/a:
Organizujemy razem z CCR GO Deep techniczne safari w terminie - 12 - 19 marca 2015
Safari w kierunku Brothers Islands - światowej czołówki na liście miejsc nurkowych. To jedno z miejsc, gdzie rosną szanse na spotkanie z rekinami, murenami, strzępielami i żółwiami. Dodatkowo wraki: 75-metrowego transportowca AIDA oraz 137-metrowego brytyjskiego transportowca NUMIDIA (głębokość 20 do 80 metrów). Po drodze inne, równie piękne, miejsca nurkowe, wraki i rafy.
Mamy potwierdzoną datę, świetną łódź (twinsety, stage, skutery) - domawiamy szczegóły i ostateczne koszty.
WSTĘPNE KOSZTY: 750 euro - koszt safari na łodzi Nouran z noclegami i wyżywieniem; 1300-1500 PLN - bilet lotniczy; 175 euro pakiet techniczny (twinsety, stage, nurkowania ze skuterami). Dodatkowe koszty: 50 euro tzw. opłata parkowa; napiwki dla załogi; 25 $ wiza egipska...
W planie głębokie nurkowania wrakowe oraz płytsze eksploracje (UWAGA! Jedyny wymóg - zabieramy tych, którzy pływają w twinsecie).
https://www.facebook.com/...33695/?source=1


Witaj,

kilka dni temu zakończyło się nasze safari na Brothers.
Grupa z Polski. Avalon Divers.
Zgłosili się w ostatniej chwili jak wczesniejszy organizator (miejscowy) ich wykiwał i zniknął z gotówką.
Zapytaj UCZESTNIKÓW jak było u nas. Jaka łodka itp.
Cenę też dostali znakomitą.
Oczywiscie to co pisałem wcześniej; pogoda, prądy się nie zmienią....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed