Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak ciężki pas batalistyczny?
Autor Wiadomość
kiero 


Stopień: LOK stopień 3
Kraj:
Poland

Wiek: 34
Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18-04-2008, 23:43   Jak ciężki pas batalistyczny?

Skąd wiedzieć jak ciężki kupić pas batalistyczny?
 
 
Cerberiusz 


Stopień: Zielony
Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 118
Skąd: Otwock/Celestynów
Wysłany: 18-04-2008, 23:53   

kiero napisał/a:
batalistyczny

Chyba balastowy.
Ostatnio zmieniony przez Cerberiusz 18-04-2008, 23:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
thorne 


Stopień: PADI OWD
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 32
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 55
Skąd: Lubin/London
Wysłany: 19-04-2008, 08:12   

No dobra. Byście pomogli chłopakowi ;p A co do tematu to chyba zależy od Twojej masy.
 
 
 
$$
[Usunięty]

Wysłany: 19-04-2008, 09:14   

"Dział przeznaczony dla początkujących gdzie można zadawać wszelkie pytania sklasyfikowane wg niektórych za bezsensowne ..."
W tym dziale wolno pytać o wszystko do skutku, jeśli nie umiecie udzielić odpowiedzi "to wypad".
W nurkowaniu stosuje się balast, w różnej formie między innymi pasy balastowe. Ciężar pasa zależy od skafandra, lub od tego czy mamy dodatnią czy ujemną pływalność. Żeby wygodnie nurkować powinniśmy mieć pływalność neutralną. Nie toniemy nie wypływamy.
Do jednego ze skafandrów używam 16kg balastu, do innego 8kg. A tylko w gaciach nurkując nic.

pozdrawiam rc
 
 
qwerty 

Stopień: AOWD
Kraj:
Greece

Wiek: 63
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 30
Skąd: UE
Wysłany: 19-04-2008, 11:29   

http://www.nurkomania.pl/...m_balastowy.htm
http://www.nurkomania.pl/...a.htm#rownowaga
Ostatnio zmieniony przez qwerty 19-04-2008, 12:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tukot 

Stopień: FCave/RecTmx
Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 99
Skąd: Wrocław
Wysłany: 19-04-2008, 11:59   

niktórzy są tacy mądrzy, że wierzyć się nie chce...
a co do pasa to kupuj od razu 10 kilo-może być za dużo ale na pewno Ci się przyda- w razie zagubienia, (efektu jojo:-)), zmiany skafandra...mniej raczej nie kupuj, a w wodzie odpowiednio się wyważysz- swoją drogą to proponuję zapytać instruktora- to pewnie jakiś rozgarnięty gość.
pozdrawiam
 
 
 
hara-kiri 


Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: Chełm
Wysłany: 19-04-2008, 13:12   

Czy w konfiguracji DIR stosuje się pasy balastowe?
 
 
KacperPe 


Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 129
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 19-04-2008, 13:24   

hara-kiri napisał/a:
Czy w konfiguracji DIR stosuje się pasy balastowe?


Oczywiście, choć nie powinno się. No i zależy o jakich pasach mówimy, bo sa pasy balastowe zakładane na biodrach z klamrą taką jak w uprzęży oraz są pasy balastowe z innym typem klamry do zapięcia ich na butlach. Ja osobiście mam balast zapięty na takich właśnie pasach na twinsecie.
 
 
 
KasiaK 



Stopień: full tmx IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączyła: 23 Maj 2005
Posty: 2282
Skąd: chyba dokąd....
Wysłany: 19-04-2008, 13:28   

KacperPe napisał/a:
hara-kiri napisał/a:
Czy w konfiguracji DIR stosuje się pasy balastowe?


Oczywiście, choć nie powinno się.


a gdzie to jest napisane? :)

<to jest serio pytanie>
 
 
 
Zibi72
[Usunięty]

Wysłany: 19-04-2008, 13:30   

hara-kiri napisał/a:
Czy w konfiguracji DIR stosuje się pasy balastowe?


zobacz tutaj ...http://www.nurkomania.pl/a0740.htm

Edited -Nuras5
 
 
hara-kiri 


Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: Chełm
Wysłany: 19-04-2008, 14:25   

Chodzi mi o pasy zapinane na biodrach. Sam mam balast w kieszeniach bocznych przykręconych do płyty i w kieszeniach na pasie mocującym butlę (mam zestaw z jedną butlą).
Pytanie pojawiło się, gdy ostatnio ćwiczyłem sobie zdejmowanie zestawu przez głowę. Zdjąć zdjąłem ok., ale musiałem bardzo pilnować aby trzymać sprzęt blisko siebie, bo inaczej zestaw szedł na dno a ja trzymając go rękami ustawiałem się do góry nogami :) . Po zdjęciu sprzętu, pływałem trzymając go pod sobą, mocno i czule obejmując :ping: potem próbowałem zarzucić go sobie z powrotem na plecy, ale to raczej ja robiłem salto w przód, wślizgując się w uprząż :) Potem z pozycji brzuchem w kierunku sufitu odwracałem się dopiero twarzą w kierunku dna.
Obserwowałem ćwiczenia osób, które mając na sobie pas balastowy, rozbierały się z jacketów, odpływały kilka metrów w kierunku partnera, oddychały jego powietrzem, po czym wracały do swoich zestawów, ubierały się niespiesznie itd. Mi bez pasa balastowego taka sztuka by nie wyszła :)
Pas, o ile się go dopuszcza, musiałby być zapięty na uprzęży, a wtedy chcąc zdjąć sprzęt trzeba by było zdjąć pas, rozpiąć uprząż, założyć pas, a po założeniu sprzętu, zdjąć pas, zapiąć uprząż, założyć pas :)

Dzięki Zibi, czytałem, ale nic tam nie ma o balaście.
 
 
Zibi72
[Usunięty]

Wysłany: 19-04-2008, 14:31   

hara-kiri napisał/a:
Dzięki Zibi, czytałem, ale nic tam nie ma o balaście.


No to odpowiedziales juz sobie na jedno pytanie:).
 
 
hara-kiri 


Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: Chełm
Wysłany: 19-04-2008, 14:37   

Zibi72 napisał/a:
hara-kiri napisał/a:
Dzięki Zibi, czytałem, ale nic tam nie ma o balaście.

No to odpowiedziales juz sobie na jedno pytanie:).

Rozumiem, DIRowcy nie używają balastu :ping: :)
 
 
$$
[Usunięty]

Wysłany: 19-04-2008, 16:10   

hara-kiri napisał/a:
Obserwowałem ćwiczenia osób, które mając na sobie pas balastowy, rozbierały się z jacketów, odpływały kilka metrów w kierunku partnera, oddychały jego powietrzem, po czym wracały do swoich zestawów, ubierały się niespiesznie itd. Mi bez pasa balastowego taka sztuka by nie wyszła
To ta drobna zaleta, ludzie używający pasów nie pierniczą o trymie. Owszem są oldskulowi.

pozdrawiam rc
 
 
Zibi72
[Usunięty]

Wysłany: 19-04-2008, 16:23   

hara-kiri napisał/a:
Rozumiem, DIRowcy nie używają balastu

Pasów balastowych.
 
 
Mania 



Stopień: ale o co chodzi?
Kraj:
Poland

Dołączyła: 06 Maj 2003
Posty: 3999
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-04-2008, 16:34   

$$ napisał/a:
ludzie używający pasów nie pierniczą o trymie

ja tam nie pierniczylam o trymie ani z pasem ani bez. To jedyna rzecz, ktora od poczatku wychodzila i wychodzi mi dobrze.
:))))

Mania
 
 
 
$$
[Usunięty]

Wysłany: 19-04-2008, 18:16   

Mania napisał/a:
To jedyna rzecz, ktora od poczatku wychodzila i wychodzi mi dobrze.
Masz dobrze działający błędnik i fajnie. Lecz jest na FN od groma wpisów o przesuwaniu v i x weighta, leceniu na pysk, sprężynach do płetw i temu podobnych dyrdymałów.
Pozostawiam do rozważenia czy w jaskiniach lepsza jest DIR konfiguracja czy "K Starnawski" z możliwością zdjęcia sprzętu i odpłynięcia od niego.

pozdrawiam rc
 
 
Mania 



Stopień: ale o co chodzi?
Kraj:
Poland

Dołączyła: 06 Maj 2003
Posty: 3999
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-04-2008, 18:32   

$$ napisał/a:
czy w jaskiniach lepsza jest DIR konfiguracja czy "K Starnawski"

No coz, jakbys poczytal o historii nurkowania jaskiniowego to bys wiedzial, ze najpierw byla konfiguracja obecnie nazywan DIR (wtedy bardziej hogarthian), a K. Starnawski byl wiele, wiele lat pozniej.

Nawet w Polsce przed Starnawskim tez bylo pare osob, od ktorych on sie uczyl...


Mania
Ostatnio zmieniony przez Mania 19-04-2008, 18:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
$$
[Usunięty]

Wysłany: 19-04-2008, 19:49   

Mania napisał/a:
jakbys poczytal o historii nurkowania jaskiniowego to bys wiedzial,
Kto to jest Kwap, Tkacz. To polska historia.
Rozbieranie się ze sprzętu i przepychanie ma długą tradycję w jaskiniowej eksploracji.
Chodzenie z butlami bocznymi i balastem integralnym zawęża możliwości.
Mania napisał/a:
Nawet w Polsce przed Starnawskim tez bylo pare osob, od ktorych on sie uczyl...
Akurat tu został bym przy określeniu, głównie sam się uczył.

pozdrawiam rc
 
 
Arecki 



Stopień: NSS-CDS, TDI
Kraj:
Bahamas

Wiek: 48
Dołączył: 03 Cze 2005
Posty: 318
Skąd: Lucaya Grand Bahama
Wysłany: 19-04-2008, 20:09   

$$ napisał/a:
DIR konfiguracja czy "K Starnawski"


Obie konfiguracje swiadomie stworzone do zupelnie innych celow i warunkow, laczy je tylko jedno wspolne slowo "jaskinia" nic poza tym
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed