Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Safari wrakowo-rafowe
Autor Wiadomość
Te_Pe 



Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 62
Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 571
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-12-2012, 12:01   

tmichura napisał/a:
Lub zastanawiają?


zastanawiają się.

Tomasz
 
 
 
tmichura 



Stopień: Instructor
Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 324
Skąd: katowice
Wysłany: 25-12-2012, 15:22   

Cytat:
zastanawiają się.

Tomasz


no to Tomcio? fajnie by było:)

wszystko zależy od terminu
 
 
kasia33 

Stopień: Uczeń
Kraj:
Poland

Wiek: 44
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 214
Skąd: Żywiec
Wysłany: 28-12-2012, 14:03   

witam a mozesz podać nazwe łodzi na której byłeś i tej na którą sie wybieracie ?
 
 
gumiś 

Stopień: oj tam, oj tam
Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 148
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-12-2012, 13:56   

Łódka na której byliśmy i całkiem możliwe, że znowu będziemy nazywa się Sharki Red Sea. Łódź klasy Silver, 9 dwu osobowych kajut. Jedyne dwa mankamenty tej łodzi to brak klimy. Choć może była a myśmy się nie upomnieli. Osobiście spałem na pokładzie i w zupełności mi nie przeszkadzał brak klimy :pigs: . No i niestety brak nitroxu, ale nad tym już pracuję. Choć dla niektórych to może nawet lepiej, że go nie było :aaa:
Co do innych łódek to na wysłane ponad 50 e-maili odpisało chyba z 15. Z czego tak na prawdę do wykorzystania jest 6 namiarów.
Termin Safari to już w większym przybliżeniu koniec Maja. Jak dogram wstępnie rezerwację łódki to rozejrzę się za czarterem lotniczym.
Grupę szacuję na 18 - 22 osoby. Ale jak będzie więcej chętnych to możemy wynająć dwie łódki. Będzie ciekawiej :pa:

[ Dodano: 13-01-2013, 00:05 ]
Careless Reef :
Careless Reef z wieloma lasami koralowymi i liczną populacją ryb jest jednym z bardziej popularnych w Hurghadzie. Wśród ryb okazjonalnie pojawiają się ryby młoty, ostroboki, tuńczyki i barrakudy. Rafa słynie z bardzo dużej populacji różnych gatunków muren, w tym gigantycznych, doskonale czujących się w swoim królestwie. Samą rafę tworzą dwie wieże koralowców dotykające powierzchni wody. Dolina pomiędzy obydwoma wzniesieniami ma głębokość 16 m i oferuje szeroką gamę sposobów nurkowania dla osób mniej doświadczonych. Kilka metrów na wschód, na głębokości przekraczającej 40 m będziemy mieli okazję eksplorować liczne groty.


El Fanadir :
To długa, wąska rafa usytuowana na północ od Hurghady. Nurkować możemy tu zarówno w części południowej, jak i północnej. Rafę charakteryzują małe, kamienne wysepki. Twarda ściana koralowa schodzi tu na głębokość ok. 12m, dochodząc do piaszczystej półki skalnej. Półka ma szerokość ok. 50m i zwęża się w kierunku północnym, na głębokości 20-25m spada w toń. Miejsce nurkowe znakomite zarówno dla początkujących jak i dla bardziej wprawnych nurków. Najlepiej trzymać się na głębokości 12-15m, a powracać na ok. 3-4m - im płycej, tym lepiej. Na północ od wysepek znajduje się mała, ale bardzo fotogeniczna rafa - blok korali na 14m. Zamieszkują go m.in. glassfish, cardinal fish, przeważnie także stonefish i wielka murena. Prąd nadchodzi zazwyczaj z północy i można tu zrobić również ładny dryft-cik. Miejsce to aż roi się od stonefish, grogfish, butterflyfish, skrzydlic, crocodilefish, muren, ośmiornic. Często można zobaczyć żółwia a i delfiny lubią odwiedzać to miejsce.

Umm Gammar :
Umm Gammar oznacza tyle co Matka Księżyca i pochodzi prawdopodobnie od sierpowego kształtu wyspy (mała wysepka z latarnią) znajdującej się nad rafą. Na północ i południe rozciągają się plato. W części wschodniej znajduje się ściana, pionowo schodząca w nieskończoną otchłań. Miejsce to można podzielić na południowe plato (w pobliżu punktów cumowniczych) oraz na ścianę wschodnią. Prądy przeważnie występują w części południowo-wschodniej. Nurkowanie zaczniemy w miejscu, w którym krawędź wschodnia plato schodzi się ze ścianą. Znajdują się tam wieże koralowe. Jedna z nich jest pusta i owalna, wypełniona glassfishami. Druga natomiast jest wyższa i wyraźniej wyrzeźbiona. Ostatnia z nich posiada dużą, piaszczystą jaskinie na 27m. Wszystkie trzy są obfite w fioletowe korale miękkie, odwiedzane stale przez ławice glassfish. Na plato z pewnością przywitają cię napoleonfish, murays i szkółki bannerfish. Whitetips reef sharks (białe rekiny rafowe) przepływają tędy od czasu do czasu. W wieżach koralowych mieszkają drapieżnicy żywiący się glassfish: stonefish, scorpionfish i lionfish.



Middle Reef :
Rafa Middle Reef w okolicach Safagi może dostarczyć nam jedno z bardziej spektakularnych wrażeń, dlaczego? Otóż różni się ona dosyć zasadniczo od reszty w okolicy. Można wpłynąć do wnętrza rafy korytarzami i tunelami, które prowadzą nurka w nowe miejsca wewnątrz rafy. Nie byłbym wcale zdziwiony jeśli nie wszystkie zakamarki tej rafy są odkryte mimo, że setki nurków szwendają się tu każdego roku. Maksymalna głębokość wewnątrz rafy to 8 metrów i praktycznie w każdej chwili możemy wynurzyć się na powierzchnię. Nie mniej jednak powrót do łodzi po powierzchni jest raczej niemożliwy – zbyt mała głębokość miedzy powierzchnią wody a, rafą. Korytarze w rafie prowadzą nas do różnego rodzaju komnat, grot, zaciemnień, mini jaskiń, które są niesłychanie malownicze. Rzekłbym idealne miejsce dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą czy jaskinie im się spodobają. Middle Reef jest dość prosta do nurkowania ale trzeba zwrócić uwagę na trzy elementy. Nawigację – jeśli zabłądzimy wewnątrz rafy to oczywiście można wynurzyć się na powierzchnię i zerknąć gdzie jest nasza łódź ale jak wspomniałem po powierzchni raczej trudno wrócić. Pływalność – osoby, które mają z tym problem zwyczajnie zmącą wodę i popsują nurkowanie innym uczestnikom. Nurkowanie w parach jest tu idealne.To miejsce jest wręcz wymarzone do fotografii. Zarówno doświadczeni jak i początkujący fotografowie podwodni docenią urok tej rafy. Bez dwóch zdań – to miejsce trzeba odwiedzić podczas pobytu w Safadze!

Panorama Reef :
Panorama Reef oferuje co najmniej trzy miejsca nurkowe, ale najsłynniejsza jest stroma ściana z licznymi nawisami i grotami porośniętymi gorgoniami oraz miękkimi koralami. Częstymi gośćmi są tutaj rekiny rafowe i manty. Legendarna rafa najbardziej znana z raf w okolicach Safagi zaliczana do ścisłej czołówki najpiękniejszych raf Morza Czerwonego. Ogromna, owalna skała wyrastająca z głęboko położonego dna morskiego ma wiele do zaoferowania. Otchłań wokół tej formacji koralowej ma ponad 400 m. Każda ze stron tego ogromnego ergu jest warta wizyty a szczególnie plateau północne oraz południowe.

Myślę, że nad pozostałymi punktami wyprawy nie ma się co rozwodzić. Każdy z nas napewno już o nich słyszał i czytał. Ale tak dal porządku zamieszczam również mapki poglądowe . Nie chciał bym się również w tym momencie opowiadać o historii tych wraków. Będzie na to czas podczas naszej wyprawy.
Thistelgorm :
Abu Nuhas :

Salemexpress :
To jest kolejne miejsce w trakcie naszej wypraey, które wymaga głębszego omówówienia. Nie ze względu na to, że by ta jadnostka miała jakieś specjalne historyczne znaczenie. Jednak podczas nurkowania w tym miejscu należy pamioętać o tym, że jest to miejsce ogromnej tragedii, cmentarzysko i jednoczesnie "pomnik" brwury, lekkomyślności i jeszcze kilku epitetów które nasuwają mi się na myśl ale nie będę ich publicznie opisywał.



Bardzo serdeczne przepraszam wszystkich od, których "porzyczyłem" mapki miejsc nurkowych.

[ Dodano: 13-01-2013, 00:07 ]
Ups. I tu wychodzi moje małe obycie z komputerkiem.
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 13-01-2013, 11:39   

Znany już jest termin safari - wylatujemy 30.05. z Katowic, łódź jest już zarezerwowana . :hihi-:


Zostało już tylko ostateczne wpisanie się na listę. :ping:
 
 
gorcio
[Usunięty]

Wysłany: 13-01-2013, 20:12   

arkac123 napisał/a:

Zostało już tylko ostateczne wpisanie się na listę. :ping:

Moze jakies szczegoly ? W ciemno kota w worku kupowac ciezko ...
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 13-01-2013, 21:52   

gorcio napisał/a:
arkac123 napisał/a:

Zostało już tylko ostateczne wpisanie się na listę. :ping:

Moze jakies szczegoly ? W ciemno kota w worku kupowac ciezko ...


Gorcio, trasę opisał Artur kilka postów wcześniej, łódź ma być tym razem z klimą i nitroksem...... Głównie brakowało daty wyjazdu; została ona ustalona podczas rezerwacji łodzi w ubiegły piątek.
Oczywiście jest to wyjazd niekomercyjny, z wszelkimi wadami i zaletami tego rozwiązania (bardzo dobrze opisał to Kraken).


Artur (Gumiś) przez tydzień będzie nieobecny, dzisiaj podał mi jedynie kilka nowych danych; myślę, że jest dla wszystkich czas na zastanowienie się i ewentualne dołączenie do safari. Wybiera się na nie sporo osób będących na poprzednim naszym wspólnym wyjeździe.


Jeszcze jedna informacja, wynikająca z ubiegłorocznych zdarzeń, kiedy kilkanaście dni przed wylotem wycofało się sporo osób; niezbędne będzie wpłacenie zaliczki, zresztą tego zażyczył sobie przedstawiciel łodzi.
 
 
gumiś 

Stopień: oj tam, oj tam
Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 148
Skąd: Kraków
Wysłany: 13-01-2013, 23:44   

arkac123 napisał/a:
Jeszcze jedna informacja, wynikająca z ubiegłorocznych zdarzeń, kiedy kilkanaście dni przed wylotem wycofało się sporo osób; niezbędne będzie wpłacenie zaliczki, zresztą tego zażyczył sobie przedstawiciel łodzi.


No niestety, życie jest brutalne i pełne niespodzianek. Ale jestem pewny, że tym razem będą tylko miłe. Właściciel łódki jest równocześnie właścicielem dwóch hoteli w Egipcie i ma jeszcze dwie łodzie o prócz tej na której będziemy. Łódka jest sprawdzona, ludzie którzy na niej pływali byli zadowoleni.
Gocio, wybacz jeśli nie dość dokładnie opisałem trasę. Do opisu miały być dołączone jeszcze mapki miejsc nurkowych. Ale nie wskoczyły ( kiepski ze mnie informatyk ). A wczoraj po pierwszym w tym sezonie dniu na nartach byłem tak padnięty, że wrzuciłem posta i poszedłem spać. Jednak dla chcącego nie ma nic trudnego. Założę się, że jeśli wrzucisz te nazwy w googla i dasz opcję obrazy to znajdziesz mapki. Pewnie te same które i ja miałem dołączyć.
A teraz przechodząc do meritum. Tak jak to Gosia wcześniej napisała, jest to kolejny nie komercyjny wyjazd. Niestety jest wielu ludzi którym się to nie podoba. W związku z tym ceny podaje tylko na PW. Ale jak ktoś będzie dociekliwy to ramki w których się mieścimy znajdzie na początku wątku.
Kolejna sprawa organizacyjna, wynikająca ze skromnego doświadczenia. Najpierw będzie potrzebna zaliczka a potem całość kasy na wyjazd. Poprzednio był problem bo na tydzień przed wyjazdem wycofało się 6 osób. Przy łodzi 18 osobowej to znaczna część załogantów. A co za tym idzie znaczny wzrost ceny za wyjazd. No cóż, ani ja ani większość załogantów nie należy do ludzi zbyt zamożnych. I nawet te kilkadziesiąt euro mają znaczenie. Z drugiej strony odwołać wyjazd na tydzień przed? To tak jak by dać dziecku lizaka pod nos a potem mu go zabrać. Suma sumarum panika była straszna. Ale się udało, brakło tylko jednej osoby. Hmmm, dzięki temu miałem kajutę tylko dla siebie bo wszyscy orzekli, że "ORGANIZATOR" ma plusy, wypas, ale i tak spałem na pokładzie. Natomiast fantastyczna rzecz jaka z tego wynikła to to, że poznaliśmy kolegów ze Szczecina i okolic. Zdzisiu ( abo ) nurkowanie z tobą to nie zapomniane wrażenia, bezcenne. No i temat został rozsiany na kolejne forum, "TN".
I wiecie co, ja to chyba powinienem mieć na nazwisko Mickiewicz albo Norwid. Nurkowanie nurkowaniem, ale możliwość poznania tylu fajnych ludzi i tak mile spędzony czas - bezcenne. Gdyby nie ten wyjazd nie poznali byś my Artura z Wa-wy, Zdzisia ze Szczecina, Berlina z Wa-wy i wielu wielu innych ludzi którzy odważyli się z nami płynąć. Grupa inicjująca, jest z małopolski, Kraków-Chrzanów. Znamy się. Jak bure konie. Ale, Gosia albo Mariusz, powiedzcie sami. Czy nie jest fajnie poznać jeszcze kogoś. Czy spontan taki jakim był poprzedni wyjazd albo zlot Nurasowy z uhonorowaniem Włodka Kołacza nie jest piękną sprawą. Kto odważny niech się pisze, jeszcze kilka miejsc mamy bo nie wszyscy z poprzedniej ekipy mogą jechać. Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie dwie łódki. Ale będzie impreza. Aaaaa, wiadomość z ostatniej chwili, właściciel jest wierzący, w związku z tym na łodzi nie ma piwa. Trzeba będzie zakupić przed zaokrętowaniem.
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 14-01-2013, 09:17   

gumiś napisał/a:
Czy nie jest fajnie poznać jeszcze kogoś. Czy spontan taki jakim był poprzedni wyjazd albo zlot Nurasowy z uhonorowaniem Włodka Kołacza nie jest piękną sprawą. Kto odważny niech się pisze, jeszcze kilka miejsc mamy bo nie wszyscy z poprzedniej ekipy mogą jechać.


Dokładnie. Z poprzednią ekipą dalej mamy kontakt, wspólnie chodzimy na treningi basenowe, spotykamy się na Zakrzówku, spędziliśmy razem Sylwestra, Andrzejki, koniec świata, itd .... Doskonale się rozumiemy, i rewelacyjnie razem się bawimy.

Ale - trzeba mieć "to coś", żeby polecieć do Marsa na podstawie kilku meili, z pieniędzmi w kieszeni, na zasadzie "odbiorą nas albo i nie odbiorą z lotniska". :aaa:

Kiedy jadę z dziećmi, to muszę mieć hotel 5*, z animatorkami, z wszelkimi wygodami, z rezydentem, wszystko ma być dopięte na ostatni guzik, cena jest najmniej istotna. Zdałam sobie sprawę, że safari jest zupełnym przeciwieństwem wyjazdu familijnego, tutaj najważniejsze jest towarzystwo, a na takie wyjazdy decydują się ludzie odważni i spontaniczni - dlatego tak dobrze się dogadujemy na łodzi. Malutka łódka, 17 osób, i żadnych zgrzytów - no to był dla mnie cud, bo przecież to był mój nie pierwszy wyjazd nurkowy, i wiem, jak może być. :beer3:

[ Dodano: 14-01-2013, 09:22 ]
Dla uspokojenia, ten wyjazd nie jest już robiony na wariackich papierach, jak ostatni, "najgorszy jest pierwszy raz", a potem już idzie z górki. I mam nadzieję, że również będzie tak wspaniały, jak październikowy. :ping:
 
 
gumiś 

Stopień: oj tam, oj tam
Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 148
Skąd: Kraków
Wysłany: 15-01-2013, 23:57   

arkac123 napisał/a:
Dla uspokojenia, ten wyjazd nie jest już robiony na wariackich papierach, jak ostatni, "najgorszy jest pierwszy raz", a potem już idzie z górki. I mam nadzieję, że również będzie tak wspaniały, jak październikowy. :ping:


Tak to bywa. Pierwsze koty za płoty. Pierwszy wyjazd, tak z perspektywy czasu, to rzeczywiście była partyzantka. Choć nie było takiej opcji, że był strach o odbiór z lotniska, o jakiej pisała Gosia. Tym razem jest trochę inaczej. Łódź jest rzeczywiście sprawdzona. Znajomi byli na niej już dwa razy. Tak jak pisałem wcześniej właściciel, oprócz tej łodzi na której będziemy ma jeszcze dwie łódki no i taki szczegół. Ma w Hurghadzie jeszcze dwa hotele. Z lotniska odbiera nas jego pracownik i jedziemy do hotelu. Bo wypływamy z przystani hotelowej a nie z mariny. Za nim odpłyniemy mamy możliwość korzystania z wszelkich hotelowych dobrodziejstw. Baseny, zjeżdżalnie, prysznice itp. W drodze powrotnej to samo. Pamiętacie jak było jesienią. Dla ochłody i zabicia czasu do odlotu musieliśmy na przysłowiowy "krzywy ryj" wpakować się do jakiegoś hotelu, że by móc sobie popływać w basenie. Jednocześnie patrząc by się ochrona nie zorientowała. Całe szczęście, że mieli zmianę turnusów i twarze im się jeszcze nie opatrzyły.
Jeśli chodzi o sprawy bardziej techniczne. Przed wyjazdem a właściwie jak lista zostanie zamknięta prześlę wszystkim check listę czyli listę rzeczy o których zabraniu należy pamiętać. Ja nie jestem żadnym ortodoksem. Ale z własnego skromnego doświadczenia wiem, że na Thistelgormie bywają spore prądy. Tak dla własnego i waszego bezpieczeństwa, nie wyobrażam sobie, że by ktoś nie miał bojki.
Kolejna prawa to koszty dodatkowe. Nitroź 32 - 36 to koszt 4€ za flaszkę 12L. No i napiwek dla załogi to 20 - 30€ od nurka. Myślę, że lepiej przygotować się na 30 a jak byś my nie byli zadowoleni to się obetnie :)
Ostatnia sprawa na tą chwilę, podana wcześniej kolejność nurkowań jest "umowna". Trasa zostanie zachowana ale kolejność zależy w dużej mierze od pogody. No i wiadomo, że na pierwsze nurkowanie nie popłyniemy na Thistelgorm. Jak się wszystko dobrze ułoży to pierwsze sprawdzające nurkowanie zrobimy gdzieś na rafie koło Hurghady a dopiero potem już naszą zaplanowaną trasę.
Pozdrawiam wszystkich.
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 16-01-2013, 11:41   

gumiś napisał/a:
Kolejna prawa to koszty dodatkowe. Nitroź 32 - 36 to koszt 4€ za flaszkę 12L. No i napiwek dla załogi to 20 - 30€ od nurka. Myślę, że lepiej przygotować się na 30 a jak byś my nie byli zadowoleni to się obetnie :) .



Do kosztów dodatkowych dochodzi jeszcze koszt wizy (15 USD).

Czyli podsumowując koszty dodatkowe:

- wiza - 15 USD,
- nitroks - 4 Eur/butla (opcjonalnie),
- napiwek dla załogi - 20-30 Eur.

Nie znamy jeszcze dokładnego kosztu przelotu.

Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc, ale jeszcze więcej jest osób zastanawiających się, i powolutku zaczynamy zamykać listę. :ping:
 
 
gumiś 

Stopień: oj tam, oj tam
Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 148
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-01-2013, 00:32   

No z tym przelotem to nie jest tak źle, koszt jest już znany i przewoźnik też. Koszt przelotu 1360 zł a przewoźnik to TUI. I o dziwo, mimo tego, że jest to przewoźnik renomowany w tym momencie jest najtańszy. Pewnie za miesiąc u innych będzie taniej ale jednak wolę, że by przewoźnik był sprawdzony. A nie krzak tak jak OLT. Ktoś może powiedzieć, że może lepiej poczekać bo potem będzie taniej. No może będzie taniej, ale nie dostaniemy tyle biletów ile będziemy chcieli. Więc lepiej je kupić teraz i mieć święty spokój. :pigs:
No moi drodzy, proszę o szybkie decyzje bo miejsca się kurczą i za chwilę będzie po zupie.

Pozdrawiam
Artutr
 
 
canimo 


Kraj:
Madagascar

Dołączyła: 11 Gru 2009
Posty: 260
Skąd: valence/France
Wysłany: 18-01-2013, 11:56   

Yess :pigs:
Jedziemy z Wami ( jesli akces nie poszedl za pozno). Ciesze sie, ze Was poznam. Mam nadzieje, ze bedzie super. Mam tez nadzieje, ze znajdzie sie ktos szprechajacy po francusku lub angielsku i lubiacy pogadac, bo maz po polsku slabo i ostatnio nie trenowal, wiec troche sie obawia o wyizolowanie.
Bomba, juz sie czuje zmotywowana do przetrwania trudnosci dnia codziennego i podjecia przygotowan. No i moze jakis SM da sprobowac swoich zabawek.
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 18-01-2013, 12:36   

canimo napisał/a:
Yess :pigs:
Jedziemy z Wami ( jesli akces nie poszedl za pozno).


To świetnie, bardzo sie cieszę, że się zdecydowaliście, mamy wolne miejsca, wpisuję Was na listę (jeszcze zostało kilka miejsc) :ping: .

Zdecydowana większość załogantów mówi po angielsku, więc z dyskusją nie będzie żadnego problemu. :ping:

Artur do końca tygodnia szaleje na nartach (ma zanikający dostęp do netu, więc jeśli komuś nie odpisałna PW, to proszę się nie denerwować), kiedy wróci, będziemy dogrywać szczegóły.
 
 
gumiś 

Stopień: oj tam, oj tam
Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 148
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-01-2013, 14:08   Zaliczka na safari

Moi drodzy "parafianie" :aaa:

Miło mi poinformować, że wstępna lista jest już zamknięta. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal prowadzimy wpisy na listę rezerwową. Bo jak to bywa w życiu, od chęci jest jeszcze daleka droga do celu. A teraz realizujemy kolejny etap naszego przedsięwzięcia. A mianowicie zaliczki. Mam nadzieję, że wszyscy, którzy zgłosili chęć wzięcia udziału w naszej wyprawie dostali już e-mail z numerami kont na które należy wpłacić zaliczki. Jeśli nie to proszę o szybką informację. Natomiast ci którzy tą informację otrzymali proszeni są o jak najszybsze wpłacenie zaliczek. Do piątku 25.01.2013 muszę zapłacić za bilety lotnicze. Jeśli nie zdążę bo nie będę miał od wszystkich przelewów to znowu będę musiał zrobić rezerwację. Pomijam fakt, że było by to trochę kłopotliwe, ale nie wiem jaka w tedy była by cena biletu. Kto szybko nie wpłaci, cóż będzie sobie sam winny :buuu: :papa: . W tedy pojadą ci z listy rezerwowej.
Na razie wpłacili: Krzykus, arkac123 i Paweł L.

Czekamy z niecierpliwością na pozostałych.

Pozdrawiam
 
 
Abo 


Stopień: AOWD IANTD deep
Kraj:
Poland

Wiek: 65
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 242
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22-01-2013, 18:11   

Jadem ;)
 
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 22-01-2013, 18:46   

Abo napisał/a:
Jadem ;)


To super !


Większość osób to ludzie w poprzedniego safari - to znaczy, że się podobało :aaa:

Nasz ulubiony instruktor CMAS też będzie :beer3:
 
 
Jozio 



Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 687
Skąd: Rzepin
Wysłany: 22-01-2013, 18:50   

Szkoda ze ja nie moge jechac ale to jeszcze nie moj poziom a i finanse jak dla mnie zbyt duze.
Zrobcie film z tej wyprawy.
 
 
 
gumiś 

Stopień: oj tam, oj tam
Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 148
Skąd: Kraków
Wysłany: 23-01-2013, 18:42   Koszulki

Gosia to jakie robimy koszulki,
CMAS LOVE PADI
PADI LOVE CMAS
:aaa:
A na plecach, no i tu się nie mogę zdecydować czy napisać to w skrócie, PJGUE czy pełnym tekstem PRAWIE JAK GUE.
:aaa: :aaa: :aaa:

[ Dodano: 23-01-2013, 18:43 ]
Albo GUE czuwa.
 
 
Abo 


Stopień: AOWD IANTD deep
Kraj:
Poland

Wiek: 65
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 242
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23-01-2013, 18:47   

W sumie dużo czasu, można koszylki zrobić... Dużo by było chętnych? :humor:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed