Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
nurkowanie solo
Autor Wiadomość
domin 


Stopień: owd-padi ean-tdi kłp
Kraj:
Poland

Wiek: 40
Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 68
Skąd: podradomskie bagna
Wysłany: 02-04-2008, 20:35   nurkowanie solo

czesc wszystkim

mam pytanie-czy wpisuje sie w logbooki plytkie nurkowania solo?

jesli bylo to sorry ,szukalem w archiwum ale nie znalazlem

dzieki bardzo za odp.
pzdr
 
 
styx 



Stopień: IANTD NTx Instructor
Kraj:
USSR

Wiek: 46
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1731
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-04-2008, 20:36   

logbook jest tylko dla Ciebie, niektórzy wpisują tam nawet basen ;>
 
 
TomS 


Stopień: instr. SDI/TDI, PADI
Kraj:
Greenland

Wiek: 54
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 2801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-04-2008, 20:54   

domin napisał/a:
plytkie nurkowania solo
5m@120min czy 2m@10min?
 
 
domin 


Stopień: owd-padi ean-tdi kłp
Kraj:
Poland

Wiek: 40
Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 68
Skąd: podradomskie bagna
Wysłany: 02-04-2008, 21:07   

5m-pol godziny
 
 
Haw 


Stopień: **
Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 1383
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-04-2008, 21:21   

styx napisał/a:
niektórzy wpisują tam nawet basen ;>
a nawet sprezenia w komorze :)
 
 
Cylek 


Stopień: tszy na szynah
Kraj:
Ethiopia

Wiek: 31
Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 149
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 02-04-2008, 22:13   

ja już dawno przestałem wpisywać cokolwiek w logbook ;P... jakoś nie mam do tego serca :)
 
 
 
Dany 



Stopień: MSDT
Kraj:
Poland

Zaproszone osoby: 1
Wiek: 49
Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 466
Skąd: 54°03'N, 15°15'E
Wysłany: 05-04-2008, 19:33   

Cylek napisał/a:
ja już dawno przestałem wpisywać cokolwiek w logbook ;P... jakoś nie mam do tego serca :)


Cylku trzeba mieć do tego serce jak do samego nurkowania.
Dla mnie lobbook (cmasowski) jest jak pamiętnik - bardzo
dużo informacji w nim zapisuje i chętnie do nich wracam...
Ostatnio zmieniony przez Dany 05-04-2008, 19:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ewin
[Usunięty]

Wysłany: 05-04-2008, 22:25   

Heh.. Ja tez nie mailem do tego serca. Ale mimo wszystko lepiej zapisywać. Mozę nie opisywać jakie rybki sie widziało ale chociaż głębokość i problemy. Bo logbook nie jest tylko dla Ciebie ale także dla tych z którymi chcesz nurkować.

Sorki, ale jak ktoś po OWD może sam nurkować?
Ostatnio zmieniony przez ewin 05-04-2008, 22:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Andrzej Kosko 



Stopień: ten sam ,co przedtem
Kraj:
Poland

Wiek: 67
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 1742
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: 05-04-2008, 22:30   

ewin napisał/a:
ktoś po OWD może sam nurkować?

a kto zabrania i na jakiej podstawie?
 
 
 
ewin
[Usunięty]

Wysłany: 05-04-2008, 22:37   

Zawsze mnie uczono ze kurs PADI uprawnia do nurkowania z PARTNEREM, coś się w tej kwestii zmieniło?

Cytat:
Uprawnienia PADI Open Water Diver są pełnymi uprawnieniami na poziomie podstawowym, które możesz uzyskać poprzez zaliczenie i ukończenie całego kursu OWD. Do czego uprawnia posiadanie takich uprawnień?

* Do nurkowania z partnerem bez nadzoru, wykorzystując wiedzę oraz umiejętności zdobyte podczas tego kursu, stosując się do limitów związanych z ich wyszkoleniem i doświadczeniem.
* Wypożyczania sprzętu nurkowego, ładowania zestawów powietrznych oraz do innych usług nurkowych
* Planowania, wykonywania i logowania nurkowań bezdekompresyjnych na wodach otwartych, jeżeli jesteś odpowiednio wyposażony oraz gdy nurkujesz z partnerem w warunkach, w jakich byłeś szkolony oraz odpowiednich do poziomu Twojego doświadczenia.
* Kontynuowania szkolenia nurkowego na nurkowaniach specjalistycznych (Adventure Dives), kursach specjalistycznych oraz na kursie zaawansowanym programu Advanced Open Water.


http://www.techdive.pl/in...kolenie_owd.htm
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 05-04-2008, 23:34   

ewin napisał/a:
Zawsze mnie uczono ze kurs PADI uprawnia do nurkowania z PARTNEREM


Uprawnia w swietle czego?
 
 
Dany 



Stopień: MSDT
Kraj:
Poland

Zaproszone osoby: 1
Wiek: 49
Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 466
Skąd: 54°03'N, 15°15'E
Wysłany: 06-04-2008, 00:56   

martin napisał/a:
ewin napisał/a:
Zawsze mnie uczono ze kurs PADI uprawnia do nurkowania z PARTNEREM


Uprawnia w swietle czego?


W świetle podręcznika
 
 
domin 


Stopień: owd-padi ean-tdi kłp
Kraj:
Poland

Wiek: 40
Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 68
Skąd: podradomskie bagna
Wysłany: 06-04-2008, 02:23   

ewin napisał/a:

Sorki, ale jak ktoś po OWD może sam nurkować?


czyli mowisz ze klamie czy ze nie powinienem?

wolalbym z partnerem ale ciezko mam znalezc partnera Polaka w Szkocji.Ze Szkotami tez nurkuje ale rzadko z roznych przyczyn-glownie finansowych

i nie oceniaj ludzi po stopniach

pozdr
 
 
ewin
[Usunięty]

Wysłany: 06-04-2008, 08:54   

Nie o to chodzi o stopień. Ale coś sie stać może nawet na tych 5m i z nich może zrobić sie 20m. Albo wpadniesz na jakis wspaniałomyślny pomysł, to nikt Tobie go z głowy nie wybije.

@Martin.
Wysłałem jakie są uprawnienia po OWD. Chyba ktoś je wymyślił dla bezpieczeństwa, a nie dla zabawy?
 
 
agniesia 


Stopień: DM
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Sty 2005
Posty: 70
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 06-04-2008, 16:28   

Andrzej Kosko napisał/a:
a kto zabrania i na jakiej podstawie?


To nie chodzi o jakiekolwiek podstawy, zabranianie czy upoważnienia, ale o zdrowy rozsądek... Jeśli odczuwasz satysfakcję z nurkowania solo i nie chcesz, by przy sytuacji awaryjnej ktokolwiek był przy Tobie - ok, to Twoja sprawa. Ale może w takim razie od razu na skafandrze naszyj sobie wielkimi literami napis "NURKUJĘ SOLO", żeby nikomu nie przyszło do głowy:
a) ratować Cię, gdyby co
b) nurkować z Tobą i liczyć na Ciebie
 
 
BitPump 



Stopień: DIR-ektor
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1166
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-04-2008, 17:25   

agniesia napisał/a:
To nie chodzi o jakiekolwiek podstawy, zabranianie czy upoważnienia, ale o zdrowy rozsądek... Jeśli odczuwasz satysfakcję z nurkowania solo i nie chcesz, by przy sytuacji awaryjnej ktokolwiek był przy Tobie - ok, to Twoja sprawa. Ale może w takim razie od razu na skafandrze naszyj sobie wielkimi literami napis "NURKUJĘ SOLO", żeby nikomu nie przyszło do głowy:
a) ratować Cię, gdyby co
b) nurkować z Tobą i liczyć na Ciebie


Często nurkuję sam z różnych powodów. Ale aby z tego wyciągać wniosek, że ktoś miałby na mnie nie liczyć z tego powodu?

Nie wiem, dlaczego dzielisz ludzi na nurkujących solo i nienurkujących solo. Są jeszcze tacy, co nurkuję czasem z partnerem/ami a czasem sami.

~BitPump
 
 
majki 



Stopień: CD NAUI
Kraj:
Poland

Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 402
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-04-2008, 19:52   

Ktos, kto juz jakis czas temu zostal wyploszony klimatem na forum napisal kiedys:
"nurkowanie solo to jak hm... "seks" solo, nurkowanie z partnerem to jak seks z partnerem.
Kazdy robi co lubi i nikomu nic do tego".

Podoba mi sie to...
 
 
D@rek 



Stopień: instruktor SDI/TDI
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 1037
Skąd: Piotrków T
Wysłany: 06-04-2008, 20:09   

majki napisał/a:
"nurkowanie solo to jak hm... "seks" solo, nurkowanie z partnerem to jak seks z partnerem.
Kazdy robi co lubi i nikomu nic do tego".


w miarę doświadczenia coraz częściej dochodzę do wniosku że jest odwrotnie :) .
Oczywiście podmiotem sprawy jest nurkowanie :)
 
 
waldo 



Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Mar 2003
Posty: 1912
Skąd: Kraków
Wysłany: 06-04-2008, 21:39   

agniesia napisał/a:
Ale może w takim razie od razu na skafandrze naszyj sobie wielkimi literami napis "NURKUJĘ SOLO", żeby nikomu nie przyszło do głowy:
a) ratować Cię, gdyby co
b) nurkować z Tobą i liczyć na Ciebie


A na jakiej podstawie tak uważasz ?

Jeżeli zobaczę solo nurka, który ma problemy, to dlaczego miałbym nie udzielać mu pomocy ? Dlatego, że wybrał nurkowanie solo ? Co to ma wspólnego ?

A jeżeli będę nurkował solo i spotkam zespól nurków, który potrzebuje pomocy, to jest jakiś powód, dla którego miałbym zignorować ich problemy ?

Jeżeli w sytuacji awaryjnej, nurek nie udziela pomocy innemu "obcemu" nurkowi, to skąd pewność, że udzieli jej partnerowi ? Bardzo często partnerzy są zupełnie obcymi sobie ludźmi, a poznają się na kilka godzin przed nurkowaniem, nic o sobie nie wiedząc.
 
 
Akira 

Kraj:
Poland

Dołączył: 08 Lut 2005
Posty: 56
Skąd: Borne Sulinowo
Wysłany: 06-04-2008, 22:08   

Agniesiu... tak się zastanawiam... czysto teoretycznie... czy jeśli ktoś z OWD, mający za sobą powiedzmy 1000 nurkowań w towarzystwie nurków technicznych, instruktorów, divemasterów itd. itd. powie Ci, że nurkował solo na 5 m, albo, że przekroczył „uprawnienia” o 2 m, to też usłyszy taki tekst jak ten który napisałaś?
Ps: rozumiem, że prowadząc auto nigdy nie przekroczyłaś prędkości nawet o kilometr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed