Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
AOWD
Autor Wiadomość
zielony_nur 

Stopień: pa_DiR_esq :-)
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 89
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-08-2015, 10:53   

Wiecznychlopiec - na moje, to dałeś się zaprosić do gry w szachy z gołębiem, ponoć to zawsze kończy się tak samo :-) . Niemniej jednak - trzymam kciuki :beer3:
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 28-08-2015, 11:06   

@zielony_nur

pewnie masz rację, po prostu uważam, że powtarzane jak mantra zdanie: "federacja nieważna, ważny instruktor" jest prawdziwe, przynajmniej na poziomach rekreacyjnych.
 
 
Sebiriusz 



Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 684
Skąd: Płock
Wysłany: 28-08-2015, 11:26   Re: Szukaj dobrych instruktorów i nie kieruj się federacją

wiecznychlopiec napisał/a:
Jan Dudzinski napisał/a:

zawiera 5 nurkowań po jednym z specjalizacji" Trwa dwa dni. To wszystko.


może gdybyś swoich kursantów uczył umiejętności dostosowanych do ich potrzeb i możliwości, a nie tylko minimum programowego swojej federacji, kursy by wyglądały trochę inaczej? z korzyścią dla przyszłych nurków.


To i ja ...czarny komandos z cmasu się dołączę :ping:
Jak ostatnio robiliśmy wynurzanie z 20 do 5 metrów przy OOG w ramach ćwiczenia zawartego w planie szkolenia P2 usłyszałem od instruktora:
"przerobimy ćwiczenie tak jak wymaga tego cmas jednak skoro pływacie w konfiguracji Hogarthian to później zrobimy to wykorzystując zalety waszego sprzętu"
Przez cale P2 instruktorzy(5) wymieniali się kursantami, aby nie zamykać się na jeden sposób szkolenia/umiejętności instruktora. Wszystkie nurki kończyliśmy praktycznie na pustych butlach, aby wykorzystać maksymalnie nurka.

Jak to się ma do minimum programowego?
:humor:
 
 
 
md1974 


Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 812
Skąd: Lublin
Wysłany: 28-08-2015, 12:27   

wiecznychlopiec napisał/a:
powtarzane jak mantra zdanie: "federacja nieważna, ważny instruktor" jest prawdziwe, przynajmniej na poziomach rekreacyjnych.

Myślę, że jeszcze bardziej na poziomach wyższych. Tam instruktor ma cię nauczyć jak sobie nie zrobić krzywdy bez względu na zapisy w standardach federacji.
Tak samo uważam, że standardy określają MINIMUM umiejętności jakie powinien posiadać nurek po kursie.

Pozdrawiam,
Mariusz
 
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 28-08-2015, 12:46   IQ

[quote="md1974"]
wiecznychlopiec napisał/a:

Tak samo uważam, że standardy określają MINIMUM umiejętności jakie powinien posiadać nurek po kursie.

Pozdrawiam,
Mariusz


A może zamiast pisać coś o czym NIE MASZ BLADEGO POJĘCIA z powodu swojego nieuctwa - tak jak "wieczny" może byś PRZECZYTAŁ standardy jakiejś organizacji?

Na poczatek standardy SSI. Dostępne również dla osób które maja "wzorowy" z języka na świadectwie ze szkoły ale ....
W każdym razie www.divessi.com - Dział Download i wybierasz Standardy - oczywiście w języku polskim..
No i czytasz..
A potem piszesz tutaj jak to naprawdę jest... Kolegom z mniejszym IQ..
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 28-08-2015, 13:19   

w swoim zacietrzewieniu Janie "MOST ELITE DIVER IN THE WORD" Dudzinski źle użyłeś przycisku cytatu

nie mam również na imię Marcin

mam natomiast pojęcie jak wyglądał mój kurs, a dzięki twoim wypowiedziom wiem również jak wygląda twój i że poza minimum nie obejmuje niczego więcej. Wiem również jaki masz stosunek do swoich klientów. Taki sam jak do adwersarzy w każdej dyskusji prowadzonej na forum.

jakoś nie widzę również tłumu chętnych nurków AOWD, których sam wyszkoliłeś na swoje podobieństwo według najbardziej zaj... standardów i w najbardziej zaj... federacji, do prostego nurkowania w polskiej kałuży.

a tak marketingowo - do osób decyzyjnych w SSI: zróbcie coś z tym człowiekiem bo swoim zachowaniem i wypowiedziami szkodzi wizerunkowo i ośmiesza niczym Macierewicz :D

jak ulał pasuje dowcip o nie kłóceniu się z kimś, kto sprowadzi cie do swojego poziomu i wygra doświadczeniem, epitety pominąłem celowo.

dla mnie EOT
Ostatnio zmieniony przez wiecznychlopiec 28-08-2015, 13:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 28-08-2015, 16:11   

Jan Dudzinski napisał/a:
Czytałeś opis kursu OWD SSI? 4 dni 12 nurkowań w morzu na rafach... Po 50 lub wiecej minut pod wodą...

Aż spojrzałem tak jak napisałeś:
Jan Dudzinski napisał/a:
W każdym razie www.divessi.com - Dział Download i wybierasz Standardy - oczywiście w języku polskim..

W środku rozdział:
OPEN WATER
9. Wymagania szkoleniowe:
Podczas szkolenia Open
Water Diver wymagane jest wykonanie przynajmniej
4 nurkowań ze sprzętem w wodach otwartych oraz
umiejętność nurkowania z ABC. W ciągu jednego
dnia mogą odbyć się nie więcej niż 3 nurkowania
szkoleniowe. Łączny czas 4 nurkowań szkoleniowych
w wodach otwartych, przed uzyskaniem licencji, musi
wynosić minimum 80 minut.

Wyglada jakby nie 12 a 4 i nie po 50 a po 20 chyba ze coś źle czytam.
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 28-08-2015, 16:37   

mi_g napisał/a:


Wyglada jakby nie 12 a 4 i nie po 50 a po 20 chyba ze coś źle czytam.


Musiałeś coś źle przeczytać bo wydanie komuś certyfikatu i wmówienie mu że może samodzielnie nurkować po 80 minutowym instruktarzu byłoby próbą zabójstwa i tym powinna zająć się prokuratura.
No chyba że to z rozdziału o standardach egipskich a tam wiadomo "nie gadamy-nurkujemy" :aaa:

Ostatnio zmieniony przez Scaner 28-08-2015, 16:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 28-08-2015, 22:00   IQ

mi_g napisał/a:
Jan Dudzinski napisał/a:
Czytałeś opis kursu OWD SSI? 4 dni 12 nurkowań w morzu na rafach... Po 50 lub wiecej minut pod wodą...

Aż spojrzałem tak jak napisałeś:
Jan Dudzinski napisał/a:
W każdym razie www.divessi.com - Dział Download i wybierasz Standardy - oczywiście w języku polskim..

W środku rozdział:
OPEN WATER
9. Wymagania szkoleniowe:
Podczas szkolenia Open
Water Diver wymagane jest wykonanie przynajmniej
4 nurkowań ze sprzętem w wodach otwartych oraz
umiejętność nurkowania z ABC. W ciągu jednego
dnia mogą odbyć się nie więcej niż 3 nurkowania
szkoleniowe. Łączny czas 4 nurkowań szkoleniowych
w wodach otwartych, przed uzyskaniem licencji, musi
wynosić minimum 80 minut.

Wyglada jakby nie 12 a 4 i nie po 50 a po 20 chyba ze coś źle czytam.



Nie przeczytałeś kilku zdań więcej dotyczących wymagań kursu.
Rozbolała głowa? To typowe dla osób (90% Polaków??) nie czytających jakichkolwiek książek - chyba, ze muszą..

A. wystarczy doczytać standardy SSi.
B. wystarczy zrozumeć co JA napisałem na temat kursów OWD SSI które JA prowadzę.
C. wystarczy zobaczyć jakie głupoty wypisuje "wieczny" i jak głupi jest jego sposób myślenia.
D. wystarczy wejść na moją stronę www i przeczytać opis czterodniowego kursu OWD które proponuję.
E. wystarczy przeczytać opinie z kursów/nurkowań prowadzonych przeze mnie.

Zacznijcie czytać książki..
Ile w roku ich czytacie?
Były robione badania - wyszło, że Polacy nie czytają książęk WCALE... (95% ???)
Wyszukiwarkę Google mam nazieję potraficie obsługiwać..
Ale po co?
Wystrczy jeśli pomyslisz ile ksiażek przeczytałeś np. w tym roku Ty, czy zona..Twoje dzieci..
I WSZYSTKO JASNE...
 
 
Sebiriusz 



Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 684
Skąd: Płock
Wysłany: 28-08-2015, 22:59   Re: IQ

Jan Dudzinski napisał/a:
Nie przeczytałeś kilku zdań więcej dotyczących wymagań kursu.
Rozbolała głowa? To typowe dla osób (90% Polaków??) nie czytających jakichkolwiek książek - chyba, ze muszą..
(...)
Zacznijcie czytać książki..
Ile w roku ich czytacie?
Były robione badania - wyszło, że Polacy nie czytają książęk WCALE... (95% ???)
Wyszukiwarkę Google mam nazieję potraficie obsługiwać..
Ale po co?
Wystrczy jeśli pomyslisz ile ksiażek przeczytałeś np. w tym roku Ty, czy zona..Twoje dzieci..
I WSZYSTKO JASNE...


Kogo chcesz ośmieszyć?
Jakie masz obywatelstwo?
Jesteś statystycznym Polakiem?
To co napisałeś, cały kontekst jest bardzo słaby.
:pa:
Propo statystyki:
"Idę z psem na spacer. Statystycznie mamy po trzy nogi"
:humor:
 
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 29-08-2015, 15:05   Re: IQ

Sebiriusz napisał/a:
Jan Dudzinski napisał/a:
Nie przeczytałeś kilku zdań więcej dotyczących wymagań kursu.
Rozbolała głowa? To typowe dla osób (90% Polaków??) nie czytających jakichkolwiek książek - chyba, ze muszą..
(...)
Zacznijcie czytać książki..
Ile w roku ich czytacie?
Były robione badania - wyszło, że Polacy nie czytają książęk WCALE... (95% ???)
Wyszukiwarkę Google mam nazieję potraficie obsługiwać..
Ale po co?
Wystrczy jeśli pomyslisz ile ksiażek przeczytałeś np. w tym roku Ty, czy zona..Twoje dzieci..
I WSZYSTKO JASNE...


Kogo chcesz ośmieszyć?
Jakie masz obywatelstwo?
Jesteś statystycznym Polakiem?
To co napisałeś, cały kontekst jest bardzo słaby.
:pa:
Propo statystyki:
"Idę z psem na spacer. Statystycznie mamy po trzy nogi"
:humor:


Witaj,

ja jestem wychowany w SZACUNKU do WIEDZY. Tak jak i CAŁA moja najbliższa rodzina.
Nie ma nikogo w niej ze stopniem niższym niż doktor habilitowany. Jest profesor zwyczajny.

To, że staram się BARDZO aby moją wiedzę przekazać innym widać np. na omawanym tu MOIM kursie OWD SSI. Można go "opędzić" 4 nurkowaniami z wiadomym czasem... U mnie to GWARANTOWANE 12... Czas zależy od kondycji studentów. Ale generalnie zamyka się w 50 minutach (czas pojedynczego nurkowania). Nawet przy jednej osobie na kursie. I MÓJ kurs jest TAŃSZY niż konkurencji z PADI z 4 nurkowaniami (Nautica, DivePro).
Niektóre kursy są całkowicie za darmo - płatna tylko licencja SSI.

Znajomi którzy odwiedzali mnie w domu w Polsce : wielkie oczy "łół tyle książek w domu u nikogo nie widziałem?.. A ja też WIELKIE OCZY: 'przecież to NORMALNE, o co chodzi?
I jeszcze jedno: one są CZYTANE ... Hi, hi..

Wracając do tematu - statystyka. Na każdych studiach jest taki przedmiot.
Ja miałem dodatkowy trening bo mama - naukowiec zajmujący sie statystyką matematyczną.

A jak "wesoła" może być "statystyka w "psim" wydaniu sam widzisz.

Trochę wiięcej "psiej statystyki"..

Wychodzisz na dwór ze swoją suczką, która ma cieczkę.
"Statystycznie" jakie masz preferencje seksualne?

To TYLKO dla śmiechu.. NIE ZAMIERZAM Cię obrazić.

Czsami niekoniecznie wychodzi to co "poeta miał na mysli" bo na codzień (rozmowy) - posługuję się minimum czterema jezykami. I czasami się miesza... Aby opanować język TRZEBA myśleć w tym języku... A potem czsasami trudno się nagle przestawić..

W poradniku ( BARDZO STARYM) jest napisane: "kto się nie uczy CIĘŻKO GRZESZY" jest też o pieniądzach i innych sprawach.

I PEWNI ludzie biorą to sobie BARDZO do serca... Jak na tym wychodzą mamy DOWODY ciągle...
Niekórzy poświęcają CAŁE życie na studiowanie go..

A więc weź się z rodziną do czytania... Na początek...
Ostatnio zmieniony przez Jan Dudzinski 29-08-2015, 15:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 29-08-2015, 16:17   

Jan Dudzinski napisał/a:
A. wystarczy doczytać standardy SSi.

Wcześniejszy cytat pochodzi ze standardów SSI "2014 Standardy Szkoleniowe i Przedstawicielskie" strona REC-9 rozdział "OPEN WATER". Skąd go pobrać sam podałeś. Jest po polsku, wiec pole interpretacji raczej małe.
Jan Dudzinski napisał/a:
Ale PORÓWNAJ sobie co jest wymagane na SSI AOWD i np. PADI AOWD.
Oba te kursy DRASTYCZNIE się różnią..

No wiec jak widzisz przeczytałem i nie widzę tych DRASTYCZNYCH różnic. Ba powiedział bym ze minima programowe w SSI są jeszcze niższe.

A co do:
Jan Dudzinski napisał/a:
B. wystarczy zrozumeć co JA napisałem na temat kursów OWD SSI które JA prowadzę.


To wszystko sie zaczeło od:
Jan Dudzinski napisał/a:
Piotr Stańczuk napisał/a:

szukaj dobrych instruktorów i nie kieruj się federacją

Ładnie to brzmi...

Więc co w końcu wszystko zależny od instruktora czy nie? Bo wygląda jednak że TY prowadzisz kursy inaczej niż minima opisane w standardach, czyli ze stwierdzenie Piotr Stańczuk było OK.


PS. Czytając opis "ADVANCED OPEN WATER DIVER" (standardy strona REC-24) nie me w ogóle nic wspomniane o nurkowaniach... A kiedyś uważałem że opisy kursów KDP CMAS są enigmatyczne - zmieniam zdanie. :hihi-:
Ostatnio zmieniony przez mi_g 29-08-2015, 16:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 29-08-2015, 16:46   

mi_g napisał/a:
Jan Dudzinski napisał/a:
A. wystarczy doczytać standardy SSi.


A co do:
Jan Dudzinski napisał/a:
B. wystarczy zrozumeć co JA napisałem na temat kursów OWD SSI które JA prowadzę.



PS. Czytając opis "ADVANCED OPEN WATER DIVER" (standardy strona REC-24) nie me w ogóle nic wspomniane o nurkowaniach... A kiedyś uważałem że opisy kursów KDP CMAS są enigmatyczne - zmieniam zdanie. :hihi-:


Ciekawe, kto z Was będzie w stanie przeczytać i ZROZUMIEĆ ten kawalątek standardów SSI.
No i wytłumaczyć to koledze... Ze stopniem CAVE i TRIMIX...
 
 
filipesku 



Stopień: szuwarek
Kraj:
Poland

Wiek: 34
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 473
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29-08-2015, 16:56   

Może przerzucić to do działu reklama :D Bo kolega tylko pisze jak sam super szkoli :)

//
Albo dobra poczekajmy na powitanie słońca :)
 
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 29-08-2015, 17:04   

Jan Dudzinski napisał/a:

Ciekawe, kto z Was będzie w stanie przeczytać i ZROZUMIEĆ ten kawalątek standardów SSI

Czy ktoś ten fragment umie przeczytać inaczej. Zaczynam wątpić w swoją znajomość polskiego...
 
 
Sebiriusz 



Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 684
Skąd: Płock
Wysłany: 30-08-2015, 03:32   Re: IQ

Jan Dudzinski napisał/a:

A więc weź się z rodziną do czytania... Na początek...


Mam nadzieję że nie sądzisz że tylko Ty masz książki i z nich korzystasz.
:pa:
 
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 30-08-2015, 12:23   Re: IQ

Sebiriusz napisał/a:
Jan Dudzinski napisał/a:

A więc weź się z rodziną do czytania... Na początek...


Mam nadzieję że nie sądzisz że tylko Ty masz książki i z nich korzystasz.
:pa:


Ależ oczywiście, że nie. Smucą mnie natomiast statystyki czytelnictwa w Polsce..
Jak jestem w Polsce (BARDZO mało) oczywiście wypożyczam również książkiw bibliotekach.
Tylko, że spotykam tam ciagle TE SAME osoby... W większosci starsze. Bibliotekarki mimo, że przerwy sa latami (pobyt za granicą) rozpoznają mnie od razu.
Gdyby dużo osób czytało, jak sądzisz czy byłaby taka sytuacja?

Za granicą, w podróży znakomicie sprawdza sie w moim wypadku e-book reader.. Można mieć tysiące książek w kieszeni...

Pytałem jak jest z czytelnictwem? Odpowiedź - TRAGEDIA. Z roku na rok gorzej. Starsze osoby ... odchodzą.... Dzieci NIE CZYTAJĄ WCALE... Przychodzą tu jednak .. Pograć na Playstation..


Pomóż koledze zrozumeć kilkanascie zdań Standardów SSI w prostym języku polskim (zakres słownictwa 6 letniego dziecka).

Na pewno Ci podziękuje.

Zrozumienie..

W jednym z ostatnich tekstów zrobiłem to co Ephraim Kischon w swojej książce "W tył zwrot pani Lot".
I jest śmiesznie..
Jedni w ogóle nie wiedzą o co chodzi. A Ci co wiedzą siedzą BARDZO CICHO i udają, że też... Prawda?

https:// en.wikipedia.org/wiki/Ephraim_Kishon

O tej książce: "Arcydzieło!! Jeśli potrzebujesz książki idealnej na stres czy ogólnie na zły humor to ta nadaje się idealnie... Ja przy niej zalewałem się łzami ze śmiechu... Napisana w formie krótkich opowiadań..."
Ostatnio zmieniony przez Jan Dudzinski 30-08-2015, 12:53, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-08-2015, 13:04   

Moja witać Wasza,
na wstępie moja chcieć powiedzieć, że słaba polska języka zna. I że ma SSI kursa, OWD i AOWD. Moja przeczytała bez zrozumienia standarta SSI i moja widzieć tam 4-6 nurkowań w wodach open minimum. Moja Mzimzu mieć na kurs OWD 6 nurkowań + basena najpierw. AOWD - pieć specjalizacja - ja wybrała: rozpoznawanie gatunków wodorostów, pływać nocna w basen, jak rozpoznać niebezpieczna fala w dzień, małże zabójcy i nurkowanie z łodzi na wiosła. Moja nie widzić tu znaczna różnica między SSI i PADI, ale moja mało czytana i niezrozumiała jezyka.
Telefon do moja wytłumaczyć Jan z Sharma : bum, bum, bum - bum,bum-bum,bum,bum. Bęben kierunkowa: bum, bum.
Pozrawia.
Mzimzu polski.
Ostatnio zmieniony przez TomKur 30-08-2015, 13:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-08-2015, 13:12   

Ten kierunkowy to z Mozambiku jest, nie z Sharma.
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-08-2015, 13:22   

Moja przepraszać za pomyłka, dodać dodatkowe bum na końca. Prosze Jana i inna zainteresowana Bwana o bęben kontaktowa do moja.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed