Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Trupy ciągle a sezon nurkowy w Polsce dopiero się zaczyna..
Autor Wiadomość
macka5 

Stopień: full tmx
Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 213
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-05-2016, 20:42   

a może by tak panu JD trochę umilić życie i pokazać jak się takie sprawy załatwia na egipskiej ulicy. Zróbmy małą ściepę i beżowe chłopaki wydziarają mu na czole jakiś ładny napis albo innego zwierza !)
 
 
pomorzanka 


Stopień: wakacyjnorekreacyjny
Kraj:
Poland

Dołączyła: 02 Paź 2010
Posty: 887
Skąd: może być z Pucka :)
Wysłany: 16-05-2016, 21:52   

TYMOTEUSZ napisał/a:
Raczej rzadko ostatnio wypowiadam się na tym forum ale czasami czytam i to co dziś zobaczyłem napisane przez Jana Dudzinskiego pobiło wszystko.

Mam prośbę durny tępy baranie dopisz mnie do swojej listy. ;fuck:


:prez: i mnie, i mnie też :-)
 
 
Yabulon 


Stopień: RD
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 102
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-05-2016, 22:34   

Najlepiej dopisz wszystkich, albo najlepiej zniknij z tego forum. Wielu osobom oszczędzisz nerwów
 
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 16-05-2016, 23:48   

Pozwole sobie zauwazyc,drogie Towarzystwo,ze Wasze reakcje na te daremna zaczepke sa na rownie niskim poziomie.A jesli Jan D jest po prostu najzwyczajniej ...chory?
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 17-05-2016, 00:23   

jaros4 napisał/a:
A jesli Jan D jest po prostu najzwyczajniej ...chory?


No to co wtedy?
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 17-05-2016, 07:09   

Ano nic :bee;
Obaj macie ze sobą coś wspólnego :ping:
 
 
dariusznow 


Stopień: aowd
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 216
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 17-05-2016, 09:00   

jaros4 napisał/a:
Ano nic :bee;
Obaj macie ze sobą coś wspólnego :ping:



bardzo trafne spostrzeżenie :ok2:
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 17-05-2016, 09:24   Re: Trupy ciągle a sezon nurkowy w Polsce dopiero się zaczyn

Dobra, czekajcie, moment, bo chyba wszyscy się żeśmy tutaj za bardzo rozpędzili - robi się bezsensowny wątek hejterski, a chyba nie o to chodzi...

Spróbujmy bardziej merytorycznie, chociaż chyba się nie da.

Jan Dudzinski napisał/a:
J.w.
Pięknie początki "sezonu"...
"Sezonu na trupa"?


Tak. Mamy kolejny wypadek. O jego przyczynach w kontekście wyszkolenia niewiele będzie można napisać. Jak to zwykle bywa w tego rodzaju sytuacjach, prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy, co było przyczyną.

Zginął nurek, sądząc z dostępnych dla osób postronnych informacji (np. jego profil na FB) człowiek z większym niż podstawowe doświadczeniem i poziomem wyszkolenia, nurkujący nie od dzisiaj i zdaje się, że w wielu miejscach na świecie, nie tylko w Polsce.

Zginął na zdawałoby się prostym akwenie, w dobrych jak na nasz kraj warunkach widoczności.

Ci, których tam nie było (a domyślam się Janie, że do nich właśnie się zaliczasz) o wypadku nie wiedzą zbyt wiele. Wiadomo, że ofiara testowała skuter i że była w konfiguracji SM. Stan gazów w butlach (informacja stwierdzona po wyciągnięciu nurka) w zasadzie nic nie powie o przyczynach. W jednej butli 100 a w drugiej 0 może znaczyć bardzo wiele różnych rzeczy, np.:

- w obu butlach w chwili wypadku było tyle samo, ale jeden automat wzbudził się (np. w wyniku opadnięcia na dno) i powietrze uciekło
- nurek nie zmieniał automatów i wyoddychał cały gaz z jednej butli, po czym z jakiegoś powodu nie dał rady przerzucić się na drugą
- nurek oddychał z butli, w której było 100 a w wyniku skuterowania automat drugiej wzbudził się i gaz uciekł, w momencie próby przełączenia się nurek zaciągnął wodę i się zakrztusił

Generalnie scenariuszy różnych jest tyle, że pewnie nigdy nie będziemy wiedzieli, co się stało.


Asekuracja partnerska w czasie pływania na skuterach jest zadaniem trudnym, nawet dla wyszkolonego zespołu. Domyślam się, że zwłaszcza wtedy, kiedy mamy wypożyczone skutery, i zwłaszcza wtedy, kiedy towarzyszy temu demodays'owa atmosfera pikniku i zwłaszcza w czasie jasnego dnia, kiedy trudno komunikować się światłem i zwłaszcza... i tutaj można brnąć dowolnie długo, bo i tak to nie da informacji o przyczynach.

Jan Dudzinski napisał/a:
Oczywiscie wszystkie nieszczęśliwe bo przecież wszyscy w Polsce są PERFEKCYJNIE wyszkoleni

Na jakiej podstawie pijesz do perfekcyjności wyszkolenia? Co wiesz o przyczynach wypadku? Gdybyśmy chociaż wiedzieli, że osoby z grupy (w tym ofiara) nie miały praktycznego doświadczenia w pływaniu na skuterach tudzież nie przeszły nigdy stosownych kursów, to by można było odnieść się do nonszalancji i głupoty ich postępowania - ale z tego co wiem, to takich informacji publicznie dostępnych nie mamy? O co więc Ci chodzi???
 
 
waterman 



Stopień: D-Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 2349
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-05-2016, 09:41   

Yavox napisał/a:
Co wiesz o przyczynach wypadku?
nic nie wie, nie dopuszcza do siebie takich chmurnych myśli....... jak coś sie dzieje to ...... odplywa.......
 
 
 
pawlos1976 


Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 501
Skąd: Szczytno
Wysłany: 17-05-2016, 10:56   Re: Trup się ściele...

Jan Dudzinski napisał/a:


Co do zostania na pełnym morzu: być może słyszałeś o tym jak grupa kilkunastu osób na safari na Brothers na skutek silnego prądu o innym niż zwykle kierunku wypłynęła na powierzchnię i nie znalazła/nie została znaleziona przez swoją łódź (i potem inne). Potem właczyło się do tego wojsko (statki i helikoptery) i też nic. Po kilku dniach zaprzestano poszukiwań...
Znasz to? Może inni?
Bardzo ciekawa i POUCZAJĄCA historia...
Mówi jak niesamowici mogą być ludzie w momencie zagrożenia życia...


Nie o tym nie słyszałem, Ale za to słyszałem jak Jan Dudziński zostawił swoich ludzi na morzu. Można o tym poczytać.
PZDR
 
 
sobolaqe 

Stopień: TDI FullTMX
Kraj:
Poland

Dołączył: 28 Cze 2015
Posty: 18
Skąd: Krakow
Wysłany: 17-05-2016, 11:52   Re: Trupy ciągle a sezon nurkowy w Polsce dopiero się zaczyn

Yavox napisał/a:

Zginął na zdawałoby się prostym akwenie, w dobrych jak na nasz kraj warunkach widoczności.


Akwen prosty ale nie zgodze sie ze byla dobra widocznosc.
Od kilku tygodni na Zakrzowku widocznosc jest fatalna a podczas Demo Days bylo wg mnie na prawde slabo z widocznoscia.

Na grubym specjalnie patrzylem przy drugim nurkowaniu(juz po wypadku) i bylo widac na 3m wg tabliczek.
Kiepskie warunki na skuter wg mnie.

Nie chce tu gdybac co sie moglo stac, ale patrzac na miejsce gdzie zostal nurek znaleziony to gdzies chyba okolice zuka albo bramy ramzesa, tam jest okolo 25m na sporym obszarze to jak plynal w toni to mogl szybko zmienic glebokosc nawet tego nie zauwazajac i masz uraz cisnieniowy pluc(byly jakies glosy o krwi w plucach)
 
 
waterman 



Stopień: D-Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 2349
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-05-2016, 12:24   

sobolaqe napisał/a:
Akwen prosty
toż ciekawostka, żaden akwen czy to rzeka, jezioro czy glinianka za domem nie jest łatwy. Utopi się można w kazdym.
 
 
 
sobolaqe 

Stopień: TDI FullTMX
Kraj:
Poland

Dołączył: 28 Cze 2015
Posty: 18
Skąd: Krakow
Wysłany: 17-05-2016, 13:55   

waterman napisał/a:
sobolaqe napisał/a:
Akwen prosty
toż ciekawostka, żaden akwen czy to rzeka, jezioro czy glinianka za domem nie jest łatwy. Utopi się można w kazdym.


Nie wiem gdzie sie dopatrzyles zaleznosci prosty=nie mozna sie utopic ???

To nie miejsce na takie dyskusje, ale na przyszlosc prosilbym o nie wkladanie w moje usta slow ktorych nie powiedzialem.
Ostatnio zmieniony przez sobolaqe 17-05-2016, 14:22, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
waterman 



Stopień: D-Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 2349
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-05-2016, 14:03   

sobolaqe napisał/a:
Nie wiem gdzie sie dopatrzyles zaleznosci
przed publikacja czytaj swoje posty
sobolaqe napisał/a:
prosty=nie mozna sie utopic.
bzdura
 
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 17-05-2016, 14:08   

Prosty w sensie, że nie niesie za sobą jakichś wyjątkowych zagrożeń. Nie ma mocno narkotycznych głębokości, żyłek, prądów, lodu, na łeb raczej dużo nie leci itp.

Wiem, że utopić można się wszędzie, byle głowa się zmieściła pod wodą. Samemu mi się kiedyś zachciało rozbierać ze skrzydła w dwumetrowej wodzie - ręce mi utkwiły w uprzęży za plecami, automaty gdzieś poleciały, worek nabity, nieźle się ze strachu posrałem przebierając nogami bez płetw z twarzą w stronę dna tuż pod wodą. Na głupotę nie ma rady :)

Na Zakrzówku też jest gdzie głowę wsadzić - można się na przykład zakleszczyć w jakimś samochodzie albo pod platformą, jak kto się uprze, ale nie o to tutaj chodzi...
 
 
sobolaqe 

Stopień: TDI FullTMX
Kraj:
Poland

Dołączył: 28 Cze 2015
Posty: 18
Skąd: Krakow
Wysłany: 17-05-2016, 14:20   

waterman napisał/a:
przed publikacja czytaj swoje posty


Nie mam ochoty sie klocic ale prosze Cie czytaj ze zrozumieniem co sie do Ciebie pisze

zapytalem gdzie sie dopatrzyles zaleznosci ze prosty=nie mozna sie utopic
Az poprawilem i zaznaczylem dokladniej kursywa zebys zrozumial

Ja nigdzie nie napisalem ze prosty akwen oznacza ze nie mozna sie utopic, to Ty usilnie starasz sie znalesc w moim poscie takich stwierdzen.

[ Dodano: 17-05-2016, 15:29 ]
Yavox napisał/a:
Prosty w sensie, że nie niesie za sobą jakichś wyjątkowych zagrożeń. Nie ma mocno narkotycznych głębokości, żyłek, prądów, lodu, na łeb raczej dużo nie leci itp.


Dokladnie o to mi chodzi

Dodatkowo masz miejsca gdzie nawet osoby robiace OWD moga cwiczyc, sa plaskiei lagodne zejscia do wody, mozna plywac na glebokosci kilkunastu m i miec caly czas dno blisko itd itp.

Utopic to sie mozna w przydroznym rowie czy na basenie wiec takie gadanie jest bez sensu.
Ostatnio zmieniony przez sobolaqe 17-05-2016, 14:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 17-05-2016, 20:23   

Yavox napisał/a:
Asekuracja partnerska w czasie pływania na skuterach (...) i tutaj można brnąć dowolnie długo, bo i tak to nie da informacji o przyczynach.

Ze skuterami zgubić się naprawdę łatwo (szczególnie w dzień) a odnaleźć trudno. Pożyczone skutery mogły dodatkowo prowokować do ostrzejszych zabaw. Przy prędkości 60m/min i wizurze 5-7m przestajemy widzieć partnera po 5sek czyli mniej więcej tyle ile zajmuje wymiana OK'jek z kolejnym partnerem z grupy.
Przy czym zgubienie się to jeszcze nie przyczyna wypadku, nawet nie czynnik inicjujący.
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 17-05-2016, 23:11   

dariusznow napisał/a:
jaros4 napisał/a:
Ano nic :bee;
Obaj macie ze sobą coś wspólnego :ping:



bardzo trafne spostrzeżenie :ok2:


Baranie trafnie to będzie jak cie spotkam i centralnie zarobisz w tępego ryja debilu

ps nie minęło 10 minut a już dostałem twoje namiary, forum to jednak miejsce pełne życzliwych ludzi :-)
Ostatnio zmieniony przez Scaner 17-05-2016, 23:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
wpawlicki 


Stopień: Generał
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 192
Skąd: Kamionki/Kołobrzeg
Wysłany: 18-05-2016, 06:56   

Autor wątku, jak wynika również z jego innych wypowiedzi ma rację w jednym - trzeba robić listy - listy ignorowanych osób.
Od razu lepiej kiedy nie widać postów jana - celowo małymi i scanera też celowo małymi.
skaner - agresję da się leczyć.
jan - głupoty chyba nie.
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 18-05-2016, 07:49   

:zdz: :zdz: :zdz: Scaner,nosił wilk razy kilka... W razie czego jestem do dyspozycji.Poznasz mnie po sprzęcie.Butle od czołgu :000:

W tej chwili prowadzisz w rankingu na najbardziej zryty post zamieszczony na FN. :bee;
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed