Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Stealth 2.0 - side mount od xDEEP - wszystko o...
Autor Wiadomość
leon 


Stopień: Instruktor SSI, TDI
Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 05 Sie 2004
Posty: 243
Skąd: Lublin
Wysłany: 17-08-2012, 09:33   

piotr_c napisał/a:


Włodek K napisał/a:
Posmakuję i ja już chyba w sobotę gdy znajdę czas na zmiany


Nie zapomnij podzielić się wrażeniami :)

Od dwóch miesięcy gumki bungee zamocowane mam w ten sam sposób, na początku było dziwnie, butle układają się niżej, wąż w lewej butli jest teraz lekko za krótki, ale da radę. Teraz zawory butli mam idealnie pod pachami, pięknie się to wszystko układa, d-ringi są wolne i jest na nich więcej miejsca na podpięcie kolejnych butli,główne butle poszły nieco niżej, w związku z tym musiałem obejmy na butlach podnieść wyżej. Ponieważ bunge przesuwają się na szelce uprzęży należy podczas ubierania pamiętać o dwóch rzeczach:
1. po założeniu uprzęży przesunąć gumy jak najwyżej na szelkach
2. po założeniu worka, bungee mają być nad górną gumą spinającą worek

Jutro po nurkowaniach wstawię zdjęcia
Ostatnio zmieniony przez leon 17-08-2012, 09:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tomasz Łach 


Stopień: MSDT
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 550
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-08-2012, 09:52   

leon napisał/a:

Od dwóch miesięcy gumki bungee zamocowane mam w ten sam sposób, na początku było dziwnie, butle układają się niżej, wąż w lewej butli jest teraz lekko za krótki, ale da radę. Teraz zawory butli mam idealnie pod pachami, pięknie się to wszystko układa, d-ringi są wolne i jest na nich więcej miejsca na podpięcie kolejnych butli,główne butle poszły nieco niżej, w związku z tym musiałem obejmy na butlach podnieść wyżej. Ponieważ bunge przesuwają się na szelce uprzęży należy podczas ubierania pamiętać o dwóch rzeczach:
1. po założeniu uprzęży przesunąć gumy jak najwyżej na szelkach
2. po założeniu worka, bungee mają być nad górną gumą spinającą worek

Jutro po nurkowaniach wstawię zdjęcia


Jakich uzywasz butli ? Jakiej dlugosci masz lewy waz, ze jest za krotki ?
Czy jak przesunales obejmy, to czy spody butli "nie uciekaja" Ci do gory nawet jak przepniesz na dol (oczywiscie jesli uzywasz butli alu) ?
 
 
TomekP 



Stopień: wystarczy OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1577
Skąd: W-wa
Wysłany: 17-08-2012, 23:12   

leon napisał/a:
Ponieważ bunge przesuwają się na szelce uprzęży należy podczas ubierania pamiętać o dwóch rzeczach:
1. po założeniu uprzęży przesunąć gumy jak najwyżej na szelkach
2. po założeniu worka, bungee mają być nad górną gumą spinającą worek


Cenne wskazówki THX


Tutaj jest opis różnego sposobu mocowania gumek klik do linku
 
 
leon 


Stopień: Instruktor SSI, TDI
Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 05 Sie 2004
Posty: 243
Skąd: Lublin
Wysłany: 19-08-2012, 20:06   

Tomasz Łach napisał/a:
Jakich uzywasz butli ?

najczęściej aluminiowych cf80, a trochę rzadziej stalowych 7,5 l które po zastosowaniu backplata od Piotrka Xdeep układaja się idealnie, nawet poważnie myślę o rozebraniu twina i używanie tylko stalowych 12 l butli z backplatem. To bedzie chyba najlepszy pomysł.
Tomasz Łach napisał/a:
Jakiej dlugosci masz lewy waz, ze jest za krotki ?

standardowy taki jak w apeksie, może źle się wyraziłem,za krótki jest podczas sprawdzania w pozycji pionowej przed zanurzeniem, po zanurzeniu jest raczej ok
Tomasz Łach napisał/a:
Czy jak przesunales obejmy, to czy spody butli "nie uciekaja" Ci do gory nawet jak przepniesz na dol (oczywiscie jesli uzywasz butli alu) ?

na początku, w momencie podnoszenia obejm też tak myślałem, ale, jest w porządku.
Jest jedna niedogodność,butla z lewej strony zahacza o kolanko inflatora i jest kilka cm bardziej odsunięta od ciała
PS na filmie Patricka jest kolejny patent, który muszę sprawdzić, spina on worek pojedyńczymi karabińczykami całkowicie z boku, tak się zastanawiam, że może to być wygodniejsze niż sposób używany przeze mnie, czyli double rendery centralnie na środku, które czasami gniotą w klatę

Poniżej kilka fotek z ułożenia butli aluminiowych pod wodą:


Ostatnio zmieniony przez leon 19-08-2012, 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 24-09-2012, 20:26   

Jako że sporo osób prosiło o polską wersję prezentacji Stealth 2.0, postanowiliśmy taką opublikować. Niestety Patrick Widmann stwierdził, że choć mówi w czterech językach, to nauczenie się polskiego przekracza jego możliwości, więc powstała wersja z napisami :ping:

 
 
Włodek K
[Usunięty]

Wysłany: 24-09-2012, 20:37   

leon napisał/a:
PS na filmie Patricka jest kolejny patent, który muszę sprawdzić, spina on worek pojedyńczymi karabińczykami całkowicie z boku, tak się zastanawiam, że może to być wygodniejsze niż sposób używany przeze mnie, czyli double rendery centralnie na środku, które czasami gniotą w klatę

Po pierwszym nurkowaniu z workiem X-D zastosowałem pojedyncze karabinki ułożone z boku po prawej stronie. :)
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 03-12-2012, 10:18   

Na stronie xDEEP pojawił się właśnie Konfigurator STEALTH 2.0. Możecie teraz sami sprawdzić, jakie możliwości konfiguracyjne daje system balastowy STEALTH i dobrać właściwą dla Was konfigurację.



Konfigurator dostepny jest pod tym linkiem: Konfigurator STEALTH 2.0 sidemount
 
 
k_zurawski
[Usunięty]

Wysłany: 02-04-2013, 10:51   xdeep stealth 2.0 i "spadochron"

Nie robi się Wam na gumkach spadochron z worka? Chodzi o to, że jeden z kumpli w przypływie szału przyszył sobie worek do uprzęży. Bungee i taśma do przez ucho której bungee przechodzi robiły pętlę skutecznie ograniczającą przepływ gazu w ss. Popuścił bungee, ale zaczął robić mu się spadochron. To odosobniony przypadek, czy Wam też tak się robi?

[ Dodano: 02-04-2013, 10:52 ]
oczywiście pytam właścicieli stealth
 
 
Włodek K
[Usunięty]

Wysłany: 02-04-2013, 11:35   

Cytat:

Nie robi się Wam na gumkach spadochron z worka?


W worku masz dwa mocowania dla gum piersiowo-brzusznych.
Jedne są od strony ciała drugie na zewnątrz worka.

Na pierwszych "cielesnych" cały worek jest uwolniony i uzyskujesz pełny wypór oraz niezależność obciskania gum przez napełniający się worek. Taka konfig. spowoduje że worek będzie bardziej spadochronował gdy będzie w nim dużo gazu.
To samo będzie gdy bunge będą zbyt luźne.

Założenie gum na zewnętrzne mocowania spłaszczy worek jednocześnie spowoduje pojawienie się zależności naciągania gum od napełnienia worka.

Jednak na wielkość wora ma zasadniczy wpływ ilość gazu znajdującego się w nim. Na początku mamy tam mieć taką objętość gazu aby zrównoważyć wagę gazu w butlach dla S80 5,7 kg = 5,7 l gazu w worku. To spory bukłaczek vide butelki z wodą do picia.
Każde więcej litrów gazu powoduje większy spadochron. Pod koniec nurkowania spadochron zniknie gdy ilość balastu będzie poprawna. Zatrucie ołowiem objawi się właśnie dużym garbem na grzbiecie.

Ja osobiście mocuję gumy na "cielesnych" uchwytach bo tak wybrałem i mam garba. Który nawiasem mówiąc nie przeszkadza w nurkowaniach krzakowych choć jest dość widoczny np:



Samo usadowienie worka ma też znaczenie dla optycznej oceny odstawania. Ponieważ gdy worek umieścisz wysoko to masz garba, gdy ten sam worek umieszczasz nisko na wysokości bioder w talii wtedy worek najczęściej bardziej zniknie. Musimy także pamiętać że system ten ma na grzbiecie balast który może mieć wysokość do 4 cm co też będzie wpływało na wrażenia spadochronowania.
Ostatnio zmieniony przez Włodek K 02-04-2013, 11:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
k_zurawski
[Usunięty]

Wysłany: 02-04-2013, 12:04   

Jak mi tłumaczył, to chodziło o to, że robiła się przestrzeń pomiędzy skafandrem, a workiem. Domyślam się, że guma brzuszna była za długa, ale krótsza przeszkadzała mu, jak to napisać, w rozprowadzaniu gazu po skafandrze w miarę zanurzania. To póki co jedyny prawdziwy minus wg czyjejś oceny jaki "znalazłem" dotyczący tej uprzęży (przypuszczam, że Eques również). O ile można nazwać to problemem, to nie występuje w Razorze, ani w Hollisie SMS. Choć mają inne.

Nawiasem mówiąc, taki garb jak na filmie, to żaden garb.
Ostatnio zmieniony przez k_zurawski 02-04-2013, 12:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Włodek K
[Usunięty]

Wysłany: 02-04-2013, 12:15   

Cytat:

Jak mi tłumaczył, to chodziło o to, że robiła się przestrzeń pomiędzy skafandrem, a workiem. Domyślam się, że guma brzuszna była za długa, ale krótsza przeszkadzała mu, jak to napisać, rozprowadzaniu gazu po skafandrze w miarę zanurzania.

1 pewnie guma była za długa a to już raczej błąd konfiguracyjny.
2 nie spotkałem się z takim problemem mimo dość ciasnych gum. Pewnie dlatego że gaz przeciska się także wewnątrz ocieplacza.

W drugim przypadku problem ograniczenia przepływu był by znacznie bardziej zauważalny np u tych stosujących pas balastowy. Niestety z tym spotykam się pierwszy raz więc przyczyny problemów z transportem gazu wewnątrz skafandra chyba trzeba szukać gdzie indziej.
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 02-04-2013, 18:52   

k_zurawski napisał/a:
Bungee i taśma do przez ucho której bungee przechodzi robiły pętlę skutecznie ograniczającą przepływ gazu w ss. Popuścił bungee, ale zaczął robić mu się spadochron.


Przyczyną jest nieprawidłowa regulacja. Problem zapewne wynikał z tego, że najpierw pętle mocujące były za krótkie, potem "w przypływie szału" zrobił je zbyt luźne.


k_zurawski napisał/a:
oczywiście pytam właścicieli stealth


Zapytaj tam, gdzie użytkowników STEALTH 2.0 jest najwięcej: http://www.facebook.com/groups/443899082296325/
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 19-04-2013, 00:50   Stealth 2.0 na kursach u Steve'a Martina



Steve Martin, jeden z kilku najbardziej znanych na świecie instruktorów sidemount (znany również ze swojego przywiązania do Razora), opublikował właśnie informację, że Stealth 2.0 został drugim modelem uprzęży (oprócz Razora), którego sam używa i dopuszcza na prowadzonych przez siebie kursach.

Steve od kilku miesięcy testował uprząż Stealth 2.0 i opublikował na Facebooku krótką recenzję:

http://www.facebook.com/p...193227454103375
 
 
tmichura 



Stopień: Instructor
Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 324
Skąd: katowice
Wysłany: 19-04-2013, 07:19   

Biorąc pod uwage fakt "oczywistego przywiązania" Steva do Razora2 wynikającego równiez (choć nie tylko) ze względów komercyjnych i marketingowych jego mini recenzja wydaje sie być krokiem milowym w uznaniu zalet konkurencji.
Chociaż w bezpośrednim wpisie Steve nie wspomina o jednym z najwiekszych plusów Stelath2.0 czyli systemie balastowym ...późniejsze komentarze użytkowników Facebookowych i xdeepowych wymuszają jak gdyby u Steva przyznanie w tej kwestii palmy pierwszeństwa "Naszej Polskiej Uprzęży":)
a że nie ma dodatkowego worka do pływania w piance...
temat wałkowany:)

zawsze można dublować żródło wyporu suchym skafandrem (o czym Steve wspomniał we wpisie) lub na przykłąd... uzyc bojki:
:ping:

http://www.youtube.com/watch?v=tyFLAbf680Q

W kazdym razie czytając takie wpisy na "fejsie" duma mnie rozpiera:)
 
 
Johnny_
[Usunięty]

Wysłany: 22-04-2013, 14:26   

Nie wiem dlaczego baner sugeruje porównanie, skoro Steve nic nie wypisał punkt po punkcie...
 
 
TomS 


Stopień: instr. SDI/TDI, PADI
Kraj:
Greenland

Wiek: 54
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 2801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-04-2013, 15:55   

Ja w wypowiedzi Martina widzę "drugie dno":
Piotr, dodaj do środka drugi, awaryjny pęcherz i Razor przestanie mieć istotne zalety wobec Stealtha :)
Myślę, że nie musi to być równorzędny pęcherz, wystarczy mniej skomplikowany, może tak jak w Razorze tylko z zaworem "guziczkowym" zamiast normalnego? Złącze krawędziowe umożliwi to bez kłopotu :)

No i rzeczywiście, odwadnianie worka zewnętrznego jest za ubogie. Dodał bym co najmniej 4 remizki na dole i jedną (odpowietrzającą) na górze (patrząc w pozycji stojącej).
 
 
Johnny_
[Usunięty]

Wysłany: 23-04-2013, 09:17   Stealth 2.0 - maksymalna ilość balastu w kieszeni centralnej

Ile maksymalnie można wcisnąć balastu w jedną przegrodę kieszeni balastowej w rozmiarze M zakładając niestandardowy kształt kafla ołowiu? Spokojnie wchodzą 2 kafle 1,3kg, ale w najniższym położeniu kieszeni w moim przypadku jest to ciut za mało. Niżej się nie da, a kieszonki trymującej nie będę wsadzał sobie między nogi...
Ostatnio zmieniony przez Johnny_ 23-04-2013, 09:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TomekP 



Stopień: wystarczy OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1577
Skąd: W-wa
Wysłany: 23-04-2013, 16:22   

Johnny_ napisał/a:
Niżej się nie da, a kieszonki trymującej nie będę wsadzał sobie między nogi...

Możesz założyć ciężarek na pasie "ogonowym" na wysokosci butplate pomiedzy D-ringami.
Wszystko jest czarne więc kiepsko widac ale ciezarek jest pod tym dupnym półokrągłym d-ringiem
Ostatnio zmieniony przez TomekP 23-04-2013, 16:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 23-04-2013, 17:37   

Johnny_ napisał/a:
Niżej się nie da, a kieszonki trymującej nie będę wsadzał sobie między nogi...


Jaki efekt chcesz osiągnąć? Chodzi o maksymalne przesunięcie środka ciężkości w kierunku nóg czy o większą ilość balastu?
 
 
Johnny_
[Usunięty]

Wysłany: 23-04-2013, 22:27   

piotr_c napisał/a:
Johnny_ napisał/a:
Niżej się nie da, a kieszonki trymującej nie będę wsadzał sobie między nogi...


Jaki efekt chcesz osiągnąć? Chodzi o maksymalne przesunięcie środka ciężkości w kierunku nóg czy o większą ilość balastu?


Przesunąć maksymalnie środek ciężkości w kierunku nóg. Brakuje z pół kilo, może więcej. Przy pustych płucach kładzie mnie na twarz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed