Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurs wrakowy
Autor Wiadomość
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 14-05-2015, 12:04   

krzysiek_x napisał/a:

Scaner, ton i charakter Twoich wypowiedzi tu na forum świadczy o tym, że nie warto z Tobą polemizować. Dla mnie nie jesteś partnerem do rozmowy.

Ty nie masz polemizować na tematy o których nie masz pojęcia i z góry uważasz że jak gołąb masz prawo srać na wszystkich- Ty masz słuchać jak świnia grzmotu jasne?
 
 
krzysiek_x
[Usunięty]

Wysłany: 14-05-2015, 12:06   

Scaner, powtórzę, nie jesteś dla mnie partnerem do rozmowy.

[ Dodano: 14-05-2015, 12:06 ]
udanego życia
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 14-05-2015, 12:14   

krzysiek_x napisał/a:
Scaner, powtórzę, nie jesteś dla mnie partnerem do rozmowy.

[ Dodano: 14-05-2015, 12:06 ]
udanego życia

Czegoś nie zrozumiałeś? ty nie masz próbować rozmawiać o czymś o czym nie masz pojęcia tym bardziej że twoim celem jest sranie na innych tylko dlatego że są instruktorami.
Żebyto zrozumieć zacznij od terapii maścią
Ostatnio zmieniony przez Scaner 14-05-2015, 12:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14-05-2015, 13:38   

czy na jakieś wyjazdy wrakowe plastik z kursu wrakowego jest potrzebny?

Wychodzę z założenia, że lepiej zrobić kolejny kurs czy warsztaty niż płacić 150-200 zł za kawałek plastiku do pokazania innym, nie jestem kolekcjonerem.
 
 
kraken 


Stopień: Course Director PADI
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 1304
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-05-2015, 14:58   

Tak, my robiąc wyjazdy bardzo często wymagamy określonych uprawnień w tym na przykład kursu wrakowego jak jadę szczególnie na trochę trudniejsze lub bardziej odległe wraki.
Oczywiście jak ktoś mnie przekona, że umie (w znaczeniu że ponurkujemy razem i się przekonam) to ja z plastiku mogę zrezygnować ale potem jeszcze jest lokalna baza, itp. Nie zagwarantuje nikomu, że pojedzie i nie będzie problemu.

Kwestia certyfikatów na nurkowania typu wraki czy głębokie jest taka, że dla baz to jest NAJLEPSZE potwierdzenie umiejętności poza wspólnym nurkowaniem a to nie zawsze jest możliwe. Do tego certyfikat rozwiązuje częściowo problem odpowiedzialności za działania osoby z danym certyfikatem czyli w domyśle z umiejętnościami potwierdzonymi przez określonego instruktora.

Wiecznychłopcze :-) przepraszam jakoś tak wyszło; ty nie chcesz wydać 200 zł a ktoś potem będzie musiał dwa razy więcej tłumaczyć się jak coś zrobisz źle lub głupio. Nie oczekuj, że taki prowadzący bazę człowiek będzie szczęśliwy, nawet jeżeli tego nie okaże, z twojego podejścia. Bo tak naprawdę mówisz mu, zaoszczędzę 200 zł TWOIM kosztem. Oczywiście klient jest klient ale przyrzekam ci, że opłaca się być dobrym klientem.

Jeżdżę sporo po różnych miejscach nurkowych i wiem, że aby być dobrze przyjmowany to trzeba:
Umieć
Mieć doświadczenie
Mieć sprzęt
Mieć papiery
Współpracować z bazą i stosować się do jej procedur albo bardzo wyraźnie określić i uzasadnić dlaczego chcemy inaczej
Być miłym

Dlatego staram się to tłumaczyć nurkom i jak jedziemy gdzieś wspólnie to również starać się aby wszyscy uczestnicy spełniali powyższą listę. Zwraca się to moim zdaniem we współpracy z bazami, ale tego oczywiście najczęściej, nikt wprost nurkom nie powie, bo po co ;-)

W sumie możesz nie mieć plastiku....
MSC
 
 
Mucha 


Kraj:
Netherlands

Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 351
Skąd: GA
Wysłany: 14-05-2015, 15:18   

krzysiek_x napisał/a:

Ostatnio doszły mnie słuchy, że pewien instruktor pierwsze nurkowania jaskiniowe wykonuje w jeziorze...


Tez swoje jaskiniowe, zaczynalem w jeziorze.
Chyba rozsadne jest obserwowanie kursanta jak sobie radzi, poreczowanie, slepa maska itp w "normalnych warunkach"" ?
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14-05-2015, 15:20   

@kraken właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem, rozumiem również twoje podejście jako organizatora.

wyrabianie plastików ograniczam do takich, bez których, ktoś może mi odmówić jakiegoś nurkowania - stąd właśnie moje pytanie, resztę realizuje w postaci "warsztatów" czy zajęć indywidualnych w interesującym mnie temacie bez wyrabiania plastików.
Ostatnio zmieniony przez wiecznychlopiec 14-05-2015, 15:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kraken 


Stopień: Course Director PADI
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 1304
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-05-2015, 16:11   

To tak patrząc to poza kursami typu OWD, AOWD, Rescue
Potrzebne są po pierwsze nitroks - raczej nie pozwolą nurkować jak ktoś nie ma
Przydaje się wrakowe, głębokie i sidemount

Są specjalizacje które musisz mieć jak chcesz pożyczyć sprzęt ale jak masz swój to raczej nikt nie zapyta:
Suche skafandry, skutery

Są takie kursy które są po to aby się nauczyć ale plastików nikt nie sprawdza:
doskonała pływalność, nawigacja, nocne
Nie zmienia to faktu że jeżeli ktoś robi u mnie kurs na przykład nawigacji to musi zapłacić za certyfikat a jak nie chce to robi warsztaty, ale to są warsztaty :-) - zresztą slangowo tym różnią się warsztaty od kursu - brakiem certyfikacji

MSC
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed