Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostrzeżenia dla użytkowników
Autor Wiadomość
JacekB
[Usunięty]

Wysłany: 05-01-2014, 12:26   Ostrzeżenia dla użytkowników

Mam pytanie natury organizacyjnej. Co myślicie o umieszczenie w profilu użytkowników historii ostrzeżeń? Właśnie jeden z kolegów otrzymał chyba już trzecią z rzędu blokadę - tym razem po zaledwie kilku godzinach od odblokowania po poprzedniej serii ostrzeżeń. Czy uważacie, że taka informacja o forumowiczu byłaby celowa?
Bardzo proszę o NIE odnoszenie się do konkretnych osób/ksywek itp. Interesuje mnie wyłącznie zdanie "na temat" a nie "o kimś".
Może taka regulacja pozwoliłaby na obiektywną ocene takiego awanturniczego osobnika a po np. 3, 4... 10 seriach takich ostrzeżeń - na trwałe usunięcie go z forum.
Co o tym myślicie?
 
 
andrzej4380 

Stopień: sport diver,compr.op
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 44
Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 248
Skąd: hereford
Wysłany: 05-01-2014, 12:39   

poczytasz trochę dłużej forum a takie informacje nie będą ci potrzebne..
sam wnioski wyciągniesz kto jest sensowny a kto pianę bije...

pozdrawiam
 
 
JacekB
[Usunięty]

Wysłany: 05-01-2014, 12:51   

andrzej4380 napisał/a:
poczytasz trochę dłużej forum a takie informacje nie będą ci potrzebne..
sam wnioski wyciągniesz kto jest sensowny a kto pianę bije...

Trochę już je czytam :ping: Ale nie chodzi mi o wyciąganie wniosków i ciągłe użeranie się z tymi samymi osobami. Jeżeli jedynym celem jest wszczynanie awantur, skłócenie ludzi, obrażanie to powinno to być przesłanką do zastanowienia się, czy taką osobę chcemy tu mieć. Jeżeli ktoś raz był z forum usunięty, pokajał się, zostaje warunkowo przyjęty z powrotem i dalej ma serię blokad - no to coś jest nie tak. A przecież uzyskanie blokady to nie jest hop-siup, tylko kilka ostrzeżeń. Jeżeli był usunięty, to chyba zdaje sobie sprawę za co, jeżeli prosi o przywrócenie, tym bardziej zobowiązuje się do przestrzegania zasad.
A co zrobić, jeżeli taka osoba zaczyna dalej "swoje", tylko tym razem ślizga się po bandzie i zamiast poprawy nabluzga w limitach nie powodujących usunięcia? Właśnie dlatego przyszedł mi do głowy pomysł z limitem takich blokad i usunięciem po uzyskaniu tegoż limitu. A ujawnienie tego na profilu ma nie tylko za zadanie pokazanie kto jest pieniaczem, ale też z definicji zablokuje tworzenie spiskowej teorii dziejów i tworzenie pseudomęcznników - jakimi niektórzy usiłują się kreować.
Ostatnio zmieniony przez JacekB 05-01-2014, 12:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gienas 


Stopień: deep
Kraj:
Poland

Dołączył: 03 Gru 2013
Posty: 260
Skąd: tamtejszy
Wysłany: 05-01-2014, 12:52   

JacekB napisał/a:
Może taka regulacja pozwoliłaby na obiektywną ocene takiego awanturniczego osobnika a po np. 3, 4... 10 seriach takich ostrzeżeń - na trwałe usunięcie go z forum.

Załóz własne forum i tam określaj swoje zasady. Admin wsio ma na tacy.
Sam masz JacekB kilka kont na tym forum więc po co pytanie?
 
 
ptja
[Usunięty]

Wysłany: 05-01-2014, 12:52   

Zarzut brzmiał między innymi: "kierowanie do innych for zamiast cytowania."
Przyznam się, że przeoczyłem, gdzie jest to zakazane pod rygorem bana (choć przyznaję, że zgadzam się, że cytowanie jest wskazane).

A co do "punktacji": pojawia się chyba wtedy konieczność "przepisania historii" po założeniu nowego konta przez użytkownika?
 
 
JacekB
[Usunięty]

Wysłany: 05-01-2014, 12:55   

ptja napisał/a:
A co do "punktacji": pojawia się chyba wtedy konieczność "przepisania historii" po założeniu nowego konta przez użytkownika?

To zależy. Uważam, ze np. w moim przypadku, gdzie tylko zmieniłem nick, jest to oczywista oczywistość. Natomiast w specyficznym przypadku, kiedy osoba raz usunięta ma winy wybaczone i jest przyjęta ponownie - wybaczenie powinno być pełne, więc i przepisywać "win" nie ma sensu.
gienas napisał/a:
Załóz własne forum i tam określaj swoje zasady. Admin wsio ma na tacy.

Mam, określam i działa to świetnie. Właśnie dzięki nie tolerowaniu kłótników. I nie jest dla mnie ważne, czy kłótnik jest autorem książek, czy inną "osobistością", tylko jego stosunek do współ-forumowiczów.
Jako admin też mam wszystko na tacy, ale uwagi użytkowników są dla mnie bardzo istotne.
Ostatnio zmieniony przez JacekB 05-01-2014, 13:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mirek crow 

Stopień: Tec 50,Pomocnik Inst
Kraj:
Poland

Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 189
Skąd: kraków
Wysłany: 05-01-2014, 12:59   

A po 10 ost. osoba dostanie "Darmowy kurs np. Nitroxu na koparkach " :rozpacz:
 
 
waterman 



Stopień: D-Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 2349
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-01-2014, 13:03   

Najpierw byłeś wirtualem , teraz jesteś Jacek? Jakie konta jeszcze posiadasz na FN
Może porządki na forum zaczniesz od siebie?
Zadbaj o swoje forum, tak zapowiadales jego powstanie a teraz co? Tam rób porządki
 
 
 
JacekB
[Usunięty]

Wysłany: 05-01-2014, 13:12   

waterman napisał/a:
Najpierw byłeś wirtualem , teraz jesteś Jacek? Jakie konta jeszcze posiadasz na FN
Może porządki na forum zaczniesz od siebie?
Zadbaj o swoje forum, tak zapowiadales jego powstanie a teraz co? Tam rób porządki

Może zamiast personalnego ataku wypowiesz się w temacie? Proponuję zasadę która MOIM zdaniem sprawi, że forum to z powrotem stanie się przyjaznym miejscem rozmów a nie poligonem wiecznych przepychanek z tymi samymi kłótnikami.
Waterman, przecież na innym forum umiesz wypowiadać się merytorycznie, dlaczego psujesz TO miejsce?
 
 
waterman 



Stopień: D-Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 2349
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-01-2014, 13:18   

Napisałem, zacznij od siebie i pokory wiecej a mniej narcyzmu kolego
90% twoich postów kończy sie awanturami, wiec pisze raz jeszcze zacznij porządki od siebie, a najlepiej obraź sie i idź na swoje podwórko
 
 
 
JacekB
[Usunięty]

Wysłany: 05-01-2014, 13:28   

waterman napisał/a:
Napisałem, zacznij od siebie i pokory wiecej a mniej narcyzmu kolego
90% twoich postów kończy sie awanturami, wiec pisze raz jeszcze zacznij porządki od siebie, a najlepiej obraź sie i idź na swoje podwórko

Dalej nie wypowiadasz się w temacie. Każdy użytkownik ma swój niepowtarzalny charakter, inną wiedzę, doświadczenia - i to jest zaletą forów. Ale jesteśmy tylko ludźmi i może sie zdarzyć, ze go poniesie, klapnie coś za ostro, czasem tego żałując. I po to tez są ostrzeżenia - by takie agresywne zakusy temperować. Ostrzeżenia wygasają - i to tez jest pozytywne, bo do pełnego 30-dniowego bana sporo, bo aż 3 trzeba uzbierać.
Jednak w stosunku do niektórych widzę, ze takie regulacje są nie skuteczne. Stąd pomysł, by 30 dniowe zawieszenia były jednak nie usówalne a suma kilku takich zawieszeń skutkowała usunięciem z forum.
I nie zamykaj mi ust watermanie, bo jestem tu u siebie tak samo jak Ty.
 
 
waterman 



Stopień: D-Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 2349
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-01-2014, 13:46   

JacekB napisał/a:
Dalej nie wypowiadasz się w temacie.
Odpowiadam wiec. W pierwszym poscie piszesz:
JacekB napisał/a:
Bardzo proszę o NIE odnoszenie się do konkretnych osób/ksywek itp. Interesuje mnie wyłącznie zdanie "na temat" a nie "o kimś".

a sam co robisz? przecież wiadomo o kogo chodzi?... dalej bylo stwierdzenie
gienas napisał/a:
Sam masz JacekB kilka kont na tym forum więc po co pytanie?

i twoja odpowiedz:..... brak odpowiedzi
Oj Jacku, Jacku poczytaj wlasne posty, wlasna historie na tym forum ile to razy obrażałeś innych tu obecnych lub juz nie. Ile razy zaczynales awantury, tylko jestes na tyle inteligentny że szybko zmienales zdanie lub na jakis czs milkłes... lub sie na wszystkich obrażaleś.
Uważam też za zaczęcie takiego tematu jak ten, przez akurat taką postać jak Ty to też jest proba wszczecia awantury i powinna być naznaczona upomnieniem. I to byłby koniec dla mnie tego tematu
 
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 05-01-2014, 14:21   Re: Ostrzeżenia dla użytkowników

JacekB napisał/a:
Mam pytanie natury organizacyjnej. Co myślicie o umieszczenie w profilu użytkowników historii ostrzeżeń?

Czy taka funkcjonalność jest obsługiwana przez skrypt forum w jego obecnej wersji?

JacekB napisał/a:
Może taka regulacja pozwoliłaby na obiektywną ocene takiego awanturniczego osobnika

Obawiam się, że taka regulacja nie spełni pokładanych w niej oczekiwań. Spójrz na to w ten sposób:

1. "Awanturniczy osobnicy" są doskonale znani większości osób podejmujących z nimi dyskusję. Tak dobra znajomość nie powstrzymuje przed podejmowaniem dalszych dyskusji, więc jak miałoby się to sprawdzić w stosunku do osób, dla których jedyną informacją o kimś jest taka historia ostrzeżeń - skoro znacznie szersze doświadczenia przed dyskusją nie chronią?

2. "Awanturniczy osobnicy" nie są tak oceniani przez wszystkich. Z całą pewnością będą zdarzały się osoby, które mimo to będą wchodzić w interakcję z takimi osobami, z co najmniej kilku powodów:

- dany rodzaj zachowania ich nie razi, są do niego nastawieni neutralnie (lub co najmniej pozbawieni alergii)
- sami zachowują się w sposób chroniący ich przed dostaniem po łbie od "awanturniczego osobnika"
- są przyjaciółmi/znajomymi "awanturniczych osobników"
- są wrogami wrogów "awanturniczych osobników"
- po prostu się nudzą i lubią, jak coś się dzieje

Z powyższego powodu
JacekB napisał/a:
obiektywna ocena takiego awanturniczego osobnika

nie jest moim zdaniem możliwa - zwłaszcza, że ostrzeżenia są udzielane przez moderatorów, którzy również mają swoje sympatie, antypatie i preferencje.


W moim odczuciu problemem nie są "awanturniczy osobnicy" sami w sobie, tylko porywanie przez różne osoby wątków, które nagle zaczynają być kompletnie o czymś innym. "Thread hijacking" to zjawisko stare jak internetowe listy dyskusyjne - nie ma na to innego sposobu, jak umieszczenie w regulaminie punktu umożliwiającego dawanie ostrzeżeń i banów osobom, które wbrew intencji założyciela wątku i większości dyskutantów uparcie nalegają na to, aby dyskusja toczyła się na zupełnie inny temat. Niestety swoboda i wolność szlachecka panująca na FN uniemożliwia zastosowanie tu jakichkolwiek rozwiązań - gdyby chcieć je wdrożyć, na forum zostaliby jedynie pytający nowicjusze oraz czytacze, którzy nie dyskutują ;)


JacekB napisał/a:
a po np. 3, 4... 10 seriach takich ostrzeżeń - na trwałe usunięcie go z forum.

Dla mnie to trochę tak, jakby za jazdę po pijanemu podwyższyć maksymalny wymiar kary z 15 na 20 lat - rezulat będzie żaden, bo obecny system gdyby działał byłby w tej materii całkowicie wystarczający. Niestety nie działa - jest subiektywizm, są multikonta i są reinkarnacje.


JacekB napisał/a:
Ostrzeżenia wygasają - i to tez jest pozytywne, bo do pełnego 30-dniowego bana sporo, bo aż 3 trzeba uzbierać.
Jednak w stosunku do niektórych widzę, ze takie regulacje są nie skuteczne.

Jest taki rysunek pokazujący obrady ONZ. Z podpisem "To jest dwa tysiące czterysta dwudzieste siódme poważne ostrzeżenie pod adresem Chin!" ;)


Podsumowując - ja bym w ogóle nikomu nie dawał żadnych ostrzeżeń, nie formułował żadnych kryteriów, zasad, informacji, odwołań, głosowań itp. Jeżeli coś się właścicielowi forum nie podoba - jedna rozmowa z osobnikiem - bo i tak obie strony wiedzą doskonale, o co chodzi. Jak nie pomaga, do widzenia. Jest oczywiście teoretycznie na forach demokracja, ale doświadczenie pokazuje, że jej mniejszy zakres robi ogółowi forum lepiej, niż większy. Popatrz zresztą na inne fora - Wojtek rozpędził kilka awantur i jest spokój. Bogen spacyfikował kilka awantur (a jak nie on, to kilku dobrze znających się starych użytkowników) i jest spokój. Włodek rozgonił jedną potencjalną awanturę - i jest spokój. U Ciebie jakby się zaczęła awantura, też byś coś z tym szybko zrobił i byłby spokój. Wszystko działa dobrze, tylko musi być jakaś odrobina dyrektywności i osoba, która czuje się osobiście odpowiedzialna za to, żeby to działało. Nie działa, jak jest bezkrólewie - i nie poprawi tego żadna dodatkowa, publicznie dostępna informacja na temat użytkowników.
 
 
JacekB
[Usunięty]

Wysłany: 05-01-2014, 14:33   

waterman napisał/a:
i twoja odpowiedz:..... brak odpowiedzi

Jeżeli uważasz, że wniesie to coś do tematu... Ja tak nie uważam. Konta mam 2, z czego poprzednie zostawiłem do dyspozycji Darkowi czy zechce je skasować, czy nie. Konto AkademiaNurkowania nie jest moim kontem, choć z niego pisuję - w każdej chwili Piotr może uznać, że nie będę z niego pisał. Jest to Jego wyłączna decyzja, choć nic mi nie wiadomo byśmy mieli nie działać razem :)
Waterman, sam nie raz pisałeś, że masz dyskomfort kiedy piszę z konta Akademii. Teraz masz podobny? Dlaczego mam wrażenie, że chyba nieco się czepiasz? :D
waterman napisał/a:
co robisz? przecież wiadomo o kogo chodzi?...

Twoje domysły nie wnoszą nic do tematu. Ale nawet gdyby spersonalizować, to ta osoba według moich wyliczeń ma już trzeciego lub czwartego bana w tym na ostatni "zapracowała" w kilka godzin. Ja rozumiem, żeby dawać szansę osobie która wejdzie do lokalu, napluje użytkownikom w twarz i ucieknie. Ale ileż razy można? Szczególnie kiedy robi to w prawie każdym lokalu do jakiego wejdzie a w naszym zdarzyło się to nie pierwszy raz i to po powrocie po kilkuletnim zakazie pisania!
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 05-01-2014, 14:36   

JacekB napisał/a:
Ale nawet gdyby spersonalizować, to ta osoba według moich wyliczeń ma już trzeciego lub czwartego bana w tym na ostatni "zapracowała" w kilka godzin


W.g. mojej slabej pamieci wicej. Problemem jest skrypt forum, ktory niestety usuwa ostrzezenia po jakims czasie. Jakims tam rozwiazaniem bylo by ustawienie tego czasu na "nieskonczonosc", zwiekszenie ilosci ostrzezen do n.p. 5 i ostateczne blokowanie troli.
 
 
JacekB
[Usunięty]

Wysłany: 05-01-2014, 14:38   

Yavox napisał/a:
jest subiektywizm, są multikonta i są reinkarnacje

Nie. Przerabialiśmy to już ze zbanowaną osobą i ban był skuteczny, mimo zakładania przez nią różnych kont. Jak się chce, da się upilnować.
Yavox napisał/a:
U Ciebie jakby się zaczęła awantura, też byś coś z tym szybko zrobił i byłby spokój

Ależ była nie jedna próba :)
Ostatnio zmieniony przez JacekB 05-01-2014, 14:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 05-01-2014, 15:12   

JacekB napisał/a:
Yavox napisał/a:
U Ciebie jakby się zaczęła awantura, też byś coś z tym szybko zrobił i byłby spokój

Ależ była nie jedna próba :)


No widzisz. A ja jako okazyjny użytkownik nawet tego nie zauważyłem. To tylko dowodzi, że jak się chce, to można. Niestety na forum z tysiącami użytkowników o rozbieżnych poglądach, interesach oraz zastanych animozjach jest nieporównywalnie trudniej niż w miejscu bardziej kameralnym, gdzie większość osób jest z tego samego, znającego się nawzajem towarzystwa :(
 
 
JacekB
[Usunięty]

Wysłany: 05-01-2014, 15:17   

Yavox napisał/a:
na forum z tysiącami użytkowników o rozbieżnych poglądach, interesach oraz zastanych animozjach jest nieporównywalnie trudniej niż w miejscu bardziej kameralnym, gdzie większość osób jest z tego samego, znającego się nawzajem towarzystwa :(

Interes mamy jeden: nurkować, robić to jak najfajniej, jak najbezpieczniej, jak najefektywniej wydać swoje złotówki, jak najmilej spędzić czas. I w wodzie i na forum.
 
 
Aleksander 



Stopień: **
Kraj:
Poland

Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 810
Skąd: Łódź
Wysłany: 07-01-2014, 21:27   

JacekB napisał/a:
Ale nawet gdyby spersonalizować, to ta osoba według moich wyliczeń ma już trzeciego lub czwartego bana w tym na ostatni "zapracowała" w kilka godzin

Zapracowałeś na bana - always and for ever - tylko interes właścieciela forum cię przed tym chroni. Nie będzie jednak trwało to wiecznie i nie zawsze na tym forum
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed