Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
AO
Autor Wiadomość
live4u 

Stopień: zaczynam pływać
Kraj:
Mozambique

Wiek: 50
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 53
Skąd: Górowo
Wysłany: 12-04-2008, 21:25   AO

Witam serdecznie.

Nowy forumowicz, nowy nurek.

Topic założyłem aby Was poprosić o opinie w sprawie konfiguracji AO.

Jestem na etapie kursu, sport fajny, bardzo mi sie podoba. Zanim skończę kurs chciałem sie opływać na swoim sprzęcie pod okiem instruktora. No i zaczynają sie schody.
Chce wybrać automat i tu mam 2 pytania (na razie ze względów finansowych mam zamiar zakupić 1x Ist- z czasem go zdubluje):
- może ktoś polecić jakąś aktualną ofertę na komplet
- najważniejsze: jak sie zapatrujecie na zestaw 1XIst - 1x II st +octo? Czy jest sens kupowania OCTO bo może lepiej od razu dopłacić i mieć zdublowany porządny IIst?(pytanie w sumie głupie bo zawsze lepiej mieć lepszy sprzęt niż gorszy :malpa: ale jednak finanse tez grają dużą rolę)

Jak na razie w planach mam nurkowania przede wszystkim w PL. O ile nic mi nie pokrzyżuje planów to zamierzam dalej sie rozwijać.

Opinie mojego instruktora znam, ale im więcej info na ten temat tym pewniejszy będzie wybór.
Proszę o nie wyżywanie sie na mnie za nieznajomość tematu-dział jest dla początkujących.
Liczę na konstruktywną dyskusję i porady i za nie z góry dziękuję.



Pozdrawiam
 
 
TOMA52 



Stopień: kilka
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 19 Sie 2004
Posty: 348
Skąd: Lublin
Wysłany: 12-04-2008, 21:33   

Ponieważ
live4u napisał/a:
w planach mam nurkowania przede wszystkim w PL
to zdecydowanie
live4u napisał/a:
lepiej od razu dopłacić i mieć zdublowany
automat membranowy z suchą komorą, tzn. 2 x I stopień + 2 x drugi stopień.

Jeśli chodzi o pierwsze stopnie to może to być np. Apeks DS4 ;) lub - jeśli finanse ograniczają Scubatech R2 ICE. Najlepiej obydwa automaty identyczne (serwis, części zamienne).

I tradycyjnie opcja "Szukaj" ... ;)
Ostatnio zmieniony przez TOMA52 12-04-2008, 21:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kelo 


Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 34
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 64
Skąd: Kobylec
Wysłany: 12-04-2008, 21:43   

http://www.scubatech.pl/r5ice.htm a zastanawiałeś się nad tym
 
 
 
MiroXXL 

Stopień: radosny
Kraj:
Poland

Dołączył: 26 Gru 2004
Posty: 131
Skąd: Wodny Świat
Wysłany: 12-04-2008, 23:07   Re: AO

Chce wybrać automat i tu mam 2 pytania (na razie ze względów finansowych mam zamiar zakupić 1x Ist- z czasem go zdubluje):
- może ktoś polecić jakąś aktualną ofertę na komplet
- najważniejsze: jak sie zapatrujecie na zestaw 1XIst - 1x II st +octo? Czy jest sens kupowania OCTO bo może lepiej od razu dopłacić i mieć zdublowany porządny IIst?(

Nie ma sensu kupywać octopusa. Kup na początek dobry automat, manometr za 200 pln, piankę, buty, jacket i A,B. C i np. Uwatec Digital w Denhatlonie za 380 pln, w Polsce konieczny z noz, moze byc rybacki za 13 pln z Netto. Automat to nie musi być Apeks, kupiłbym Scubatecha, połowę taniej, jakby mniej plastiku. Na pewno w nurkowaniu do 20-30 metrów wystarczy. Ja posiadam m.in. takie dwa i nic złego się z nimi nie dzieje.
 
 
Beeker 
Moderator Grupy


Stopień: D-Diver
Kraj:
Indonesia

Wiek: 54
Dołączył: 16 Lis 2004
Posty: 1758
Skąd: Lublin
Wysłany: 12-04-2008, 23:20   

jak masz kupować, to kupuj porządny (Apeks?, Scubapro?, Aqualung?, Mares?, Scubatech? - kolejność nieprzypadkowa ...), a jak nie chcesz kupować to pożyczaj w bazie, aż się zdecydujesz ...
 
 
lkulos 



Stopień: DEEP+AOWD+EAN IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 44
Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 267
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 13-04-2008, 18:27   

Beeker napisał/a:
jak masz kupować, to kupuj porządny (Apeks?, Scubapro?, Aqualung?, Mares?, Scubatech? - kolejność nieprzypadkowa ...)


a moj drogi co z posejdonem np cenowo porownywalny z apexem a jakosc dyplomatycznie powiem porownywalna:)
 
 
live4u 

Stopień: zaczynam pływać
Kraj:
Mozambique

Wiek: 50
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 53
Skąd: Górowo
Wysłany: 13-04-2008, 18:37   

lkulos napisał/a:
Beeker napisał/a:
jak masz kupować, to kupuj porządny (Apeks?, Scubapro?, Aqualung?, Mares?, Scubatech? - kolejność nieprzypadkowa ...)


a moj drogi co z posejdonem np cenowo porownywalny z apexem a jakosc dyplomatycznie powiem porownywalna:)


niestety niewiele mi mowi Twoja wypowiedz.

Przede wszystkim mam dylemat czy jako backup na razie kupic octo czy regular IIst.
NP: sa zestawy apeksa Ist+IIst+octo, czy na polskie warunki to sie sprawdza czy raczej jak kupowac to 2xIIst?
Zaczynam zabawe z nurkowaniem wiec jak na razie nury nie za glebokie ale zakladam ze z czasem bede sie "podwodnie" rozwijal.


ps: w szukaj udalo mi sie namierzyc jedynie dyskusje o modelach automatow dlatego prosze o pomoc w konfiguracji,
Pozdrawiam Leszek
 
 
wiesiek01 



Stopień: Jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 1970
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13-04-2008, 19:02   

live4u napisał/a:
prosze o pomoc w konfiguracji

Poczytaj tu.
 
 
robertg 



Stopień: poczatkujacy
Kraj:
Poland

Wiek: 44
Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 430
Skąd: Katowice
Wysłany: 13-04-2008, 19:08   

lkulos napisał/a:
a moj drogi co z posejdonem np cenowo porownywalny z apexem a jakosc dyplomatycznie powiem porownywalna:)

Posejdon ma swoich wyznawcow, ale ma tez swoje wady (moim prywatnym zdaniem) - koniecznosc stosowania "posejdonowych" wezy, drozszy serwis w porownaniu z apeksami.

live4u napisał/a:
Przede wszystkim mam dylemat czy jako backup na razie kupic octo czy regular IIst. NP: sa zestawy apeksa Ist+IIst+octo, czy na polskie warunki to sie sprawdza czy raczej jak kupowac to 2xIIst?

Jesli kupisz II stopien i octopus tego samego modelu np. ATX40 to jedyna roznica bedzie w kolorze puszki - octo ma zwykle puszke żółtą, a "zwykly" II stopien czarną. Ja akurat oddycham standardowo z zoltej puszki, a czarna mam jako backup - jak kto woli.

Jesli chodzi o model to mozna spokojnie kupic apeksy ATX40/DS4 z octo w cenie scubatecha, a jakosc jest nieporownywalna. Mialem w rece R5 ICE i jestem zdania, ze moje apeksy mimo iz praktycznie najnizsze modele - zrobione sa lepiej i sensowniej.
 
 
MiroXXL 

Stopień: radosny
Kraj:
Poland

Dołączył: 26 Gru 2004
Posty: 131
Skąd: Wodny Świat
Wysłany: 13-04-2008, 21:24   

Beeker napisał/a:
jak masz kupować, to kupuj porządny (Apeks?, Scubapro?, Aqualung?, Mares?, Scubatech? - kolejność nieprzypadkowa ...), a jak nie chcesz kupować to pożyczaj w bazie, aż się zdecydujesz ...


Po kiego od razu Apeks?
Delikatny jest, tzn. I-y stopień tak jak inne ale puszka II ma tenedencje do mechanicznych uszkodzeń.
Apeks to nie jest żadne mistrzostwo świata, za granicą naszego pięknego kraju często nie znają go. Pierwszy automat podobnie jak samochód trzeba mniej lub bardziej zepsuć. Zostanie póżniej np.: na basen. Jeszcze siakiegoś Seemana lub Ocean Reef równiez na początek mozna kupić.
Ja głosowałbym że najlepszy jest Posejdon Cyklon, ze wzgledu na trwałość i zachowanie się nawet podczas awarii, jedyne co to przy zadyszce mało się sprawdza. Nie podaje hektolitrów powietrza, jednak raczej trudno uznać to za wadę. Ale to moim zdaniem.
Na Apeksie nurkowałem i nie widzę różnicy między nim a Aqualungiem, Scubatechem, Scubapro - ten ostatni moim zdaniem jest mechanicznie trwalszy od Apeksa, mniej ażurowe.
 
 
robertg 



Stopień: poczatkujacy
Kraj:
Poland

Wiek: 44
Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 430
Skąd: Katowice
Wysłany: 13-04-2008, 21:32   

MiroXXL napisał/a:
Po kiego od razu Apeks?

Ja wychodze z zalozenia ze kupuje raz, a dobrze. Ale jak ktos lubi i moze sobie pozwolic na kupowanie co troche nowych automatow bo stare mu sie znudzily lub je polamal to prosze bardzo.

MiroXXL napisał/a:
Delikatny jest, tzn. I-y stopień tak jak inne ale puszka II ma tenedencje do mechanicznych uszkodzeń.

Tendencje ma kazda puszka ktora sie rzuca, ciagnie po ziemi lub przygniata butla. W wypadku odpowiedniego traktowania automatu (urzadzenia ktore podaje Ci powietrze pod woda) takie rzeczy sie nie zdarzaja. Widzialem juz dosc stare apeksy i poza deliktalnie porysowana puszka nic innego sie z nimi nie dzialo.

MiroXXL napisał/a:
Pierwszy automat podobnie jak samochód trzeba mniej lub bardziej zepsuć. Zostanie póżniej np.: na basen.

Ciekawe podejscie - ja tam wole nie psuc ani pierwszego ani zadnego kolejnego automatu, ale kazdy lubi co innego ;)

Zeby nie bylo - nie sprzedaje apeksow, nie reklamuje, a jedynie wyrazam swoje zdanie jako uzytkownika takich automatow. Wczesniej plywalem na scubapro i kilka razy na nie swoich scubatechach i apeks wypada z nich najlepiej pod wzgledem komfortu oddychania (oczywiscie to moje subiektywne odczucie).
 
 
TOMA52 



Stopień: kilka
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 19 Sie 2004
Posty: 348
Skąd: Lublin
Wysłany: 13-04-2008, 22:47   

Ważne jest też, żeby spośród wielu "prawie tak samo dobrych" automatów wybrać ten, który jest popularny w środowisku, w którym się nurkuje (np. w klubie). Łatwiej wtedy nad wodą o jakąś część zapasową, można pożyczyć od kolegi jakiś element - np. wąż, cały drugi stopień, itp.
 
 
 
Andrzej Minorczyk 



Kraj:
Switzerland

Wiek: 47
Dołączył: 03 Paź 2005
Posty: 1935
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13-04-2008, 23:30   

MiroXXL, biorąc pod uwage serwis co 1000 nurkowan lub raz w roku twoje twierdzenie :

MiroXXL napisał/a:
Ja głosowałbym że najlepszy jest Posejdon Cyklon, ze wzgledu na trwałość
jest nieprawdziwe.

MiroXXL napisał/a:
zachowanie się nawet podczas awarii
co masz na mysli ...??
 
 
 
Kelo 


Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 34
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 64
Skąd: Kobylec
Wysłany: 14-04-2008, 22:18   

Aha ja osobiście sądzę byś na razie kupił sobie jakiś zestaw AO plus gdyż zawsze octo możesz przekręcić na twój przyszły drugi pierwszy stopień.
 
 
 
MiroXXL 

Stopień: radosny
Kraj:
Poland

Dołączył: 26 Gru 2004
Posty: 131
Skąd: Wodny Świat
Wysłany: 15-04-2008, 00:47   

[quote="robertg"]
MiroXXL napisał/a:
Po kiego od razu Apeks?

Ja wychodze z zalozenia ze kupuje raz, a dobrze. Ale jak ktos lubi i moze sobie pozwolic na kupowanie co troche nowych automatow bo stare mu sie znudzily lub je polamal to prosze bardzo.

Drogi Holmsie wyciągasz zbyt pochopne wnioski. :humor: Nie łamie automatów, nic mi się nie nudzi nawet moja kobieta chociaz znam ją juz 16 lat. A ja nie widziałem starego Apeksa stare to widziałem: Kajmany, SC MK 25, Posejdony Cyklony. Aqualunga też się zdarzało. Jak ktos ma dużo kasy i jest pewien, że ma zdrowie i lubi wodę pływanie itp. może ale nie musi kupic Apeksa. Jednak nie jest to moim zdaniem jedyna alternatywa dla początkującego nurka, który i tak ma spore wydatki. Do nurkowan na mx 20 metrów dobry będzie prosty automat, nawet tłokowy, który póżniej mozna zrobić np.: na nitrox 40 i więcej lub uzywać w basenie aby nie palic chlorem membran sprzętu na powazne nurkowania.

[ Dodano: 15-04-2008, 00:52 ]
Andrzej Minorczyk napisał/a:
MiroXXL, biorąc pod uwage serwis co 1000 nurkowan lub raz w roku twoje twierdzenie :

MiroXXL napisał/a:
Ja głosowałbym że najlepszy jest Posejdon Cyklon, ze wzgledu na trwałość
jest nieprawdziwe.

MiroXXL napisał/a:
zachowanie się nawet podczas awarii
co masz na mysli ...??

Widze, że coś przeczytałes niestety trudno mi sie wypowiedziec, na ten temat bo nie wiem co. :humor: Daj spokój poradź chłapakowi w temacie jeżeli masz cos do powiedzenie, a dyskusja o tym co jest lepsze juz była. Wrzuc wyszukaj. Szkoda czasu, wszak trzeba nurkować. :humor: :ping: :pa: Najlepiej dużo w jeziorach i morzach mniej w internecie i jest ok! :humor:
 
 
nuras79
[Usunięty]

Wysłany: 05-05-2008, 16:48   

osobiście posiadam Scubatecha I st.+ II st ICE + oraz najzwyklejszy OCTO Scubatecha i jestem zadowolony :)
 
 
Crowley 



Stopień: TDI Trimix Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 324
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-05-2008, 17:41   

pytanko do tych co mówią o zakupie automatu+octopus:
czytacie o co chłopak pyta???
live4u napisał/a:
[...]Jak na razie w planach mam nurkowania przede wszystkim w PL[...]
i wiedząc, że będzie głównie nurkował w Polsce polecacie mu octopus????? :zdz:
jeśli Was posłucha to będzie - do pierwszej awarii, a jak wyjdzie z tego cało to na pewno zmieni na 2 automaty...
 
 
 
Andrzej Minorczyk 



Kraj:
Switzerland

Wiek: 47
Dołączył: 03 Paź 2005
Posty: 1935
Skąd: Wrocław
Wysłany: 05-05-2008, 18:01   

Crowley napisał/a:
polecacie mu octopus

A co w tym zlego jak ulegnie awarii to ma partnera...

Zdublowany zestaw bedzie bezpieczniejszy pod warunkiem ze wlasciciel poswieci odpowiednia ilosc czasu na opanowanie procedur autoratowniczych.
Ostatnio zdaje sie byla przygoda nurka ktory niemal utopil sie majac twina i pelne zakrecone butle.
 
 
 
TomekP 



Stopień: wystarczy OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1577
Skąd: W-wa
Wysłany: 05-05-2008, 18:09   

live4u napisał/a:
Chce wybrać automat i tu mam 2 pytania (na razie ze względów finansowych mam zamiar zakupić 1x Ist- z czasem go zdubluje):


bylem w podobnej sytuacji :)
Wybor padl na scubatecha taki sam jak

nuras79 napisał/a:
osobiście posiadam Scubatecha I st.+ II st ICE + oraz najzwyklejszy OCTO Scubatecha i jestem zadowolony


zestaw R2 ice pro + octo i oprocz babli powietrza ktore ze wzgledu na krotkie dysze czasami troche przeszkadzaja, to jestem zadowolony z tego zestawu w kategorii cena/mozliwosci.
Jednak nastepny pewnie bedzie apeks :) Zreszta cena zestawu DS4/atx40 jest zblizona do R2
 
 
Crowley 



Stopień: TDI Trimix Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 324
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-05-2008, 19:17   

Andrzej Minorczyk napisał/a:
Crowley napisał/a:
polecacie mu octopus

A co w tym zlego jak ulegnie awarii to ma partnera...
ocb? bo nie rozumiem Twojej odpowiedzi.
Andrzej Minorczyk napisał/a:

Zdublowany zestaw bedzie bezpieczniejszy pod warunkiem ze wlasciciel poswieci odpowiednia ilosc czasu na opanowanie procedur autoratowniczych.
Ostatnio zdaje sie byla przygoda nurka ktory niemal utopil sie majac twina i pelne zakrecone butle.
z tego co mi wiadomo każdy sprzęt, którego nie opanujemy jest dla nas zagrożeniem pod woda więc żadna nowość. człowiek pytał jaką konfigurację wybrać na polskie zimne wody, tak więc ja odpowiedziałem 2 automaty, a nie octopus. i odpowiedziałem na podstawie doświadczenia własnego i moich partnurów. oczywiście każdy może mieć inne zdanie, ale moje jest jedno potwierdzone w realu, a nie w postach na forum - octopusem w polskich wodach można co najwyżej d*** sobie podetrzeć, oczywiście jak ktoś da rade.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed