Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
AOWD
Autor Wiadomość
Haw 


Stopień: **
Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 1383
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-08-2015, 14:44   

wiecznychlopiec napisał/a:
ja zaczynałem swoją przygodę od egiptowa, później szkoliłem się w PL i nie miałem żadnych problemów z nurkami potem np. na kanarach. W drugą stronę byłoby chyba troszkę trudniej... ciemno, zimno i do domu daleko, jakieś hipotermie itp. W jasnych i ciepłych wodach nie masz połowy tych problemów, które nurek w pl musi ogarnąć na dzień dobry.
zamienil stryjek siekierke na kijek. warunki tu i tam nie sa ani gorsze ani lepsze, po prostu sa INNE. nie ma hipotermii, ale mozliwa jest hipertermia i odwodnienie. widocznosc jest lepsza, co powoduje ze nie plywa sie tuz nad dnem, okazuje sie ze z plywaniem w toni bez bliskiego punktu odniesienia bywaja problemy. do tego silny prad ktorego w PL nie uraczysz i wysoka fala (czasem mozliwa na baltyku, tylko ile % sie szkoli akurat tam?). dochodza jeszcze zagrozenia zwiazane z zyjatkami...
mit ciemnych zimnych wod w mojej ocenie powstal na potrzebe nagonienia sobie klientow na miejscu, bo inaczej kto poza garstka masochistow-zapalencow chcialby sie w tych kaluzach taplac?

mi_g napisał/a:
Czy ktoś ten fragment umie przeczytać inaczej. Zaczynam wątpić w swoją znajomość polskiego...
ktos pisal juz wyzej o efektach prowadzenia polemik z osobnikami mniej rozwinietymi umyslowo. wlasnie na sobie zaobserwowales pierwsze efekty :D
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 31-08-2015, 14:08   AOWD SSI

mi_g napisał/a:
Jan Dudzinski napisał/a:

Ciekawe, kto z Was będzie w stanie przeczytać i ZROZUMIEĆ ten kawalątek standardów SSI

Czy ktoś ten fragment umie przeczytać inaczej. Zaczynam wątpić w swoją znajomość polskiego...


Witaj,

jak widać nie ma osób które by rozgryzły ten "wielce skomplikowany tekst"..

A więc jak to wygląda?

Otóż w SSI generalnie nie ma czegoś takiego jak "Kurs Advanced OWD".
Aby uzyskać ten stopień trzeba spełnić warunki, które przeczytałeś.
Mieć 24 zalogowane nurkowania oraz cztery specjalności - KURSY - (dwie mogą być z innych organizacji - np. Nitrox TDI itp)
Ile nurkowań obejmuje KURS danej specjalizacji jest też opisane w Standardach SSI. Mam nadzieję, że przeczytałeś a nie ograniczyłeś się do kilku linijek tekstu..

Gdy się spełni warunki certyfikat AOWD SSI jest wystawiany przez SSI ZA DARMO - z wydrukowanymi na nim posiadanymi specjalnościami, ilością nurkowań, od kiedy się nurkuje oraz linkiem do sprawdzenia uprawnień w bazie danych SSI przez internet.

Ja polecam moim studentom na początek - oczywiście jeśli maja odpowiednie umiejętności kurs Deep Diver - 40m i Nitrox 40% jako najbardziej wartościowe i BARDZO zwiększające uprawnienia.

Jak zwykle daję na MOICH kursach SSI więcej.
Jeśli ktoś np. wykupi pakiet nurkowań załóżmy 5 dni w tym kurs Deep jest uczony/trenowany PRZEZ CAŁY CZAS pobytu a nie wymagana standardami minimalna ilość nurkowań i "pa, pa" jak to się dzieje u 100% instruktorów PADI i innych organizacji (poprawcie mnie jeśli się mylę - - chodzi o OFERTĘ na "piśmie" strona www. - każdy kto się zgłosi BĘDZIE MIAŁ tyle a tyle nurkowań np. PADI AOWD 12 nurkowań a nie pięć..).

Część kursów robię CAŁKOWICIE za darmo - np. wrakowe na Thistlegormie. Płatny jedynie certyfikat SSI. Podręcznik-kurs multimedialny również jest ZA DARMO.

Dodatkowo kamera Go Pro przy jakimkolwiek kursie (również bezpłatnym) też za darmo...
Zależy mi aby moi studenci mieli PRAWDZIWE umiejętności a nie "stosik plastików"..

Pisałem na liście - nurkowie z zaawansowanymi licencjami IANTD uzyskanymi w Polsce.
Brak znajomości sygnałów, brak umiejętności prawidłowego zmontowania sprzętu i jego sprawdzenia. Buddy check - Co to?
Spokojne warunki pod wodą - "żabka", prąd taki, że "głowę urywa"? Żabka... Bo tak ich "wyszkolono" w Polsce.. Oczywiście w prądzie była to idealna "żabka do tyłu", którą się tak chwalą co niektórzy... Bo żabka jest dobra na wszystko...

Masz pytania dotyczące Standardów SSI? Zapraszam..
--
Jan D.

Master Instructor SSI CMAS** Instructor
Diver Pro 5000 The Word's Most Elite Water Explorer
Platinum 2200 PRO Instructor SSI
Best Instructor SSI in Egypt 2003
Ostatnio zmieniony przez Jan Dudzinski 31-08-2015, 14:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jacekp00 


Stopień: mniej niż początkują
Kraj:
Poland

Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 136
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-08-2015, 15:36   Re: AOWD SSI

Jan Dudzinski napisał/a:

Pisałem na liście - nurkowie z zaawansowanymi licencjami IANTD uzyskanymi w Polsce.
Brak znajomości sygnałów, brak umiejętności prawidłowego zmontowania sprzętu i jego sprawdzenia. Buddy check - Co to?
Spokojne warunki pod wodą - "żabka", prąd taki, że "głowę urywa"? Żabka... Bo tak ich "wyszkolono" w Polsce.. Oczywiście w prądzie była to idealna "żabka do tyłu", którą się tak chwalą co niektórzy... Bo żabka jest dobra na wszystko...


hmmmmmm - poczułem się trochę urażony
Janie D. skąd wiesz że nie znam sygnałów ?
Janie D. skąd wiesz że nie wiem co to Buddy check?
Janie D. skąd wiesz że nie wiem jak zmontować prawidłowo sprzęt?
Janie D. skąd wiesz że nie wiem jak sprawdzić swój sprzęt?
Janie D. skąd wiesz że nie umiem zastosować zmiennego stylu w zależności od panujących warunków?

Może zamiast pisać ogólnie używaj sformułowania "nieliczni", "część", "kilkoro mi znanych"
Nie wrzucaj wszystkich nurków do jednego worka. Napisz też o takich którzy Cię zaskoczyli swoim poziomem, opanowaniem, poważnym podejściem do nurkowania.

Słowo jakiem Jacek - nazbieram floty i pojadę z chęcią sprawdzić Twoje kursy - zobaczę jakie to jest MEGA SUPER - mam nadzieję że mnie nie rozczarujesz.

A wszystko ze szczegółami tymi nie wygodnymi dla mnie jak i dla Ciebie opisze tu skrupulatnie.
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 31-08-2015, 15:45   Re: AOWD SSI

jacekp00 napisał/a:
Jan Dudzinski napisał/a:

Pisałem na liście - nurkowie z zaawansowanymi licencjami IANTD uzyskanymi w Polsce.
Brak znajomości sygnałów, brak umiejętności prawidłowego zmontowania sprzętu i jego sprawdzenia. Buddy check - Co to?
Spokojne warunki pod wodą - "żabka", prąd taki, że "głowę urywa"? Żabka... Bo tak ich "wyszkolono" w Polsce.. Oczywiście w prądzie była to idealna "żabka do tyłu", którą się tak chwalą co niektórzy... Bo żabka jest dobra na wszystko...


hmmmmmm - poczułem się trochę urażony
Janie D. skąd wiesz że nie znam sygnałów ?
Janie D. skąd wiesz że nie wiem co to Buddy check?
Janie D. skąd wiesz że nie wiem jak zmontować prawidłowo sprzęt?
Janie D. skąd wiesz że nie wiem jak sprawdzić swój sprzęt?
Janie D. skąd wiesz że nie umiem zastosować zmiennego stylu w zależności od panujących warunków?

Może zamiast pisać ogólnie używaj sformułowania "nieliczni", "część", "kilkoro mi znanych"
Nie wrzucaj wszystkich nurków do jednego worka. Napisz też o takich którzy Cię zaskoczyli swoim poziomem, opanowaniem, poważnym podejściem do nurkowania.

Słowo jakiem Jacek - nazbieram floty i pojadę z chęcią sprawdzić Twoje kursy - zobaczę jakie to jest MEGA SUPER - mam nadzieję że mnie nie rozczarujesz.

A wszystko ze szczegółami tymi nie wygodnymi dla mnie jak i dla Ciebie opisze tu skrupulatnie.



Przepraszam, może ulatuja mi niuanse jezyka polskiego.
Pisałem o nurkach z IANTD którzy BYLI u mnie. I z którymi ZREZYGNOWAŁEM z nurkowania bo dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo... Co innego jak się nie umie ale chce uczyć, poprawiać umiejetności... A co innego jak sie nie umie i NIE CHCE uczyć - ZA DARMO. Dostali z bazy innego instruktora.


Dostali SZCZEGÓŁOWY instruktarz jak sie zachować gdybysmy trafili na silny prąd..
Puscili mimo uszu.. tak jak poprzednio inne zalecenia.. Co Ty tam wiesz - my w POLSCE TRENOWANI...

Skutek? Ciężka zadyszka, w butlach po 20 BAR mimo, że jak zobaczyłem co się dzieje natychmiast zakończyłem nurkowanie.. I już zaczynały się komentarze "co to za piekło ich spotkało" Dopuki nie zobaczyli, że u mnie w butli Alu 80 cu. ft 180 BAR.. A ja płynąłem przed nimi pokazując drogę. Zawróciłem jak zobaczyłem iż zupełnie nie dają rady.. Z powodu FATALNEGO wyszkolenia.. NIKT inny z naszej łodzi nie wyszedł wczęśniej ani nie narzekał na "straszliwy" prąd...

A w jak silnych prądach potrafię pływać i MOI STUDENCI mam na jednym z ostatnich filmów z Shark Reef w Sharm El Sheikh. Najpierw POD PRAD a potem z... I wtedy widać jaka to siła... I co nauczeni przeze mnie studenci potrafią..

Co do poziomu innych -- świadczy to co ONI sądza o sobie.
Wiele razy wspominana aktualna promocja - (dział Reklama) Dzień nurkowania za darmo..

[ Dodano: 01-09-2015, 17:48 ]
Witaj,

bardzo się cieszę, że przylecisz tu nurkować - to prawdziwy podwodny raj.
I oczywście, też z teg, że chcesz sie uczyć u mnie.

Na początek: tak łapek się nie trzyma pływając (Twoje zdjęcie), chyba, że szukasz czegoś na dnie... Wieksze opory płyięcia. W jeziorku tego nie zauważysz a tutaj w silnym prądzie BARDZO...

Serdeczne pozdrowienia
Ostatnio zmieniony przez Jan Dudzinski 31-08-2015, 16:08, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
waterman 



Stopień: D-Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 2349
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-09-2015, 13:04   

jacekp00 napisał/a:
jakiem Jacek - nazbieram floty i pojadę z chęcią sprawdzić Twoje kurs
eetam mój kolega bardzo chciał...... umówił się z panem J, pojechał.... ale nie zobaczyl ponieważ pan J zaspał.... i zapomniał......
A wszystko bylo opisywane na już chyba nieistniejącym forum nurkowanie.pl kilka lat temu...... , ale dla chącego .......
Ostatnio zmieniony przez waterman 02-09-2015, 13:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-09-2015, 13:42   

Witam ja,
u,u,u,u, Wielka Biała Bwana Platynowa Jan Z Sharma super-man. Pięknie poczytać o jego przygoda. Ja czytać tylko mało książka polska, głownie telefoniczna - dział "Lekarz proktolog". U,u,u,u, czekać na dalsza opis przygoda Most Elite Platynowa Biała Bwana Jana z Sharma z nieszkolona nurka z Polska. Dobrze, że ja mieć AOWD z SSI, ja też elita wyszkolona być. No i być rodowita Polaka.
Bum, bum, bum.
Mzimzu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed