Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki gaz podaje reb ?
Autor Wiadomość
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 08-08-2012, 16:58   Jaki gaz podaje reb ?

Na początku zaznacze ze nie mam zielonego pojecia o rebach, ale mam pytanie jaki gaz poda mi reb na 70 metrach jesli mam w nim 2 butle ( w jednej tlen a w drugiej powietrze) a ppo2 ustawione na max 1.3 - czy to bedzie 16/84?
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 08-08-2012, 17:14   

A helu Ci na te 70m troche nie brakuje? Bo z powietrza go nie zrobisz, musialbys miec najnowszy model reba z kamieniem filozoficznym :)
 
 
JacekKG 


Stopień: hydrox
Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 959
Skąd: Blisko brzegu
Wysłany: 08-08-2012, 18:27   

A co z hydroxem?
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 08-08-2012, 18:52   

A co to jest hydrox ?

Yawox - hel jest przereklamowany, drogi i bez sensu- zartuje po prostu coraz bardziej interesuje mnie taki żółty odkurzacz i Przed kursem mam kilka watpliwosci ktore mam nadzieje bardziej doswiadczeni pomoga mi rozwiać
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 08-08-2012, 19:04   

Bestmix na hydroksie? Super, byle tylko miec zrodlo pradu do elektrolizy i bailout jak sie spieprzy i jedziemy :)
 
 
gorcio
[Usunięty]

Wysłany: 08-08-2012, 19:46   

TYMOTEUSZ napisał/a:
taki żółty odkurzacz

Ha. Mamy Cie. Cichy poplecznik z klanu AP i/lub rEvo ;-) .
 
 
raptor_xxl 


Stopień: nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 194
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-08-2012, 23:06   

TYMOTEUSZ napisał/a:
A co to jest hydrox ?

Gaz zawierający wodór.

W rebie gaz w pętli jest mieszanką 3 czynników - tlenu, diluent i gazów z wydechu nurka. Gaz krąży, więc w każdym miejscu pętli będzie inny, np. przed absorbentem będzie z dużą ilością CO2, za absorbentem z małą. Tlen jest tak dozowany, aby ppO2 było odpowiednie, czyli dla 1.3bar na 70m gaz będzie się składał w 0.1625 z tlenu, a reszta to diluent i dodatki typu para wodna
Ostatnio zmieniony przez raptor_xxl 08-08-2012, 23:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nurkowacz 



Stopień: OC/CCR Instruktor
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 404
Skąd: Białystok
Wysłany: 08-08-2012, 23:09   

TYMOTEUSZ napisał/a:
Yawox - hel jest przereklamowany, drogi i bez sensu- zartuje po prostu coraz bardziej interesuje mnie taki żółty odkurzacz i Przed kursem mam kilka watpliwosci ktore mam nadzieje bardziej doswiadczeni pomoga mi rozwiać


No musialbys sie postarac, aby zmetabolizowac tlen z powietrza. Co to za watpliwosci ?
 
 
aniawa 

Kraj:
Poland

Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 6
Skąd: warszawka
Wysłany: 08-01-2013, 20:41   

jakie rebridery produkują czesi?
 
 
PawelW 



Stopień: CCR/OC TMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1343
Skąd: Pniewy
Wysłany: 08-01-2013, 21:22   

HH , MENTES , PSCR TP , CCR Liberty i wiele jeszcze innych ... zagłebie rebrethrowe :)
Ostatnio zmieniony przez PawelW 08-01-2013, 21:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jacekplacek
[Usunięty]

Wysłany: 08-01-2013, 21:23   

Cytat:

jakie rebridery produkują czesi?

PSCR TresPresidentes, eCCR Hammerhead

[ Dodano: 08-01-2013, 21:24 ]
PawelW napisał/a:
zagłebie rebrethrowe

Znałem to w innej wersji:
- kto w Czechach produkuje reby?
- każdy, kto ma garaż :D
 
 
JacekKG 


Stopień: hydrox
Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 959
Skąd: Blisko brzegu
Wysłany: 08-01-2013, 21:40   

Hammerhead jest czeski?
Myslalem ze usa
 
 
PawelW 



Stopień: CCR/OC TMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1343
Skąd: Pniewy
Wysłany: 08-01-2013, 21:55   

JacekKG napisał/a:
Myslalem ze usa


rodem z Ostrawy , wprawdzie elektronika Juergensena made in USA :) , choć ta akurat jest w wielu innch rebach jak Optima i wiele innych głowic HH dla rebów BI , rEVO ,KISS itd ....
 
 
JacekKG 


Stopień: hydrox
Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 959
Skąd: Blisko brzegu
Wysłany: 08-01-2013, 21:59   

A cena jak zza wielkiej wody, kurde bylem pewien ze stany, ladnie maja marketing zrobiony.
To co on ma takiego ze jest taki drogi?
 
 
PawelW 



Stopień: CCR/OC TMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1343
Skąd: Pniewy
Wysłany: 08-01-2013, 22:09   

JacekKG napisał/a:
To co on ma takiego ze jest taki drogi?


pomysł :)
 
 
JacekKG 


Stopień: hydrox
Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 959
Skąd: Blisko brzegu
Wysłany: 08-01-2013, 22:17   

Pomysl pomyslem , ale srednio 2x drozszy od konkurencji, skoro elektronika ta sama?
W czym jest lepszy?
 
 
PawelW 



Stopień: CCR/OC TMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1343
Skąd: Pniewy
Wysłany: 08-01-2013, 22:55   

JacekKG napisał/a:
Pomysl pomyslem , ale srednio 2x drozszy od konkurencji, skoro elektronika ta sama?


zatem ile kosztuje HH ? bo ja nie wiem tylko słyszałem za ile mozna kupić , ale rozbieżność cenowa była na poziomie 15tysi za ten sam sprzęt , wiec nie wiem ile kosztuje ... nie ma oficjalnego cennika , albo ja nie wiem gdzie go szukać :)

JacekKG napisał/a:
W czym jest lepszy?


ale czy można nwet tak pomyśleć że reb jest lepszy czy gorszy .... jeden od drugiego ? ja myślę że jest to kwestia jak chcemy go wykorzystywać i co oczekujemy
Ostatnio zmieniony przez PawelW 08-01-2013, 22:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JacekKG 


Stopień: hydrox
Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 959
Skąd: Blisko brzegu
Wysłany: 08-01-2013, 23:20   

Slyszalem o cenie rzedu 50 tys, a sa oficjalni dystrybutorzy? Ciekawe z tym cennikiem, tworzy sie taka magiczna atmosfera,
Lepszy/gorszy raczej chodzi o rozwiazania konstrukcyjne, inne mniej , drugie bardziej dopracowane
 
 
PawelW 



Stopień: CCR/OC TMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1343
Skąd: Pniewy
Wysłany: 08-01-2013, 23:37   

JacekKG napisał/a:
Slyszalem o cenie rzedu 50 tys,


nie no to bardzo grubo przesadzona cena ostatnio ktoś sprzedawał za 36tys nowy na forum, a słyszałem że poszła za 30tys bez strat , wiec sam zauważ jakie są widełki cenowe ...

JacekKG napisał/a:
Lepszy/gorszy raczej chodzi o rozwiązania konstrukcyjne, inne mniej , drugie bardziej dopracowane


zasada działania taka sama , czynnik wspólny taki sam jak sensory , masz kiepskie super elektronika nie pomoże ... kwestia integracji deco softu , czy dobrze czy źle każdy lubi co lubi ... dziś jest dużo świetnych rebów i nie wydaj mi się aby można o jednym powiedzieć że jest najlepszy ...
 
 
Kurierex 


Stopień: Instruktor
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 228
Skąd: Londyn
Wysłany: 09-01-2013, 01:05   

raptor_xxl napisał/a:
TYMOTEUSZ napisał/a:
A co to jest hydrox ?

Gaz zawierający wodór.

W rebie gaz w pętli jest mieszanką 3 czynników - tlenu, diluent i gazów z wydechu nurka. Gaz krąży, więc w każdym miejscu pętli będzie inny, np. przed absorbentem będzie z dużą ilością CO2, za absorbentem z małą. Tlen jest tak dozowany, aby ppO2 było odpowiednie, czyli dla 1.3bar na 70m gaz będzie się składał w 0.1625 z tlenu, a reszta to diluent i dodatki typu para wodna

No i inne dodatki, zależnie od jadła i napoju spożywanego przed nurkowaniem :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed