Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Ku przestrodze...
Autor Wiadomość
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 25-11-2013, 10:55   

jaros4 napisał/a:

P.s. Czy moze ostatnio napotkal ktos tam te slawne jesiotry?

Są, spotkałem na drodze w okolicach samolotu. Były na tyle ufne że Nurosław spokojnie mógłby stoczyć z nimi szlachetną walkę zakończoną egzekucją z przystawienia kuszy do ich łbów ... Byłby prawie jak myśliwy :bee;
Ostatnio zmieniony przez Scaner 25-11-2013, 10:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nuroslaw
[Usunięty]

Wysłany: 25-11-2013, 11:07   

jaros4 napisał/a:
Was goroco do tego zachecam.Nie ma dla mnie znaczenia czy za cos komus zaplacil,czy nie.


namawianie do przestępstwa jest karalne, kolego. I bacz, byś podczas polowania nie stał się ofiarą. :pigs:
 
 
nuras5 



Stopień: P3.Nitrox TDI
Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 23 Sie 2002
Posty: 1556
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 25-11-2013, 11:11   

piotrkw napisał/a:
Pisałem ogólnie o zbiornikach wodnych posiadających właściciela- zarządcę , czy to państwowego czy prywatnego.


Nie mylcie praw zarządcy i właściciela. Zarządca podlega prawu wodnemu, właściciel może robić i wyznaczać zasady jakie chce.
 
 
 
Nuroslaw
[Usunięty]

Wysłany: 25-11-2013, 11:40   

nuras5 napisał/a:
Nie mylcie praw zarządcy i właściciela. Zarządca podlega prawu wodnemu, właściciel może robić i wyznaczać zasady jakie chce.


Co chce, ale nie w sprzeczności z przepisami prawa w Polsce.
 
 
connan1973 



Stopień: P1
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 927
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 25-11-2013, 12:06   

Nuroslaw napisał/a:
jaros4 napisał/a:
Was goroco do tego zachecam.Nie ma dla mnie znaczenia czy za cos komus zaplacil,czy nie.


namawianie do przestępstwa jest karalne, kolego. I bacz, byś podczas polowania nie stał się ofiarą. :pigs:

No to może chociaż porzucanie sobie kamyczkami z brzegu nie jest zakazane prawem ?
Do Jarosa nikt nie rzuca kamyczkami , no chyba że to są "miłośnicy wędkowania" u nas na Krukach :D którzy oczywiście mają pozwolenia na eksplorację zbiornika. Z tego co widzę Ty również Mu grozisz.

Nurosław - sam widzisz że jednak mimo tego co sądzisz nie zyskasz sympatii. Co innego gdy sobie zapolujesz do rybki której jest w zbiorniku (najlepiej w morzu niczym nie ograniczonym) pod dostatkiem, mówiąc zwięźlej kilkaset. A co innego strzelając z kuszy do jednego osobnika których jest może 5. Nie sądzę byś był na tyle ograniczony umysłowo by nie widzieć oczami wyobraźni pustego zbiornika , lub takiego w którym pływa 10 płotek i 5 okonków wielkości 15cm. Jak dla ,mnie to jest bardzo smutne , taki widok. I wybacz ale mnie by nie usprawiedliwiał papierek z pozwoleniem bo nie wiadomo czy ta osoba wydająca miała jakiekolwiek pojęcie co i po co wydaje (przeważnie biurwy dużo wiedzą ale rzadko na temat). Także apeluje do twojego rozsądku - poluj sobie ale tam gdzie faktycznie nie narobisz szkód.
Ostatnio zmieniony przez connan1973 25-11-2013, 12:14, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Nuroslaw
[Usunięty]

Wysłany: 25-11-2013, 12:17   

connan1973 napisał/a:
Nuroslaw napisał/a:
jaros4 napisał/a:
Was goroco do tego zachecam.Nie ma dla mnie znaczenia czy za cos komus zaplacil,czy nie.


namawianie do przestępstwa jest karalne, kolego. I bacz, byś podczas polowania nie stał się ofiarą. :pigs:

No to może chociaż porzucanie sobie kamyczkami z brzegu nie jest zakazane prawem ?


Kiedyś udowodniliśmy winę kilku wędkarzom, którzy obrzucali nas, zwykłych płetwonurków cegłami - bo uważali że każdy nurek=kłusownik który wybiera im najlepsze ryby. Jednak stworzenie zagrożenia było realne i wcale nie tak trudne do udowodnienia.

Zwróć uwagę, iż pragniesz mieć wpływ ze względu na swój egoizm. Podobnie wędkarze zarzucają motorowodniakom że nie mogą pływać po jeziorze, bo im płoszą ryby. Ba, przeganiają nawet kajakarzy "ze swego jeziora".

Cytat:
I wybacz ale mnie by nie usprawiedliwiał papierek z pozwoleniem bo nie wiadomo czy ta osoba wydająca miała jakiekolwiek pojęcie co i po co wydaje (przeważnie biurwy dużo wiedzą ale rzadko na temat). Także apeluje do twojego rozsądku - poluj sobie ale tam gdzie faktycznie nie narobisz szkód.

Sorry, ale jeśli pojawię się na Zakrzówku, to po to by polować i utrzeć nosa przeciwnikom w świetle prawa. Więc odpowiednio się przygotuję. A co do biurowego - On często nie podejmuje decyzji wg uznania, a wg przepisu - bo tak musi, bo tak wyroki sądów ich do tego zmuszają. Nie zdrowy rozsądek a przepis wygrywa.
Módl się więc, by nikt nie uznał, że na tym zbiorniku prowadzi się gospodarkę rybacką i nie sprzedawał zezwoleń na amatorski połów ryb. Bo o ile osoba prywatna może jeszcze rozgraniczać wędkarzom tak, łowcom nie, to Skarb Państwa 9czyli RZGW), po wpłaceniu opłaty za AMATORSKI POŁÓW RYB nie ma prawa dokonywać podziału i już z automatu masz zezwolenie na tego rodzaju połów. Przerabiałem to już na kilku zbiornikach.
Ostatnio zmieniony przez Nuroslaw 25-11-2013, 12:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
connan1973 



Stopień: P1
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 927
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 25-11-2013, 12:32   

Nuroslaw napisał/a:
Zwróć uwagę, iż pragniesz mieć wpływ ze względu na swój egoizm.


Czyli już wiadomo : wszyscy dookoła to egoiści , za wyjątkiem Nurosława któremu winni wszyscy egoiści postawić pomnik. Za co ano za to :
Nuroslaw napisał/a:
Sorry, ale jeśli pojawię się na Zakrzówku, to po to by polować i utrzeć nosa przeciwnikom w świetle prawa. Więc odpowiednio się przygotuję.

No to chyba należy się spodziewać że wszystkie ryby dla swojej przyjemności (czyt. utrzeć nosa przeciwnikom) wybijesz bo uznasz że nie oswojone (po czym poznasz można poczytać wyżej). Odpowiednio się przygotujesz czyli zapewne zadbasz by twój jakże heroiczny czyn (w końcu jako jedyny w świetle prawa , no prawdziwy heros :000: z tego Nurosława) zabłysnął na łamach jakiejś gazety lub nawet w TV Cię pokazali jak to bohaterski Nurosław oswabadza Zakrzówek z jarzma ucisku ryb które jak wiadomo ani się bronić nie mają jak ani głosu nie mają. No jednym słowem jakie to wielkie szczęście że Ciebie mamy! Bez Twojego jakże patriotycznego patrzenia Polska padnie skoro dookoła Ciebie same zbóje , uuje i w ogóle złoczyńcy dybjący tylko wyłącznie na Twoje życie.
Posumujmy :
chcesz zapolować samodzielnie mając w (_Y_) wszystkich a mimo tego siebie nie nazwiesz egoistą bo przecież będziesz miał pozwolenie. Zgadza się ?
Ostatnio zmieniony przez connan1973 25-11-2013, 12:44, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Nuroslaw
[Usunięty]

Wysłany: 25-11-2013, 12:37   

Coś krzywo myślisz. Jeśli zarzucasz łowcom egoizm, że nie uwzględniają innych użytkowników, ja wskazuję że inni użytkownicy z podobnych egoistycznych pobudek do sprawy podchodzą.

Dlaczego mam się różnić?

Cytat:
No to chyba należy się spodziewać że wszystkie ryby dla swojej przyjemności wybijesz


Ależ nie, ja pomnik po sobie zostawię. Połowę pokaleczę i wypuszczę. Taki catch & release.
Ostatnio zmieniony przez Nuroslaw 25-11-2013, 12:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
connan1973 



Stopień: P1
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 927
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 25-11-2013, 12:49   

Nuroslaw napisał/a:
Coś krzywo myślisz. Jeśli zarzucasz łowcom egoizm,

Nie wszystkim łowcom bo tylko Tobie. Tacy jak Ty mający w odwłoku resztę ludzi mają mentalność Żyrynowskiego (rzucającego w małpy w ZOO kamieniami - a co? nigdzie nie było to zabronione więc dozwolone a skoro on zapłacił za bilet to miał prawo się dobrze bawić) , uważają że pozbawienie życia jednego ,jak nie jedynego w zbiorniku osobnika który w tak małym zbiorniku jest oswojony (a wykażesz że nie jest?) jest równie szlachetne co strzelanie z kuszy do ławicy setek podobnych osobników.

Mówiąc szczerze to ja Ci współczuję.
Żadnym papierkiem nie zakryjesz swojego egoizmu. Będzie wystawał jak za duża koszula.
Ostatnio zmieniony przez connan1973 25-11-2013, 12:52, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Nuroslaw
[Usunięty]

Wysłany: 25-11-2013, 13:01   

Ależ ja się nie wstydzę swojego zdrowego egoizmu i nie ubieram go w obce piórka.
 
 
WW 



Stopień: P3 + dodatki
Kraj:
Poland

Wiek: 67
Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 1356
Skąd: Łódź
Wysłany: 25-11-2013, 13:55   

connan1973 napisał/a:
małym zbiorniku jest oswojony (a wykażesz że nie jest?)


A jak zamierzasz wykazać, że jest oswojony?
 
 
 
connan1973 



Stopień: P1
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 927
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 25-11-2013, 14:23   

Do pewnej granicy mierzonej w metrach nie ucieka. Powiedzmy niech będzie to 10m. OK?
 
 
WW 



Stopień: P3 + dodatki
Kraj:
Poland

Wiek: 67
Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 1356
Skąd: Łódź
Wysłany: 25-11-2013, 15:24   

Musze Cie rozczarować.
Do wielu dzikich (!) szczupaków podszedłem znacznie bliżej. Linka w mojej kuszy ma tylko 2 m.
 
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 25-11-2013, 15:33   

Ależ nie, ja pomnik po sobie zostawię. Połowę pokaleczę i wypuszczę. Taki catch & release.[/quote]

Chlopie czy ty sie wsciekles?
 
 
ptja
[Usunięty]

Wysłany: 25-11-2013, 15:52   

connan1973 napisał/a:
Do pewnej granicy mierzonej w metrach nie ucieka. Powiedzmy niech będzie to 10m. OK?

WW napisał/a:
Musze Cie rozczarować.
Do wielu dzikich (!) szczupaków podszedłem znacznie bliżej. Linka w mojej kuszy ma tylko 2 m.


ja bez kuszy (wiem, łatwiej) też znacznie bliżej podchodziłem ryby, a łowca ze mnie słaby jeszcze (szczupak w jeziorze, a ja w ABC).
10m to słabe kryterium, szczególnie wobec szczupaków.
Ostatnio zmieniony przez ptja 25-11-2013, 15:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
connan1973 



Stopień: P1
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 927
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 25-11-2013, 16:56   

One (szczupaki) zapewne są innego zdania.
Dla was łowców zupełnie nie ma radochy jeśli sobie obejrzycie tylko? Musi zaraz to być trofeum? Powtarzam , nie mam nic do Was jeśli chcecie jedną z setki ale gdy w zbiorniku jest kilka okazów do oglądania to dla mnie nie jesteście łowcami. To tak jakbym wszedł do galerii z obrazami i chciał wyjść z jednym z obrazów bo : ja zapłaciłem za bilet , przez to mam pozwolenie na oglądanie to więc chcę sobie dooglądać obraz u siebie w domu (prawo nie zabrania trzymać u siebie na ścianie obrazów).
Ostatnio zmieniony przez connan1973 25-11-2013, 17:02, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Nuroslaw
[Usunięty]

Wysłany: 25-11-2013, 17:09   

a co powiesz, jak oglądanie jest gratis, a kupujesz obrazy i możesz zabrać tyle ile uniesiesz?

Wejście do wody mamy wszyscy gratis. Dopiero polowanie/wyciągniecie ryby jest płatne.

radocha jest kiedy i oglądasz i kiedy strzelisz. Do przeciętniaków ok 3-4kg nawet się już nie strzela, bo szczupak jest za łatwą zdobyczą. Zabawa się zaczyna dopiero z 15-25kg tołpyga czy 40 kg sumem.
Wędkarz też wyciąga i mało który rezygnuje z trofeum - dlaczego ich nie atakuje tak brać nurkowa? No jakim prawem Oni łowią ryby. Myślisz że przeciętny łowca, ryb wyciąga więcej niż taki wędkarz ? Zdziwiłbyś się, ile godzin pod wodą muszę spędzić by znaleźć te sztuki które mnie interesują.
Ostatnio zmieniony przez Nuroslaw 25-11-2013, 17:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
WW 



Stopień: P3 + dodatki
Kraj:
Poland

Wiek: 67
Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 1356
Skąd: Łódź
Wysłany: 25-11-2013, 17:31   

connan1973 napisał/a:
One (szczupaki) zapewne są innego zdania..


Od kiedy szczupaki mają zdanie?
To mi wygląda na demagogie typu "dziecka nienarodzonego".
 
 
 
connan1973 



Stopień: P1
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 927
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 25-11-2013, 18:35   

WW napisał/a:
connan1973 napisał/a:
One (szczupaki) zapewne są innego zdania..


Od kiedy szczupaki mają zdanie?
{...}.

Od momentu gdy człowiek straci rozum i umiar.
Ciekawe czy byłbyś taki chojrak gdyby chodziło o 3 metrowego rekina ?
On też ryba i głosu nie ma.
 
 
Nuroslaw
[Usunięty]

Wysłany: 25-11-2013, 18:37   

Pewnie byłby dużo bardziej odważny, niż Ty bez kuszy :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed