Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Lateksowy kaptur
Autor Wiadomość
Kasio 

Kraj:
Poland

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 5
Skąd: 10.0.0.19
Wysłany: 30-03-2008, 19:26   Lateksowy kaptur

Witam
Co roku na wakacje wyjeżdżam do Egiptu tam tez nurkuje turystycznie i własnie mam pytanie odnosnie lateksowego kaptura,niedawno w TV ogladałem zmagania dwóch grup ludzi pod woda,jeden z nich (nurek) miał kłopoty z uchem i stosował lateksowy kaptur,przytrafiło mi sie w zeszłym roku to samo po wynurzeniu nie mogłem odetkać ucha wydawało sie jakby woda wlała sie do srodka,chodziłem przez tydzien głuchy jak "pień" ,troche to denerwujace....czy mozna gdzies dostac taki kaptur,przeszukałem wiekszosc stronek ze sprzetem ale wszystko neoprenowe,czy sa zwiazane z stosowaniem takiego kaptura jakies niebezpieczenstwa,mysle ze jest bardzo szczelny i nie rozszzcelni sie np na 15m podczas nurkowanie bo wtedy jak sadze bebenki popękają,czy ktos juz stosował taki wynalazek ?.Z nurkowaniem mam tylko doczynienia na wczasach wiec w tym temacie jeste zielony.
 
 
VooDoo_73 



Stopień: OWD+A :)
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 14 Sie 2005
Posty: 320
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-03-2008, 22:20   

Chłopie,
nie będę się znęcał i po prostu napiszę, żebyś wrócił do materiałów z kursu, ze szczególnym uwzględnieniem tego jak zachowują się ciśnienia wewnątrz ucha podczas nurkowania. To może rozwieje Twoje wątpliwości dotyczące tego, czy kaptur powinien czy nie powinien być "super szczelny".
Druga rzecz - to Twoje uszy. Zatkane ucho może się zdarzać prawdopodobnie z wielu różnych powodów - stanów zapalnych, zalegającej woszczyny czy może nawet cech fizjologicznych (?). Nie jestem ekspertem, ale jeśli cokolwiek Cię niepokoi znajdź laryngologa, który się zna na nurkowaniu i z nim to sobie wyjaśnij
Pozdrawiam
Marcin
 
 
 
Kasio 

Kraj:
Poland

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 5
Skąd: 10.0.0.19
Wysłany: 31-03-2008, 10:51   

nie wiem co masz na mysli "wrócic do materiałów z kursu" na zadnym kursie nie byłem ehhh.... zapomniałem napisac najwazniejszego,kiedys miałem uszkodzona błone bebenkowa moze stad te kłopoty,lepiej bedzie jak wybiore sie do laryngologa to wszystko wyjasni.Pozdrawiam
 
 
Andrzej Minorczyk 



Kraj:
Switzerland

Wiek: 47
Dołączył: 03 Paź 2005
Posty: 1935
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31-03-2008, 13:31   

Lateksowy szczelny kaptur jesli takie istnieja chroni tylko przed dostaniem sie wody do ucha. Niestety cisnienie zewnetrzne(wody) bedzie dalej.Powstanie jeszcze jedna przestrzen w ktorej trzeba wyrownac cisnienie- wewnatrz tego szczelnego kaptura. JA mam bardzo szczelny neoprenowy kapturek i aby nie bylo dyskomfortu wdmuchuje nosem gaz do maski a z tej przestrzeni dostaje sie pod kaptur , dopiero jest ok
 
 
 
Łukasz M. 


Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 329
Skąd: Lublin
Wysłany: 31-03-2008, 14:01   

Andrzej Minorczyk napisał/a:
JA mam bardzo szczelny neoprenowy kapturek i aby nie bylo dyskomfortu wdmuchuje nosem gaz do maski a z tej przestrzeni dostaje sie pod kaptur , dopiero jest ok


Ja robę identycznie, już się nawet przyzwyczaiłem, że wydech od czasu do czasu robię nosem - dodam, że posiadam kaptur Santi.
 
 
Kasio 

Kraj:
Poland

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 5
Skąd: 10.0.0.19
Wysłany: 31-03-2008, 14:04   

Najlepszym rozwiazanie bedzie wizyta u lekarza,moze to tylko niedrożność kanałów spowodowała tymczasowa "głuchotę" tak jak napisał VooDoo_73.Dzieki za porady
 
 
TomS 


Stopień: instr. SDI/TDI, PADI
Kraj:
Greenland

Wiek: 54
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 2801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-03-2008, 23:58   

A czy wyrównujesz ciśnienie przy zanurzaniu? Jak głęboko nurkowałeś, kiedy "to" Ci się stało?
 
 
Kasio 

Kraj:
Poland

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 5
Skąd: 10.0.0.19
Wysłany: 01-04-2008, 10:43   

Wyrównywałem cisnienie a przynajmnienj sie starałem,ale schodzilismy tak szybko ze po kilku metrach musielismy sie zatrzymac bo nie mogłem wyrównac, i tak pare razy zanim zeszlismy na rafe,jak głeboko to moge tylko przypuszczac bo to było nurkowanie tzw. Intro czyli do 30m w Hurgadzie lipiec 2007,po wynurzeniu nie calkiem słyszałem na jedno ucho,po jakis kilku dniach moze tydzien samo przeszło,troche głupie uczucie z tym ze nie odczuwałem zadnego bólu,w tym roku znowu jade do Egiptu i mam zamiar nurkowac stad te pytania.
Ostatnio zmieniony przez Kasio 01-04-2008, 10:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beeker 
Moderator Grupy


Stopień: D-Diver
Kraj:
Indonesia

Wiek: 54
Dołączył: 16 Lis 2004
Posty: 1758
Skąd: Lublin
Wysłany: 01-04-2008, 10:49   

Kasio napisał/a:
jak głeboko to moge tylko przypuszczac bo to było nurkowanie tzw. Intro czyli do 30m w Hurgadzie lipiec 2007,po wynurzeniu nie calkiem słyszałem na jedno ucho,po jakis kilku dniach moze tydzien samo przeszło


:zdz:
 
 
waldo 



Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Mar 2003
Posty: 1912
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-04-2008, 11:01   

Autorze wątku, zrobiłeś niezłą podpuchę, ale troszkę przesadziłeś z tym Intro na 30m, bez wyrównania ciśnienia w uchu :)
 
 
waterman 



Stopień: D-Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 2349
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-04-2008, 12:50   

musisz sobie oprócz kaptura dokupić jeszcze skafander z wielką literą S :tak:
 
 
 
wiesiek01 



Stopień: Jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 1970
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 01-04-2008, 19:46   

Kasio napisał/a:
w tym roku znowu jade do Egiptu i mam zamiar nurkowac stad te pytania.

Nie pytaj tylko idź na kurs, jeśli chcesz przeżyć....
 
 
Kasio 

Kraj:
Poland

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 5
Skąd: 10.0.0.19
Wysłany: 02-04-2008, 10:49   

Widze ze wam wszystkim strasznie wesoło,powtarzam ze nie byłem na zadnym kursie dla nurków,płetwonurków,nurków głebinowych czy jak to sie zwie ? ,te informacje mam z stronki bazy nurkowej w Hurgadzie intro do 30m wiec tak napisałem a na ilu metrach byłem to nie mam zielonego pojecia.Widze ze niektórzy uznają sie za prawdziwych zawodowców w tej dziedzinie ale sadzac po wypowiedziach to nie dorosli do tego,zamiast w prosty sposób wytłumaczyc to widze smieszne wypowiedzi w stylu
Cytat:
musisz sobie oprócz kaptura dokupić jeszcze skafander z wielką literą S

ciekawe czy autor tej wypowiedzi tez by był taki madry w dziedzinie w której ja sie dobrze znam.@waldo czytaj dokładnie to co napisałem......Dziekuje za poswiecony czas i pozdrawiam.Zycze wam udanych nurkowan.
Ostatnio zmieniony przez Kasio 02-04-2008, 10:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
waterman 



Stopień: D-Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 2349
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-04-2008, 11:30   

Nie nadymaj się tak kolego. Bardzo chętnie wytłumaczy Ci każdy instruktor na kursie zasady pracy twojego ucha.
Podaj też do ogólnej wiadomości ( ku przestrodze) nazwę tego centrum nurkowego co to ma intro na 30 m.
 
 
 
waldo 



Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Mar 2003
Posty: 1912
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-04-2008, 11:37   

Kasio, są trzy możliwości :
- Ty nas wkręcasz
- Ciebie wkręcono
- Narażono Twoje życie

Ja obstawiam pierwszy lub drugi punkt, bo nie sądzę, aby ktoś przy zdrowych zmysłach, zabierał Intro na 30 metrów - raz spotkałem się z takim zdarzeniem, ale ten instruktor nie był przy zdrowych zmysłach.

Tak więc, zamiast po raz kolejny być bezwolnym pasażerem przeciągniętym przez DM po rafie, skorzystaj z rady Wieśka01 i pójdź na kurs, po którym nie będziesz zadawał takich pytań jak w tym wątku.
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 02-04-2008, 11:43   

Kasio napisał/a:
Widze ze niektórzy uznają sie za prawdziwych zawodowców


Nie. niektorzy z nas nurkuja i dlatego wiedza co jest bajka.

Kasio napisał/a:
zamiast w prosty sposób wytłumaczyc


P'sze bahdzo:
http://www.nurkomania.pl

Masz wszystko co potrzebne jest na poczatek. Niestety roboty (tzn. przeczytania ze zrozumieniem) nikt za ciebie nie odwali.
 
 
train 



Kraj:
Poland

Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 391
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-04-2008, 11:41   

Kasio napisał/a:
te informacje mam z stronki bazy nurkowej w Hurgadzie intro do 30m wiec tak napisałem

To może po prostu podaj nam adres tej strony.
 
 
TomS 


Stopień: instr. SDI/TDI, PADI
Kraj:
Greenland

Wiek: 54
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 2801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-04-2008, 12:33   

Może chodzi o 30 stóp? Oferta dla anglosasów...
 
 
VooDoo_73 



Stopień: OWD+A :)
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 14 Sie 2005
Posty: 320
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-04-2008, 13:59   

I to by się zgadzało...
 
 
 
Cylek 


Stopień: tszy na szynah
Kraj:
Ethiopia

Wiek: 31
Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 149
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 03-04-2008, 15:26   

30 stóp to o. 9,5 metra... też chyba trochę głęboko jak na intro nieprawdaż ?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed